Hitit Dönemine Ait Kaya Mezarı&mahzen | Define işaretleri ve anlamları

Hitit Dönemine Ait Kaya Mezarı&mahzen

demirkıran

Kullanıcı
ND0VBN.jpg
ED9ld9.jpg
DDgXb1.jpg
Y6ZPLa.jpg
pnJ43N.jpg
a>
j6bJr9.jpg
a>
a>
a>
a>
a>
2az730.png
[/Öncelikle sa cümleten. Bayadır yoktum vedalaşmadan gittim hakkınızı helal edin askerdeydim gelir gelmez Sizlerleyim inşallah
Neyse arkadaşlar Hitit dönemine ait bi yerdeyim 6 metre civarında bir kazı yapılmış. Ve şu şekilde bırakılmıştı.
DDgXWZ.jpg
[/url][/IMG]
lZ5YpB.png
[/url][/IMG] Bende üstünü aldım bu kapağa benzer şey
ED9lWv.jpg
[/url][/IMG] İn altında yan yana koyulmuş yapılı bir taşa benzer birşey ve ortasına v şeklinde bir çizik, yarığa benzer birşeyle karşılaştım
j6bJr9.jpg
Çıkan sonuç bu ben bişey çıkaramadım bunlardan lakin bunlar hakkında bilgisi olan buyursun
Not: Net fotoğraf çekemediğim için özür dilerim. Vesselam.

Son düzenleme:

esrarengiz2828

Kullanıcı
resimlerin net çıkmamış özürün kabul görür ama velakin işaretlerin net değil çözmek için net resim şart olur neye göre ve cihazla bakarakmı çalıştınız bilgi vermen gerek burası yığmamı oda mezarmı

demirkıran

Kullanıcı
resimlerin net çıkmamış özürün kabul görür ama velakin işaretlerin net değil çözmek için net resim şart olur neye göre ve cihazla bakarakmı çalıştınız bilgi vermen gerek burası yığmamı oda mezarmı
Söylemesi ayıp bi arkeolog arkadaşım var onun makinasıyla baktık havalandırma deliğinden görüntü aldık içerisi çoklu oda mezar ama net fotoğraf alamam için alan baya dar. Havalandırma deliğide tıkandı. İçeride odalar var aldığımız görüntüden belli mal da var lakin giriş biraz dar sıkıntılı giriş neresi belli değil son olarak o taşı kaldırdık çıkan şey bu ustam gördüğünüz L yada v şekli bir yarık

esrarengiz2828

Kullanıcı
Söylemesi ayıp bi arkeolog arkadaşım var onun makinasıyla baktık havalandırma deliğinden görüntü aldık içerisi çoklu oda mezar ama net fotoğraf alamam için alan baya dar. Havalandırma deliğide tıkandı. İçeride odalar var aldığımız görüntüden belli mal da var lakin giriş biraz dar sıkıntılı giriş neresi belli değil son olarak o taşı kaldırdık çıkan şey bu ustam gördüğünüz L yada v şekli bir yarık
yılan kamera ile çekimmi yaptınız