istavroz üçgen oyma yazıt ve diğerleri | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

istavroz üçgen oyma yazıt ve diğerleri

metodor

Kullanıcı
Cevap: istavroz üçgen oyma yazıt ve diğerleri

metodor kardeşim bu kayalığın uzak fotosu varsa at bi bakalım yer gerçekten çok güzel ve ilgi çekici işaaretleri çok yakın çekmişsin özellikle kapı gibi olan yerin uzak fotosu yazıt kayanın zirve noktasına yakın galiba eğer imkan dahilinde ise yeri işaretleri uzak ve yakın olarak fotola kardeşim.

Vallahi ağbey fotoğrafları tekrar çekmeye gideceğim fakat şimdilerde hemen gidemem.o kapı yazıtlardan uzak üçgen ve yalagın bulunduğu kayanın 50m altında.o kapı işaretinin 5 m kadar sag üst çarprazında havalandırma deliği bi delik var onunda fotoğrafı var atyım isterseniz 4..5 metrelik ağaç çubuk itiyoruz gidiyor deliğe.

metodor

Kullanıcı

100252ava.jpg

kardeşim birde bu fotoyu daha geriden fotola bu arada sensiz olsun hemi:D:D ne var bi görelim

bu tek bi kayanın üzerinde yzıtlara ve istavrozlara yakın.kaleyede yakın:p

metodor

Kullanıcı

S.a kardeşim işaretlerin aile mezarlarını veriyor kitabe eski yunanca yani grek yazısı erken çağ roma ya ait, put işareti ise aile putu yani orada açılmış kaya mezar yok ise kitabelerin olduğu her kayada bir mezar var üç kitabe üç mezar kayaligin güney yönünü arastir kesinlikle kitabelerin olduğu kayalıklar başka yerde işin yok, birde yedi tane ayak isaretinden bahsediyorsun burada resmi yok sanırım, ayak işaretlerinin aile putu ve kitabelerle alakası yok tamamen bağımsız iki işaret bunlar ayni yerde yani 100-200 mt alan içerisinde olmaz olursa terslik vardır burada.takriben ayaklar ile bu resimdeki put ve yazıtlarin mesafesi 500-600 mt olmalı.ayaklar çıplak ayakmi, yoksa çarik mı,? Bilmek lâzım yürür adimmi,? Bunlar önemli. Eğer dediğim yazitlarineetrafında kaya mezar acilmissa şansına küs acilmamissa bol şans diyorum, kolay gelsin.

agbey burda yazıtların etrafında veyahut bölgesinde açılmış birtane dahi kaya mezarı toprak mezarı ağaç mezarı :p mevcut deil.dediğiniz gibi ayaklarla kitabeler arasında 1km mesafe var.ayaklar yürür adım arka arkaya hizalı bi şekilde elimde videosu var ama nsl paylaşacagım onu bilemiyorum. Bu arada agbey (PUT) ney ben bunu anlamadım.

metodor

Kullanıcı

Ayrıca son resmi baktım burada ne arıyorsun, burası dönem soygunu yemiş açılmış bir saklama yeri, o kanallar ise kurşun akitma kanalı kenarlarini incele kapak oturtulmus yer orası çok eski soygun yemiş. Kolay gelsin.

agbey hangisini diyorsun ben anlamadım.Tek ayakta duran dibi kazılmış kayayı diyorsan burayı ben kazdım daha önce burda dedemin kardeşi bulmuş.burası bzim evin hemen arkası dönem soygunu yemişmi yememiş mi bilmiyorum ama eski kilise oldugu rivayet ediliyor.kurşun akıtma kanalı hangisi? çizgilerin olduğu yer mi? orası ise düz tek derin bir çizgi var onunla o birleşen çizgiler kesişiyordu ama altında olduğunu söylediler kırdık.. bişey çıkmadı nerden soygun yemş blmiyorum. belli bir soyulmuş yer yok gözle görülür...

metodor

Kullanıcı

Burada ters üsten çekmişsin ,bu resmi tam karşıdan ve alt kısmını net çekersen güzel olur.Dikkat ettin mi ? matkapla boşluk aranmış ama biraz fazla yukarıda aramışlar.

bu çizgilerin arka geniş tarafı devam ediyordu normalde.. düz derin tek bir çizgi var resimlerde onunla birleşiyordu biz kırdık aradaki yeri.

metodor

Kullanıcı

agbey vallahi sen bu işi biliyorsun HELAL in var. ben o yazıyı sen söyledin gördüm.sonradan kimsenin ugraşacagı gibi yerde deil biraz yüksek dik orası.o yazıyı köye gittigimde ayrıntılı bi şekilde çekerim.

metodor

Kullanıcı

1002669.jpg

agbey pencerenin sag üst tarafındaki delik. gidiyor içeriye doğru içerisinde tavanda 8 tane yahut 6 tane çizik var insan eli yetişmez iç taraftan çizilmiş olabilir tahminime göre tam görükmüyor ama ileride delik genişliyor.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

adım arka arkaya hizalı bi şekilde elimde videosu var ama nsl paylaşacagım onu bilemiyorum.
You Tube'a Videonu yükle
Ondan Sonra yuo Tube Linkine bas
Bu çıkaçaktır

Video linkinde çıkan bu kısmı kopyala
http://www.youtube.com/watch?v=K9839pweVtw

Bu araya yapıştır

[YOUTUBE]K9839pweVtw[/YOUTUBE]
Bu şekilde olacaktır
Bu kadar Basit
4nnn.bmp

Son düzenleme:

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Düzenlemede yüklediğim fotoğraflar görüküyor ama cevabı yayınladığımda mesajda bozukluk meydana geliyor.
Anlayan Arkadaşlar Bir Zahmet İlgilensin.

ben bir sorun göremedım.bozuk olan yer neresı
Yazmış olduğum mesajdaki cevap ile fotoğrafı karşılaştır. Neyse fotoğraf önce görükmüyordu şimdi var. Teşekkürler;)aliveli44

Moderatör tarafında düzenlendi: