Ikiceli Üstad Bahsettiğim Tas... | Define işaretleri ve anlamları

Ikiceli Üstad Bahsettiğim Tas...

rimi5731

Kullanıcı
üstadım burda bayırın ustunde bahsettiğim taş...
aaa.jpg
aaaa.jpg
aaaaa.jpg
aaaaaa.jpg
aaaaaaa.jpg

rimi5731

Kullanıcı
bilmiyorum üstad. kanalın dogrusuna mı bakmak lazım dyrsun? yoksa o tarafta bir dere falan mı?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
cantar ustamızın işaret ettiği gibi ,olayları olduğu alanın dışına çıkmaz. önceki konunda tarif ettiğin gibi olmamakla beraber,görünen yerler tamamen işçilikli.
yalnız burda boşluk tespitinin önemi ortaya çıkıyor.
düşününki bir kaç komşusunuz ,küçük bir mezarlığı ihtiyacınız var.burası oymalardan anlaşılacağı gibi bir aile mezarlığı.
duvardaki doğal çatlaklık ve kanalın ana kaya dibindeki oymada mezarların bir kısmının ,oda türü yerde olduğunu veriyor. tünelli bir düzende yapılmış. sol kısımda ise yine benzeri ve bölünmüşlüğü görüyoruz. hepsi bir noktada değil. bazıları yol boyunda bazıları bir kaçı bir arada şeklinde konulmuş. labirent benzeri bir konumda.
çizdiğim kısımlardan,yani setin ön kısmından zeminden başlar.yatay olarak boşluk tesbiti ile geçildiğinde başlangıç noktaları ,setin üzerinde ise tünelin geçtiği yer açığa çıkacaktır. eğer oturak olsaydı tek girişli tek oda olurdu. umarım anlatabilmişimdir.

sağlıcakla.

DRAGON-34

Kullanıcı
o taş harita aynısı arazide vardır uydumu olur yüksek bir yerden mi bakarsın araziyi oturt herşey yerine gelir

rimi5731

Kullanıcı
teşekkurler ustadım hatta bugun bence mezar odasını buldum ama resımlerde cok net degıl yınede yuklym bır goz atın

rimi5731

Kullanıcı
burasıda asagıdan ve yukarıdan fotograflanmıs halı. cok bellı olmasada fotolarda hafıf basamaklandrlms gbı duran egım var. asagıda yıne kucuk bır duzluk var betonumsu bıyer. va yol boyunca kenarlarda taslar sıralı. heryerde dagınık olan taslar burda sankı sıralanmıs gıbı duryr.yarısı toprakta.
DSC_0012.jpg
DSC_0010.jpg
DSC_0009.jpg

rimi5731

Kullanıcı
üstad bu arada keske oranında fotografını cekseydım. yukledgm fotolarda dogal catlak gibi cıkmıs ama oyle degıl. yan taraflarda daha belırgın ustadım. ıple cızılmıs gıbı dumduz bır cızgı halınde catlak gorunen yer. bana sankı usttekı kaya oturtulmus gıbı geldı kapak giibi duruyor ama buyuk baya kaya.tekrar cıkabılırsem aynı yere o fotograflarıda yuklerım.

Üst Alt