İşaret ve yazılar yardım | Define işaretleri ve anlamları

İşaret ve yazılar yardım

Jayus

Kullanıcı
Herkese merhaba abilerim

İşaretin olduğu bölgede eskiden yaşam kalıntıları bir hayli fazla . Bu işareti kimisi nala benzetiyor kimisi kaya mezarı diyor yardım istiyorum . Yazılar işaretin olduğu Kaya'nın 1 metre yakınında ikiside sabit kayalar . Teşekkürler .

Kader25

Admin
Merhaba arkadaşım.

İlk fotoğrafdakikayada işçilikler mevcut.
Bu kayanın tamamı güzelce temizlenip
Önce yakın mesafeden 5 cepheden
Sonra kayayı içine alarak 10 metreye kadar 4 cepheden sonra kayayı içine alarak 4 cepheden 40 metreye kadar fotoğraflarsanız mesele anlaşılır, çözümü hakkında çok yorum gelebilir.

İkinci fotığrafdaki yazıları okuyabilen bulmak zor.
Ancak sizin bırada yapmanız gereken bu yazıları A4 kağıdına boşluklarına varıncaya kadar net bir şekilde yazmak. İşin kolaylaşır. Sende harflerde emin olamazsan yazı üzerine alçı yada kireç sepeleyerek vaya yıkayarak net hale getirmelisin. Bir harf yanlışlığı veya eksikliği tercüme ye mani olur.

Kader25

Admin
hocam çevre videosu
Video yetersiz. Sadece işaret yönü diye ilerisi gösterilmiş. O kadar uzağa atmaz ne varsa. Mesele kayanın üzerindeki neyi ifade ediyor önce bunu çözmek lazım.
Sonra da cihaz yada çubukla teyidi.
Sonra da prosüdürü uygulamak.

Buradaki işaretleme klasik define işareti değil.
Hilal gibi olan yerin yanına kıyaslama yapacağımız bir nesne koyarak yakından da fotoğrafı lazım.

Jayus

Kullanıcı
Video yetersiz. Sadece işaret yönü diye ilerisi gösterilmiş. O kadar uzağa atmaz ne varsa. Mesele kayanın üzerindeki neyi ifade ediyor önce bunu çözmek lazım.
Sonra da cihaz yada çubukla teyidi.
Sonra da prosüdürü uygulamak.

Buradaki işaretleme klasik define işareti değil.
Hilal gibi olan yerin yanına kıyaslama yapacağımız bir nesne koyarak yakından da fotoğrafı lazım.
Anladım hocam tekrardan gidip fotoğraflarını çekeyim, birde bu işaretin karşısındaki dağı kazmışlar videoda gösterdiğim dağ , bununla bir baglantisi olabilirmi ?

,

Kader25

Admin
Anladım hocam tekrardan gidip fotoğraflarını çekeyim, birde bu işaretin karşısındaki dağı kazmışlar videoda gösterdiğim dağ , bununla bir baglantisi olabilirmi ?

,
Bunu bilmek zor.
Olabilirde olmayabilirde.

Amma dediğim gibi, bazı işaretlemeler hariç işaretler çok uzağa atmaz.
Ben deyim 40 adim sen de 70 adim.

Jayus

Kullanıcı
Anladim hocam ,fotoğrafta işaretin alt kısmına birileri işlem yapmaya çalışmış orası normalde öyle değilmiş