Işaretlerin Sırrı:güneş Ve Gölge | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Işaretlerin Sırrı:güneş Ve Gölge

Kervan07

Admin
Merhaba kervan07 ustam benim emekverip uğraştığım biyerimvar uzunzamndır buyeri çözmeye uğraşıyorum biçok gölgeli tamda anlattığınızgibi şeyler oluyor bunların dışında yılınbivaktinde yazın açıktaduran altından yapılmış biheykel gördüm bunu ikincikez görmek istedim ama saatini bitürlü tutturamadım sizcegördüğüm altından adamyüzünü nasılortaya çıkarabilirim güneşin açısını yadanebilim bununbaşka bir metoduvarmı heykelin çıktığıyeri tambiliyorum fakat göremiyorum ustam senbugölgeişini biliyorsun banada bitüyo versen şimdiden çokteşekkür ederim emekleriniçin
merhabalar..tekrar görmek için çaba harcamayın.önemli olan gördüğünüzün neyi anlattığıdır.yerini tam olarak hatırlamanız güzel. silüetin göründüğü yerin resimlerini güneşli bir günde,sabah 09-11,öğlen 12-14,akşam güneş batmadan 2 saat önce resimlerini burada paylaş bi bakalım sırrı nedir.bölge olarak neresidir,iç anadolumu?

gıral

Vip Üye
merhabalar..tekrar görmek için çaba harcamayın.önemli olan gördüğünüzün neyi anlattığıdır.yerini tam olarak hatırlamanız güzel. silüetin göründüğü yerin resimlerini güneşli bir günde,sabah 09-11,öğlen 12-14,akşam güneş batmadan 2 saat önce resimlerini burada paylaş bi bakalım sırrı nedir.bölge olarak neresidir,iç anadolumu?
Ustam yerdoğuanadolu şuan oralar karlı benorada eşkıyanın izini sürüyorum odediğim heykelin baktığıyerde kapalı mağaravar kaynak üzerinde bikeregitmeyi kafayakoydum incelemek için yedisekiz köpek üzerime geldi aramızda omağaraile onmetrefalan vardı inceleme yapamadım oheykeli tesedüfen buldum çalışmalarımı videoya alıyorum kayıtlarıgetirip inceliyorum öylegördüm şimdisana fotosunu atmaya uğraştım olmadı amayükliyecem gölge ile alakalıda çokgüzel biresimvar onuda paylaşacam inşallah

gıral

Vip Üye
035.jpg

Kervan07

Admin
eşkiya işareti arıyorsan uçurum kenarlarında gezmelisin.yalnız dikkat et düşme:) eğer işaret var ise,uçurumdan aşağıya baktığında göz göze gelirsiniz.
yalnız bu resimler üzerinden kimse yorum yapamaz. ben cam gibi işaret değil,cam gibi resim isterim.
bu tarz kayalıkların kendisi ve resimleri çok yanıltıcı olur.sadece resim üzerinden kimse sonuca gidemez.arazide epey bi vakit geçirmen lazım.
buranın yakınında akarsu varmı?

leono

Kullanıcı
kervan ustam öncelikle elinize sağlık,
birde şu var,
yılın 2 günü 21 mart ve 23 eylül, gece ile gündüzün eşit olduğu günün belli saatlerinde görüleceği üzerinde durarsak
bence çoğumuz işaret aramayı halen bilmiyoruz,
mesela rastgele bir saatte kayanın kah dibine giriyoruz kah tam karşısından bakıyoruz,
gün eğilimine göre bakış açımızı değiştirmek gerekiyormuş meğer,
tabii yağmurlu havalarıda unutmamak lazım,

leono

Kullanıcı
kervan ustam bu eşkıya işaretinin uçurum ucunda olur dedin de,
bizim balkaya denilen kayanın tam ucunda nal işareti olduğunu köyün bir çok yaşlı adamı hep söyler ama ben bir türlü cesaret edip yaklaşamadım bakamadım,
bi gideyimde köye halat bağlayacam belime bakıcam, paylaşırım bulabilirsem

Kervan07

Admin
kervan ustam bu eşkıya işaretinin uçurum ucunda olur dedin de,
bizim balkaya denilen kayanın tam ucunda nal işareti olduğunu köyün bir çok yaşlı adamı hep söyler ama ben bir türlü cesaret edip yaklaşamadım bakamadım,
bi gideyimde köye halat bağlayacam belime bakıcam, paylaşırım bulabilirsem

zamanında beni yüksek bir tepeye götürdüler...daha önce orada küp vs bulmuşlar hikayesi üzerine bende merak saldı ve bu yüzden o yüksek tepenin zirvesine çıkmaya karar verdim.. hatta oruçluydum ve bunaltıcı sıcakta cabası..neyse tam zirvede kayalıklara geldik ve ben başladım işaret aramaya.muhteşem bir kayalık alan ve çevreye hakim bir bölge..yukardan köylerin manzarası müthişti.
etrafta epey bi vakit geçirmeme rağmen hiç bir medeniyet izine denk gelmedim.bu nasıl olabilir dedim.burda mutlaka bir şeyler olmalı.böyle bi yer asla boş bırakılmaz dedim.arkadaşlar ve ben tek tek kayaların her santi metresine baktık ve hiç bir şey bulamadık.tam ümidi kesmeden önce kayaların üzerinden aşağıya sarktım.keçi gibi kayalara yapışmışım inatla işaret arıyorum:) bir şey bulacağıma inancım olduğundan aramayı bırakmıyorum elbet.
neyse en son köy tarafına bakan uçurumdan aşağıya baktığımda bir kaplumbağa kafası gördüm.kafanın üzerine indim ve kayayı inceledim.aşağıdan çok doğal görünen kaya aslında bir girişi kapatıyormuş ve kayanın üst tarafını kaplumbağa kafası yaparak işaretlemişler. kaplumbağa kafasının hemen yanında da küçük oyma işaretleri ile şifrelemişler.
uçurumlarda tecrübe edindiğim hikayelerimden bir tanesini paylaşmak istedim.umarım arkadaşlar neyi dikkate alacaklarını az çok anlamışlardır.( İNANÇ;))

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
İşaretlerde çok önemli bir detay olan güneş ve gölge unsuru Hakkında sizlere kendi edindiğim tecrübeleri aktaracağım.
Günün belirli saatlerinde ortaya çıkan işaretler aslında bir tesadüf değildir. bilinçli yapılmış akıl dolu bir ustalıktır.
Kayada hiç bir işaret görünmez iken,aynı kayada günün farklı saatlerinde bariz belirgin işaretler ortaya çıkıyor.bunun sebebi güneşin açısı ve gölgenin sebeb olduğu bir olaydır.

Heleki bazı işaretler, bırakın gün içerisinde görünmeyi,yalnızca yılın belirli günlerinde ortaya çıkıyor. elbet bunlar çok önem arz eden yerler içindir. bu sistemi genellikle eşkiyalar kullanmıştır fakat medeniyetlerde de görülmüş duyulmuştur.

Araziye yer keşfetmeye,işaret aramaya öğleden önce gitmemizde fayda vardır. bazı yerler vardırki (genelde mahzenler) işaretler öğleden önce girişi gösterdiği gibi,öğleden sonra ise farklı bir yönü işaret eder.yani sahte işaret rolü üstlenir!
Siz siz olun arazide gördüğünüz işaretleri sakın kırmayın. kırdığınız işarete ilerleyen zamanlarda çok ihtiyaç duyabilirsiniz. çoğu işaretler kendilerinde gizlenmiş küçük detaylar barındırır.bu yüzden aynı işareti hem farklı saatlerde hemde ıslatarak resimlemeliyiz. resimleme teknikleri içinde ayrıca çok kıymetli ustalarımızında mekanımızda açmış olduğu konulara bakarak iyi bir resimleme hakkında güzel bilgiler edinebilirsiniz..

Bir sonraki konu toprak altı işaretler üzerine olacaktır.
sevgi ve saygılarımla kervan07
Ustama ilaveten bu işaretler,bırakın belirli günü ve saati beklemeyi yanına çağırır bizleri,Yanına gittiğimizde ise uzaktan gördüğümüz işaret ara ara yoktur bulamazsın,Bırakın bulunduğu yeri, çevresinde bile bulamazsınız işareti!Sebebi ise o mesafedeki şahsa yer hakkında bilgi vermek için birkaç parçadan oluşmuş tekil ama çoğul işaretlerdir,Bu tür işaretleri ise heryönüyle ele alıp tek sonuca çıkarmamız lazımdır.Saygılarımla