Ikinci Kuyu Nerede Olabilir Ustalar Yardımlarınızı Bekliyorum | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Ikinci Kuyu Nerede Olabilir Ustalar Yardımlarınızı Bekliyorum

A21MEDLi

Vip Üye
bence bu oymayı karşına alıp 90-120mt.oymanın arkasına doğru ilerleyip.araşırmanı bu metrajlarda yap derim.
90-120mt sonunda önünde yüksekçe kayaya veya rampaya denk geleceksin,veya çok derin bi iniş önüne gelecek.

erdem ustam kuyu kapalıydı . kuşlar kurtlar su içsinler diye ben temizledim . birbuçuk metresi torak ve moloz taşla doldurulmuş. hemen altında bit metre karışık malzemeyle toprak sıkıştırılmış yani dövülmüş geriside karışık doldurulmuş en tabanında kırk santim kadar parça kiremitlerle doldurulmuş. kuyu çapı bir yirmi derinlik sekiz metredir. not işaretlediginizin hemen solundayumurta girecek kadar yuvarlak oyma var erdem ustam

ZİRVE

Kullanıcı
birinci kuyuyu buldun zaten.ilk işaretine dikkatli bak.iki kuyu arasında eski dere yatağı yani meyilli bir akar var.ikinci kuyu akarın diğer tarafında.dikkat et aynı hizada.etrafında boşluk testi yapıp oda bulmaya çalış.kuyu dibinde çalışma yapacaksan horasana veya siyah zift gibi kaplı bi zemine galacaksin.bunlara gelirsen sakın maskesiz çalışma.eğer imkanın var ise kimyasal tüplü maske kullan.zehirli gaz çıkacak.bizim burda daha yeni 3 arkadaşkuyunun dibinde zehirlenerek öldüler.dibi sert zemin biraz meyilli çokacak.

Mirkut

Vip Üye
Ustam senin yerinde olsam erdem ustanin dedigi bolgeye yakin yani kuyunun 2 metre kuyuya mesafe birakacak sekilde yada adim adim daha genis alarak cubukla daire cizmeni oneririm buyuk ohtimalle odaya girisi kuyunun icinden vermis. Oymaya dikkat edersen uste dogru ufak bir kanal atmis buda kuyunun icinden girisi demektir. Eger kuyuda bir giris tesbit edersen odaya girmeye karar verilirse kapi acildiginda kuyununnicinin hemen su dolma olasiligi yuksektir dikkatli olunuz.

Üst Alt