Kabartma Yilan Herkul Ve Manitasi[emoji16] | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kabartma Yilan Herkul Ve Manitasi[emoji16]

Aslanbey10

Kullanıcı
işçilik çok mükemmel kabartmalara dokunma onların hiç biri define gömü işareti değil burada bir yaşam olmuş hemde ne yaşam her kabartma işaret define gömü işareti değildir
Burada bir şey yokmu var ama bölgenin değişik açıdan fotoğrafları lütfen
mezar dediğiniz kabartmanın üzerinde bir at yatıyor üzerini temizleyin göreceksiniz

3f483a68ec4a053e2432afe1b8609ea6.jpg

bu alanı iyice fotoğrafla kazdığınız yerin ilerisindeki dikdörtgen şeklindeki yeri bir görselle
Bir anıt mezar var sanırım

69696067_154706532384254_8395006839846076416_n.jpg

Define işareti mi
Degerli yorumun icin tesekkur ederim usta asla ve kattiyen kabartma yada bi isarete zarar vermek bi uygurligin binlerce yildir sakladigi.emareyi kirmak benim isim degil dun arkadas ejderha demis ama bende at gormustum ustam cok sik bi alan oyle genis aci bi resim imkansiz ama elimden geleni yapmaya calisacagim

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aslanbey10

Kullanıcı
Yilanin baktigi yer
aad6424368f632926ccbeaad76032754.jpg
3f05a0869a57f5a9526a408a942f3c06.jpg
16fc4283df0473fe6e12118b7b6a58fe.jpg
1b4205d017b11eecc28d50e189674642.jpg

yoksul

Kullanıcı
yılanın parasını yılan görürmüş yılanın parasının kuyruğunda müjdesi var derler,yılanın parasının eğer önünde dere vadi yoksa yol üzerinde alalade üzerine basılıp gidilen bir taşın altındadır çok derinde değildir ,etrafında büyük bir kaya ,nağarai farklı bir ağaç ,bu ağac çoğunlukla kızılcık ağacı türünden olabilir ve bu kayaya yakın kayada küçük bir +yine küçük sigara filitresinden az büyük dar açılı yatay bir üçgen olmalı ve olursa küçük bir üçgen yanyanadır ,...buradaki artı işaret olduğunun delili dar açılı yatar üçgenimsi işaret yön ve mesafe verir üçgen ise bir oda şekli olduğunu verir .bütün bu işretlerin boyları 5 cm yi geçmez

Aslanbey10

Kullanıcı
Mevsim sonbahar olsada daglardan koyunlar inse toprak bize selam etse[emoji23]

A21MEDLi

Admin
yılanlar dereyi anlatır...fakat piton benzeri yılan kabartmaları nehri anlatır,burdaki nehir 2 ayrı aralıktaki dağın arasından dönemeçli olarak akan nehirden bahsediyor
1-resimdeki yılanın baktığı istikamette uzunca bir sırt tepe olacak,(ve belki bu sırta çıkan eski tarihi patika yolda vardır?)
ve bu sırtta yaz ve kış suyu hiç eksilmeyen suyu bol kaynak çeşme veya kuyu olacak.
2- zeus un baktığı istikamette tepe olacak,bu tepenin bir yerinde şapkalı bir yer var, yanii yağmur yağdığında insanın yağmurdan ıslanmamak için sığınabileceği bir yer var.
Aslanbey10 araziyi göremediğimiz için sadece resim üzerinden fikir verebiliyoruz.bu yorumuma ekleyebileceğin bişeyler varmı,konu biraz daha şekillensin.yoksaki bu muazzam işçilikli yeri sadece 1-2 resimle çözmek imkansız.

Aslanbey10

Kullanıcı
yılanlar dereyi anlatır...fakat piton benzeri yılan kabartmaları nehri anlatır,burdaki nehir 2 ayrı aralıktaki dağın arasından dönemeçli olarak akan nehirden bahsediyor
1-resimdeki yılanın baktığı istikamette uzunca bir sırt tepe olacak,(ve belki bu sırta çıkan eski tarihi patika yolda vardır?)
ve bu sırtta yaz ve kış suyu hiç eksilmeyen suyu bol kaynak çeşme veya kuyu olacak.
2- zeus un baktığı istikamette tepe olacak,bu tepenin bir yerinde şapkalı bir yer var, yanii yağmur yağdığında insanın yağmurdan ıslanmamak için sığınabileceği bir yer var.
Aslanbey10 araziyi göremediğimiz için sadece resim üzerinden fikir verebiliyoruz.bu yorumuma ekleyebileceğin bişeyler varmı,konu biraz daha şekillensin.yoksaki bu muazzam işçilikli yeri sadece 1-2 resimle çözmek imkansız.
Ustam destegin icin saol asagi dogru kivrilan dere var ama nehir yok evet bu derenin sonun da bi tepe var oyma isaretleride fazlasiyla var yukari dogru cikildiginda kayalik bi alan var yukarda ve dedemizin anlattigi yerse eger insanlarin yagmurda sigindiklari magaralar varmis ama ben gormedim daha kanal yapan yerde cok islem var altu giriş diye dusunuyorum bu derenin bittigi yerde 1 km kadar asagida eskiden manastir olan yer varmis ve kaynagi gur akan bi cesme var eski manastir denilen ama suan tarla olan yerde 3 kuyu var birisi kare bu kare kuyunun eskiden kapaginda 2 tane birbirine gaga gagaya gelmiş bu kus resmi varmis yukarilara cikarsak binlerce yillik bir cinar var adamin baktigi yerde tumluz var yigma 30 metre asagisi yilanin baktigi yer son attigim resimler yine dagun yukarilarinda kırmızı gurgen lik var fito azliginin sebebi mese agaclari soyle karsidan bakipta girebilecek alan birakmamislar uydu resmi atabilirim aslinda

A21MEDLi

Admin
Burda çok şifre var,istersen bu sifrelere sıra sıra ilerleseniz başarı şansınız artar.yılandan başlayın,yılanın baktığı tepe top gibi degil..uzuncadır.bu uzunca tepede kaynak çeşme veya kuyu olacak önceliğiniz simdilik bu kaynak olsun.arastırmanızı uzunca tepenin tam üst noktalarında yapın.bilhassa o uzunca tepe uçurum tarafları değilde sonlarına doğru araştırın.
--sana yılanın tepede bir yeri nası koruduğunu resimliyeyim,sana bir ip ucu verecektir.ve yılanın baktığı tepe ile kafasını üstüne koyduğu kaya ile benzerliğini göreceksin..

A21MEDLi

Admin
o civarda eski kervan yolu olacak,bu kervan yolunu şöyle izah edeyim.kervan yolu tepenin birinden aşağı doğru gelip ''U'' gibi kıvrıldıktan sonra tekrar (başka tepeye) veya aynı tepenin diğer yakasından yukarıya çıkıyor..

Aslanbey10

Kullanıcı
o civarda eski kervan yolu olacak,bu kervan yolunu şöyle izah edeyim.kervan yolu tepenin birinden aşağı doğru gelip ''U'' gibi kıvrıldıktan sonra tekrar (başka tepeye) veya aynı tepenin diğer yakasından yukarıya çıkıyor..
Vardır tepeler buranin asagisi da en si dere kesilip bi kocaman tepe cikiyor patika yollar var

yoksul

Kullanıcı
ben böyle bir şahsiyetli kişinin dağlar tepeler aşarak ve de bu kadar şifreler koyarak define saklamasını hiç mantıklı bulmuyorum ...Bir yerde duymuştum böyle devasa yılan fiğürlerini oralarda yeraltındaki bir sarayında koruyucu bekci olarak koyduklarını duymuştum ...eğer böyle soylu kişiler mezarlarını ve servetlerini gizlemeye çalışsalardı eski mısır firevunları toprak altına gömerler ve üzerini düzlerlerdi ama hiçte öyle yapmamışlar öldükten sonra da ihtişamlarını sergilemeyi tercih etmişler