Insan Kafası Kaya | Define işaretleri ve anlamları

Insan Kafası Kaya

Burak92

Kullanıcı
Hayırlı ramazanlar definemekani.com sakinleri böyle bir kayaya denk geldik kafanın baktığı yönde dere var çaprazında ise zamanında açılmış bir kaya mezarı var kaya küçük değil yaklasık 2 insan boyu yüksekliğinde yorumları alabilir miyiz..

Ekli dosyalar

• IMG_20200505_172312.jpg
    IMG_20200505_172312.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 33

KANAS_USTA

Admin
Selamun aleykum.
Kafanın baktığı istikamet 90 adımda ne var.
90.adım derenin kuzey yamacına mı tekabül eder (in var mı orda) ?
Çevrede alengirli mağara varmı batı istikametinde ne var ?

Burak92

Kullanıcı
Selamun aleykum.
Kafanın baktığı istikamet 90 adımda ne var.
90.adım derenin kuzey yamacına mı tekabül eder (in var mı orda) ?
Çevrede alengirli mağara varmı batı istikametinde ne var ?
Aleyküm selam.
90adım ilerisine gidince yazacağım.Çevrede alengirli mağara var evet açılmış kaya mezarının bulunduğu Kaya'nın tepesinden ağaşıya merdiven iniyor. Çok emek verilmiş basamak basamak iniyorsunuz en dibinde su var dereye bağlı olduğunu düşünüyoruz daha en aşağı inemedik..
Batı istikametinde bu kayaya benzer kayalar var daha detaylı inceleme sansım olmadı ama göze carpan bisey yok simdilik.

Son düzenleme:

Burak92

Kullanıcı
Bahsettiğim merdiven bu kapalıymıs zamanında buralarda mimlemince açmışlar merdivenlerin devam ettiği farkedilmis

Ekli dosyalar

• IMG_20200416_175959.jpg
    IMG_20200416_175959.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 25

KANAS_USTA

Admin
Açılmış tünelin bu kayaya işarete göre konumu ve yönü
Kaya mezarının bu kayaya göre yönü ve konumu.
Yüzün baktığı istikameti ....vs tepe ve derenin kalenin belirrgin emarelerin misal dikili taşın mağaranın.....
tek tek yönlerini konumlarını yaklaşık mesafelerini yaz kardeş.
Konular çok cılız bırakılıyor malesef.

Son düzenleme:

blutx

Kullanıcı
zamanında benim de buna benzer biyer vardı burada paylaşmıstım! karşı istikametinde tek olarak bir kafa daha olmalı onun onun altında giriş vardı bizim bulduğumuz

Burak92

Kullanıcı
Simdi ilk olarak kafa batı istikametine bakıyor o dediğim hem açılmış mezar hemde merdivenler kafaya göre dusunduğunuzde güney batısında kalıyor. Size bunun konumlarını şöyle tarif edebilirim bir derenin karşısında bir dağ düşünün dağın yamacının basında bu kaya var aşağıya doğru inip gb yönüne gidildiğinde bu merdivenle karşılaşıyorsunuz. Ayrıca sunu da eklemek istiyorum o dediğim merdivenlerin altındaki su derin bir su tas atınca sesinden anlasılıyor bide tam o Kaya'nın sonunda yol (dere) seviyesinde bir giris yapılmış icinde merdiven olduğu söyleniyor ama ne olduğu bilinmiyor çünkü içinde tuzlu su dolu ve aşırı derin suya dikine yaklasık 3 m civari bir dal batırıyorum ve tık yok hala gidiyor asağıya. Ayrıca buranın enteresan diğer bir yönü ise bu merdivenin olduğu Kaya'nın üstünde bir sey var baca gibi kocaman bir bosluk dışı horosan sıvanmıs deliğin icinde ağaçlar büyümüş ayrıca aynı kayada da deve midir aslan mıdır çözemediğimiz bir kaya daha var oda batıya doğru bakıyor ama hörgüçleri var deve olabilir fotoğrafını bırakıyorum. Mesafeleri suan kestirmekte zorlanıyorum onları da ekleyeceğim hayırlı sahurlar

Ekli dosyalar

• IMG_20200505_164538.jpg
    IMG_20200505_164538.jpg
    943.7 KB · Görüntüleme: 16

Burak92

Kullanıcı
zamanında benim de buna benzer biyer vardı burada paylaşmıstım! karşı istikametinde tek olarak bir kafa daha olmalı onun onun altında giriş vardı bizim bulduğumuz

Dikkat ettim de göremedim dostum gündüzden oraya çıkıp arastırma yapmayı planlıyorum