Herkesin muhakak bilmesi gereken bir konu | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Herkesin muhakak bilmesi gereken bir konu

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Selamûn Aleykûm cümleten. Tesadüfen yıllardır üzerinde durduğum ve derinine araştırmasını yaptığım bir tezin konusuna denk geldim. Her ne kadar istenilenin tamamını konuda anlatmasalar da yüzlerce örnekle tepit edilmiş bir konu. Tam da sizin anlayacağınız kıvam da anlatılmış. Lütfen muhakkak okuyun. Zira bir çok ermeni ve eşkiya mimar sinan tekniği ile gömü yapmıştır. Bakın bunu size tüm samimiyetimle söylüyorum türkiyedeki bütün defineci, defineci sitesi, arkeolog, arkeoloji sitesi size bu konuda bilgi vermez verilmemiştir verilmezde. Bilgi benim nezdimde alanındır almayanın değil. Ben buraya bir bilgi bırakıyorum, görüşünde ufkunda değişiklik isteyen alır istemeyen almaz. Yaklaşık bir yıl önce bir konuda mimar sinan ile ilgili teknik bilgisinden bahsetmiştim. Kısacası bir yap-bozu(puzzle) tamamlamak için tüm parçaları bir bir toplamanız lazım. Bu konuda da tüm parça haldeki bilgileri toplamadan arazide sadece bir parça ezberden ibaret kalırsınız ve alileri velileri dinleye dinleye kürek sallarsınız ( hayli kabiliyetli emektar görüşçüler hariç) bu size her şeye tek pencereden bakmayı sağlar. Ben linki aşağıya bırakıyorum dileyen okur kaydeder dileyen es geçer. İmla hatası olduysa af buyrun. Selametle. 🤚

Kader25

Admin
Selamûn Aleykûm cümleten. Tesadüfen yıllardır üzerinde durduğum ve derinine araştırmasını yaptığım bir tezin konusuna denk geldim. Her ne kadar istenilenin tamamını konuda anlatmasalar da yüzlerce örnekle tepit edilmiş bir konu. Tam da sizin anlayacapınız kıvam da anlatılmış. Lütfen muhakkak okuyun. Zira bir çok ermeni ve eşkiya mimar sinan tekniği ile gömü yapmıştır. Bakın bunu size tüm samimiyetimle söylüyorum türkiyedeki bütün defineci, defineci sitesi, arkeolog, arkeoloji sitesi size bu kınuda bilgi vermez verilmemiştir verilmezde. Bilgi benim nezdimde alanındır almayanın değil. Ben buraya bir bilgi bırakıyorumü görüşünde ufkunda değiliklik isteyen alır istemeyen almaz. Yaklaşık bir yıl önce bir konuda mimar sinan ile ilgili teknik bilgisinden bahsetmiştim. Kısacası bir yap-bozu(puzzle) tamamlamak için tüm parçaları bir bir toplamanız lazım. Bu konuda da tüm parça haldeki bilgileri toplamadan arazide sadece bir oarça ezberden ibaret kalırsınız ve alileri velileri dinleye dinleye kürek sallarsınız ( hayli kabiliyetli emektar görüşçüler hariç) bu size her şeye tek pencereden bakmayı sağlar. Ben linki aşağıya bırakıyorum dileyen okur kaydeder dileyen es geçer. İmla hatası olduysa af buyrun. Selametle. 🤚

Aleykum Selam
Allah cc razi olsun ustam.
Emeklerine tesekkur ederiz.

Soylenecek ve anlatilacak coksey var amma,
Mahallede çakal çok.

Kalpleri ancak Allah cc bildiği için
biz munafiklari bilemiyoruz.
Adam sanilan birisi gecen gun bana 37 kez kufur ve hakaret etti 15 dakika icinde youtube den. 54 yasindayim daha bana soven kimse olmamisti.
Once Roma'in isini bitireceğim sonra da boyle edepsizlerin biiznillah.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Aleykum Selam

Mahallede çakal çok.

Adam sanilan birisi gecen gun bana 37 kez kufur ve hakaret etti 15 dakika icinde youtube den. 54 yasindayim daha bana soven kimse olmamisti.
Aleykûm Selâm ustam. İnş’ALLAH işinize yarar bir faide sağlamışızdır veya sebep olmuşuzdur.
ALLAH cc sizden de cümlemizden de razı olsun İnş’ALLAH.
Edep çıplağı en iyi örten yegane örtüdür. O yüzden illâ edeb illâ edeb ustam. Cahil her daim kör kalacağı bilgi karşısında beynini barbarlığa adar. Siz nefsinize öfkenize yenik düşmeyin ustam. 👍

Kader25

Admin
Aleykûm Selâm ustam. İnş’ALLAH işinize yarar bir faide sağlamışızdır veya sebep olmuşuzdur.
ALLAH cc sizden de cümlemizden de razı olsun İnş’ALLAH.
Edep çıplağı en iyi örten yegane örtüdür. O yüzden illâ edeb illâ edeb ustam. Cahil her daim kör kalacağı bilgi karşısında beynini barbarlığa adar. Siz nefsinize öfkenize yenik düşmeyin ustam. 👍
Eyvallah.
Ben nefsime yenik dusmedim biiznillah, karsilik da vermedim. Amma sulaleme de sovdu.
Sulalemde sehitler var, salihler ve Salihalar ve dahi veli zatlar var.
Basina bela aldiginin farkinda degil.

Ben cevabimi adlyede vevrecegim.
Dilekceyi ve delilleri hazirladim. Cuma gunu savci beye verecegim. Gerisini hukuka birakacagim.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Eyvallah.
Ben nefsime yenik dusmedim biiznillah, karsilik da vermedim. Amma sulaleme de sovdu.
Sulalemde sehitler var, salihler ve Salihalar ve dahi veli zatlar var.
Basina bela aldiginin farkinda degil.

Ben cevabimi adlyede vevrecegim.
Dilekceyi ve delilleri hazirladim. Cuma gunu savci beye verecegim. Gerisini hukuka birakacagim.
Benden size bir kardeş tavsiyesi haddimi aşmadan, yine de kararın en iyisini siz bilirsiniz ustam. Ben şeriat görüşüne sahip bir insanım, şeriat ile hüküm vermeyen şirk edenlerin verdiği bir noktada adaleti aramakla adaletsizlik etmiş olursunuz. Sizi öfkeye süren küfür mü yoksa nefsiniz mi? En hayırlı imtihan odur ki insan nefs cihadından hayr ile ayrılsın. Siz doğru bildiğiniz ne ise onu yapın ustam. 👍

Kaleli21

Kullanıcı
Aleykum Selam

Mahallede çakal çok.

Selamünaleyküm kardaş yüreğini bilen biliyor. Eskiden az çok ufak tefek bilgiler verirdin 😊 biliyorsun bilginin sonu yoktur açız her zaman. İnşallah o çakallardan farklı görürsün bizide bir kaç ders notu ile ödev verir çalıştırırsın 😂 ALLAH CC razı olsun sizlerden 👋🙋

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Öncelikle Roni ustama teşekkürler. Bu tür ayrıntılar konusunda bambaşka bir görüşü var, okumaktan keyf alıyorum onun ince detaycıılığını.

Kader ustanın burada bulunduğum süre içinde hep yardımcı olmaya yönelik tavrına şahidim. Özellikle küfür olayı yetersiz kişilerin, sözle cevap veremeyenlerin başvurduğu bir yoldur. Duymak tabiiki insanı rahatsız eder, bence de yasal yola başvursun ki yapan kişi bir daha buna teşebbüs edemesin.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Öncelikle Roni ustama teşekkürler. Bu tür ayrıntılar konusunda bambaşka bir görüşü var, okumaktan keyf alıyorum onun ince detaycıılığını.

Kader ustanın burada bulunduğum süre içinde hep yardımcı olmaya yönelik tavrına şahidim. Özellikle küfür olayı yetersiz kişilerin, sözle cevap veremeyenlerin başvurduğu bir yoldur. Duymak tabiiki insanı rahatsız eder, bence de yasal yola başvursun ki yapan kişi bir daha buna teşebbüs edemesin.
Estafirullah ALLAH razı olsun. Amacım insanlara faideyi kolay yoldan aktarmak. Doktorun hastasına tıbbi yabancı terimlerle cevap vermesi hiç bir zaman anlaşılır olmamıştır. Bizde bu hale düşmelerini istemiyoruz. Böyle bir hal almaması adına kaynakların vede sebeplerin noktalarını da belirterek görüş dahilinde aktarılmasının doğru olduğunu düşünüyorum.

balkaya34

Kullanıcı
Aleykum Selam

Mahallede çakal çok.

Selam usdam ,, çok üzüldüm,
Malesef insan kılığında görünen İblisler vardır, ALLAH islah eylesin ,Akıl fikir versin ,
Bu tipler yetersiz kalinca bu gibi yollara baş vururlar,, takma kafana , Saygılar usdam,

gıral

Vip Üye
teşekkürler roni usta
soğanın bifaydasını daha öğrenmiş olduk☺️
elinine sağlık