Izmir Tire De Bulunan Define Ve Kervan Hanları Ticaret Yolları. | Define işaretleri ve anlamları

Izmir Tire De Bulunan Define Ve Kervan Hanları Ticaret Yolları.

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Arkadaşlar TİRE de bulunan altınlar definedir ve bir hanın içinde bulunmuş bu kervancı nın kasası olduğu belli kervan cilik o dönemde bir aile mesleği olup kervan lar devlet tarafından korunur hancilar da devlet tarafından secilirmis kervan da ölen kişinin malı parası hanciya teslim edilirmis onun için bugün Hancıoğlu Hancı soyadı çoktur ve bunların büyük bölümü zengin ve itibarlı insanlardır günümüzde TİRE de hanın eski sahiplerinin torunları buluntu için hak talebinde bulunmuslar han eskiden şahıs mülkü iken şimdi vakıflara geçmiş bu konuyu TİRE den takip ediyorum bir çevrem vardır orada bu konuyla alakali çevresinde bilgisi olan arkadaşlar hanlar köprüler le ilgili bilgilerini konu altında paylasirlarsa bilgilerimiz çoğalır arkadaşlar .

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
DESENE ARTIK HANLARIMIZ HAMAMLARIMIZ OLACAK :D:D
Bence hep bunları atladık yıllar önce kıbrıs gitmiştim lefkoşede büyük hanın yanında kumarci hanı nı restore edenlerin mermer bir kasanın içinden büyük bir define aldıklarını yaşlı bir kibrislidan dinlemistim hatta kasanın çıktığı yeri bile görmüştüm kiliseler çok yoğunlaştık da insanımız hazır bekliyor.

iso

Kullanıcı
kervansaraylar anadoluda ortalama her 30 km de bir vardır selçuklu eserleridir.çok azı ayakta kalmıştır.