Işarete Yorum!!!

aslan kral

Kullanıcı
Ustalar merhaba , köyden bir abimizin bana gönderdiği bir işaret fotoğraflar yetersiz ama genel olarak ne işareti yorumlayabilirmisiniz saygılar.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Bana sınır işareti gibi geldi
Yanılıyor olabilirim
Çünkü daha büyük bir kayada olmalıydı
En az bir minibüs büyüklüğünde bir kayada
Ama bu şekilde mirengide diye biliriz
Gerçi mirengi olsa görünen bir yerde olmalı
Merkez işaret olsa...
Yani yakınında büyük bir gömü höyük tümülüs
Veya hakim nokta da oda
Sesli düşündüm kusura bakma
Al ver yaptım :D
Kısaca çevre ve çeşitli açılardan resim

aslan kral

Kullanıcı
Bana sınır işareti gibi geldi
Yanılıyor olabilirim
Çünkü daha büyük bir kayada olmalıydı
En az bir minibüs büyüklüğünde bir kayada
Ama bu şekilde mirengide diye biliriz
Gerçi mirengi olsa görünen bir yerde olmalı
Merkez işaret olsa...
Yani yakınında büyük bir gömü höyük tümülüs
Veya hakim nokta da oda
Sesli düşündüm kusura bakma
Al ver yaptım :D
Kısaca çevre ve çeşitli açılardan resim

alliveli44 ustam merhaba fotoğraf az farkındayım sizin çok açılı fotoğraflara yorum yaptığınızı biliyorum inşallah ayarlayabilirsem yükleyeceğim .ama genel olarak ne işareti onu merak ettim nal diyen oldu lale diyen oldu saygılar.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
alliveli44 ustam merhaba fotoğraf az farkındayım sizin çok açılı fotoğraflara yorum yaptığınızı biliyorum inşallah ayarlayabilirsem yükleyeceğim .ama genel olarak ne işareti onu merak ettim nal diyen oldu lale diyen oldu saygılar.
Sınır işareti gibi geldi ama
Dediğim gibi kaya ufak
Büyük gömüleri gösteren mirengi dediğimiz
Merkez işareti gibi geldi
O da yüksek bir yerde olur
Yani karışık bir durum
Lale kalp yaprak olabilir mi bilmiyorum
Yanlarda işaretler var ama yarım yarım görülüyor
Kayanın temizlenip çekilmesi ve dört yanının görülmesi lazım
İşaretler çevreyle ve bulunduğu kaya ile çok alakalı oluyor
Adam ana işaretin yanına bir işaret koyuyor/gizliden her şey değişe biliyor
Ha hepsini biliyor muyum
Bilmiyorum :D
Bildiğim kadarıylada yardımcı oluruz evel Allah
Resimde bonkör olsanız
Ustalarım halleder Allah ın izniyle

aslan kral

Kullanıcı
ikizceli ustam merhaba, daha iki gün önce abimizi fotoğraf çekmesi için gönderdim şöyle 10- 15 kare sanki fotoğraf çekmek paralıymış gibi iki kare çekmiş gönderdi ben de sitem ettim ama bugün istesem 2 haftadan önce çekemez fotoğrafsız fazla bir değerlendirme olmadığının farkıdayım . peki işaret olarak ne dedir lale , nal , keçi ayağı diyen oldu ve neyi simgeler para , mezar , oda, tünel gibi yer eski ermeni yerleşim bölgesi bölgeyle ilgili söylentiler çok fazla saygılar.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
DMAdno.jpg

Zeminde ki çökmelere dikkatini çekmek isterim,Burada boşluk ve girişlerini aramalısın,3 adet odanın belirtilerini görebilirsin,Selametle

aslan kral

Kullanıcı
DMAdno.jpg

Zeminde ki çökmelere dikkatini çekmek isterim,Burada boşluk ve girişlerini aramalısın,3 adet odanın belirtilerini görebilirsin,Selametle
Erdem ustam merhaba , evet yüzeyde farklılıklar var derinlik olarak bir tahminin varmı 3 oda için üç giriş mi yoksa tek giriş ile 3 oda bağlantılı mı olur saygılar.

BASKAN44

Kullanıcı
yarım hilal ise ayak işareti lazım yakınlarda bide dere olması lazım kurumuş yada kurumamış. eger onlar yoksa hilal ile yola cıkarsak ağız tarafında yer altı türünden mezar odacıklar olur.
Bir diğer görüşüm U işareti. genelde sık rastladığımız yerler kaya mezarlarıdır. Çevrede veya kendi ekseninde kaya mezar yapılcak nokta varmıdır.
Görüpte anladıklarım bunlardır , başarılar diliyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim,nal veya keçi ayağı olamaz. birde böyle bakınız. küçük bir testi ye de benzetilebilir.
içerdeki ana kayanın etrafı alınarak şek,illendirilmiş. sanki üstten bir kuş görünümü verilmiş.açığından ve farklı cephelerden resim alınırsa daha emin anlaşılabilir. zaten işçiliği bir ustaya değilde kalfaya bile diyemeyeceğim çırağa yaptırmışlar.bunuda iyi okunmasın diye bilinçli yaptırırlardı.
araziyle beraber okunduğunda daha da iyi anlaşılacaktır.
bir kaç ustamızın değindiği gibi,ben bu alanda,mezar odaları ve mahzenlerin olduğu düşüncesiyle zaten yorumumda açıktan resimler istemiştim. istersen hiç resim paylaşma. başarabilirsen boşluk tespiti yap. bak kaç tane odanın varlığını hayretler içinde göreceksin. kaç yerden olabileceğini ancak alanın görüntüsü ve kayalardaki bulgular verir. boş bir bölge olduğuna ihtimal bile vermem. sağlıcakla.