Horasan Kaplı Kayadaki Işaretlere Yardım | Define işaretleri ve anlamları

Horasan Kaplı Kayadaki Işaretlere Yardım

treasurest00

Kullanıcı
1.Resim

2.Resim

Değerli ustalarım yukarıdaki resimler ile alakalı yardımınıza ihtiyacım var.
öncelikle 2 resimde aynı taşa ait. Taş, altı sarı taş üzerine bariz şekilde horasan harcı ile çeşitli şekiller verilmiş. Bu şekil/işaret tamamen yosun ile kaplıydı. resimlerde belli oluyordur. taş yaklaşık diz boyu. (Acemilik yanına beliryici bir nesne koymayı unuttum).
1 nolu şekil/ işaret murç izi yaklaşık işaret parmağı boğumuna kadar derim (1 inç)
2 nolu şekil/işaret bir boşluk gibi içine düz bir odun sokulduğunda karşı tarafından çıkmakta.
3 nolu şekil/işaret taşın içine oda gibi bir boşluk. 3 ile 2 arası dolu.
4 nolu şekil de oyulmuş ama tam çıkaramadım. haç ya da A gibi bir görüntüsü var.

bunları yorumlayabilecek tecrübede ki büyüklerimden yardım bekliyorum. şimdiden teşekkürler

gıral

Vip Üye
Öncelikle hoşgeldiniz mekana. İşaretlere gelecek olursak burada mezarlar olduğunu anlatır şu odun giren delikten bibak bakalım negöreceksin iki taraftanda bak üçgen biyer varmı kaya olarak yoksa eğer tümsek taşyığma varmı hiçbiri yoksa kayanın kendini altına bak

treasurest00

Kullanıcı
Bu kaya, rampa bir patikanın üstündeki düzlüğe çok yakın bir yerde. patika bir dereye iniyor.

SerdenGecti63

Vip Üye
Bu kaya, rampa bir patikanın üstündeki düzlüğe çok yakın bir yerde. patika bir dereye iniyor.[/QUOTEB
Bu dediginiz yerleri foto ve video çekip buraya atarsanız Ustalarımız size daha çok yardımcı olur ve işiniz kolaylaşır Allahın izniyle. Şimdiden Allah Kolaylık Versin

MAVRAN

Vip Üye
1 ve 2 yazan yerin üzerinde ilisinin ortası bir işaret var temizle ve resimle neye benziyor görelim. Buraya yakin bir mağara girişi olabilir veya aşağıda bir yerde dere yatağı varmı.

treasurest00

Kullanıcı
Bu taş eskı bır patika yolu üzerinde patika aşagıdaki dere yatağına götürüyor

Üst Alt