Kabartma Işaret | Define işaretleri ve anlamları

Kabartma Işaret

impossibleman

Kullanıcı
Bu işaret kabartma ve 1.5 dönüm D şeklinde harman gibi bir tarladan çıktı.
Tarlanın ortasına yakın Büyük taşlardan atma şekilde örülmüş taş duvardaki bir taşda.
Bu duvarın az üstünde Papaz öğrencilerini evi var diye söyleniyor eskiler tarafından.
Eski kervan yolu bu D tarlanın 5-6 mt üstünden geçiyor.
Yılanın boyu 22 cm

taş Örgünün hemen alt tarafından tarla sürerken çıkan kalp şeklinde mezar taşı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

wolf_52

Kullanıcı
2 düz çizgi çekmiş gibi düşünün, bu çizgiler gibi kuş bakışı bir birine parelel duran, patika kuru dere varmı... ?? adım adım gidelim...mezar taşı dediğnze gelince kroki vermiş, belli başlı alanı, yerleşdire bilrseniz allana, herşey elinzle koymuş gibi bulursunz...

impossibleman

Kullanıcı
2 düz çizgi çekmiş gibi düşünün, bu çizgiler gibi kuş bakışı bir birine parelel duran, patika kuru dere varmı... ?? adım adım gidelim...mezar taşı dediğnze gelince kroki vermiş, belli başlı alanı, yerleşdire bilrseniz allana, herşey elinzle koymuş gibi bulursunz...

Üstadım 2 düz çizgi gibi yolu bulamadım ama yılanın kıvrımıyla bu bahçenin sınır seti birebir aynı kıvrımlara sahip. 5*5 klise olduğunu düşünüyorum burada. saygılarımla.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
resimleri birer tane çekmişsin,yetersiz. kayaların duvardaki ve topraktaki duruşlarını bilmiyoruz ve yeterli göremiyoruz. keşke duvarı ve bahçeyide geniş açılı görme imkanımız olsaydı.

yılan diye çizdiklerimi kast ediyorsan,iki tane görünüyor. yılan oldukları pek belli değil. mademki sete benziyor. sol kısmın ortasına yakın iki tane ne var görüyormusun. hiç mezar çıktımı bu noktadan,veya alan içinde başka varmı. geçen yol bile belirtilmiş. bu kayayada bir hayvan başı betimlenmiş görülüyor.sağ gözü ve altında bir kabartma var. bunun önünde bir tespit yapmaya çalıştınmı.

sarılar yol. çarpı yaptığı yerde ne var.
ve altına doğru ikisinin arasında kalan kküçük bir su özü. belki böyle oturtabilirsin.
üste doğru bir tepe oluşmuyormu.
değerli kardeşim,iki kayada bir kaç detay görünmekte . bu veriler ışığında araziyi iyi gözlemlemek verdiği yerlerde tespit yapmak gerekir.
kilise dediğin, 5x7 mescit kilise olmalı. onun -20-30 m. kuzey ,k. batısı gibi olan yerdeki arazi yapısını bir tarif edebilirmisin. burası ile ayni seviyemi yoksa biraz yüksekmi düşer. sağlıcakla.