Izmir Kursun Rivayet | Define işaretleri ve anlamları

Izmir Kursun Rivayet

zemigal

Kullanıcı
Şöyle birşey duymuştum düşman ülkeyi terk ederken yanında sadece kurşunlarını götürebilir diye. Ve düşman Altinlarinin üstünü İzmir bölgesi civarinda bir yerde kursunla kaplatip trenle tasimis ve bir kisminida oraya gommus. Doğruluk derecesi nedir bilgisi olan var mi

wolf_52

Kullanıcı
konu başlığnızın yanına rivayet olrak ekleme yapsaymışsınz daha isabetli olcakmışş... herhangibi bri bilgim yok...

zemigal

Kullanıcı
Kursun yok ustam boyle bir rivayet var daha önceden de arastirmistim düşman yurttan sadece kursunlarini goturecektir diye. Ama onlar altinlarinin üstünü kurşunla kaplayıp trenle tasimislar İsrailli yahudiler bu yeri arıyor diye kulağıma geldi. Bölge bana yakın bilgisi olan var mı duymuslugu olan var mı diye sormustum

zemigal

Kullanıcı
Bölgede cesmede Ay ve yildiz 100 ilerisinde büyük bir kartal varmis. Kartalin sag tarafında mihraba yapilmis küçük kabartma kartal varmis 22 tane mahzen olduğu söyleniyor mahzenler ölçüm sonrasi kursun çekimi aliniyor ama acilmiyor yahudilerin burayi çobanlara para vererek arattigi söyleniyor hatta bu yüzden cobanin biri ölmüş veya öldürülmüş herhangi bir bilgisi veya duyumu olan var mi

sempatik_06

Kullanıcı
Ateş olmayan yerde duman tütmez...
paylaştıklarınız dikkat çekici ama kesinleştirmek biraz zorçünki herkes duyduğunu söylüyor.
bu yüzden kendi kendimize birşeyi istiyorsak bizzat o mekanda bazı araştırmalar yapmalıyız.
tabi bilgi çok önemli inşallah bilgisi olan vardırda sizin için kısmetli olur...
AllahC.c. yardımcınız olsun...

zemigal

Kullanıcı
Çok teşekkürler ustadim. Tam yeri bilmiyorum biriyle gorustum bu konuda tüm işaretleri biliyor ve çözmüş mahsenleri bizzat ölçtügünü söylüyor ve çektiği fotografları gösterdi fakat çok yaslı sürekli unutkanlık yasiyor kala kaldım öylece

wolf_52

Kullanıcı
madem böyle rivayetler üstünden gidiyoruz bende size.. 1 rivayet 1 de gerçek olan bri şeyi anlatayım ve nakledeyim sizlernde bilgi dahlinzde olsun... gerçek olan başlaylım. roma kasaları.... türkyede 6 tane olduğu revayeti vardır 4 bilniyor bekçileri devşirme ermeni ve hayutda rus kökenli gizli ortadoks.... müslüman görnümli bekçilerden olşuyor ege tarfında bir alman arkyelog öldürüldü bundan yanlımıyorsam 7 sen var tarih de yanıla bilrim. bu arkeyalog buraya resmi izin alamak istemsi üzerine süyikaste gitdi rivayeti var.. sebep ise bu roma kasası.. her bri kasnın içinde min.80 ton ile 160 ton arsında değşir.. altın külçelerdir şavaş çok masraflıdır... ki roma ordusu porfösyönel paralı lejyonerlerdi.... aylarca konaklmak ve giderleri ni düşncek olursak ve zapt edilen yerleri... dizan etmek kendi sitemlerine entegre etmek bunlar hep parayla olan şeylerdir.... banka havlesi yapmayacakları için ozamnlar romadan... beli başlı sıtratejik alnlara kasa yaparlamışş... 2 ci rivayet ise.. yahudilerin ardıkları altınlar ise... onların idaları şöyle hitler in telef etdiği ausschwiisct nazi kanpında fırna atılan ve infaz edilen yahudilerin dişlerinden altın olan ve zinnet eşyalarından külçe haline getirdikleri altınlarmızı arıyoruz deler.. bu altınların türkiyeye kaçırdıkları ve burda gömdükleri ida ederler... tabi bu yazdıklarım bir rivayet...