Işaretlere Yardımcı Olabilirmisiniz | Define işaretleri ve anlamları

Işaretlere Yardımcı Olabilirmisiniz

Ankaralı

Kullanıcı
Mrb arkadaşlar aşağıdaki attığım resimdeki işaretler ve bu taşın çıktığı yerdeki yapılan kazıda çıkan katmanlar ile alakalı değerli bilgilerinizi önerilerinizi bekliyorum.TEŞEKKÜRLER
img6945-0bb42.JPG

img6944-ace18.JPG

img6943-d7bf7.JPG

fullsizerender-795d8.jpg

fullsizerender-3-e332d.jpg

fullsizerender-2-c37c1.jpg

fullsizerender-1-11f2c.jpg

Ebu Talha

Kullanıcı
Merhaba ankara, ustalarim daha iyi bilir benim bildiğime göre erkek mezar işaret ediyor

Ebu Talha

Kullanıcı
Tabiki normal değil gibi fakat bilgim olmayan konularda konuşmak hoş bi durum degil insablari yanlış yönlendirmek ayıp o yuzden toprak olan fotoğraflara yorum yapmadim ustalarimiz mutlaka seni aydinlatacaktir inşaALLAH hayır olur hakkında

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ankaralı

Kullanıcı
Tabiki normal değil gibi fakat bilgim olmayan konularda konuşmak hoş bi durum degil insablari yanlış yönlendirmek ayıp o yuzden toprak olan fotoğraflara yorum yapmadim ustalarimiz mutlaka seni aydinlatacaktir inşaALLAH hayır olur hakkında

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah başkan tşklr

Mirkut

Vip Üye
Ankarali kardesim aramiza hosgeldiniz hayirlara vesile olsun.
Toprak katmalarinin oldugu yerin resmi varsa paylasabilirmisiniz. Yoksada katmanlar kac santimde bir degisiyordu. Sanirim yer genis acilmis katmanlo ve katmansiz toprak gorunuyormu girilen yerde. Eger bir taraf katmansa bir taraf katman degilse dogal unsurlar ortadan kalkar. Dar bir yersede dogal toprak gorunmeyebilir onemli degil.
Yalniz yer zengin bir yer. Birden fazla oda olasiligi gorunuyor. Tasinuzeride figurler varsada anlasilamadigindan fazla ileri gidemedim. Selametle.

Ankaralı

Kullanıcı
Ankarali kardesim aramiza hosgeldiniz hayirlara vesile olsun.
Toprak katmalarinin oldugu yerin resmi varsa paylasabilirmisiniz. Yoksada katmanlar kac santimde bir degisiyordu. Sanirim yer genis acilmis katmanlo ve katmansiz toprak gorunuyormu girilen yerde. Eger bir taraf katmansa bir taraf katman degilse dogal unsurlar ortadan kalkar. Dar bir yersede dogal toprak gorunmeyebilir onemli degil.
Yalniz yer zengin bir yer. Birden fazla oda olasiligi gorunuyor. Tasinuzeride figurler varsada anlasilamadigindan fazla ileri gidemedim. Selametle.
Teşekkür ederim mirkut usta yerdeki katmanlar şu şekilde 30/40 cm normal toprak var onun arkasından 15/20 cm sert çakıltaşı tabakası bu tabaka kazılan Çukuru çevriliyor yanlız bir bölgede hat yükseliyor Ama bu katman komple Yanık onunda ardından sanki sıkıştırılmış toprak ve Kireçli halde çıkıyor

Mirkut

Vip Üye
Teşekkür ederim mirkut usta yerdeki katmanlar şu şekilde 30/40 cm normal toprak var onun arkasından 15/20 cm sert çakıltaşı tabakası bu tabaka kazılan Çukuru çevriliyor yanlız bir bölgede hat yükseliyor Ama bu katman komple Yanık onunda ardından sanki sıkıştırılmış toprak ve Kireçli halde çıkıyor
Acila yerin genisligini biliyorsaniz yazabilirmisiniz. Varsa katmanlarin resminide acilan yerin dortbir yanini gorecek sekilde olsun yanilgiya dusmemek adina. Butun katmanlarin ortalama kalinliginida yazarsaniz faydaniza olur.
Bunlari detaylica paylasirsaniz ustalarimiz hem ortalama derinlik acisindan ve dogruluk acisinda size gercek anlamda yardimci olabileceklerdir ki.. öyle ustalarimizda var. Ben tesekkur ederim.