kaçak kazının cezası | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

kaçak kazının cezası

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
@eonafis ustam
Bu iki mesajınızdan
Bir şey anlamadım
Ne demek istiyorsunuz

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor

eonafis

Kullanıcı
@eonafis ustam
Bu iki mesajınızdan
Bir şey anlamadım
Ne demek istiyorsunuz

Mekanı TapaTalk dan Takip Ediyor
Kusura bakmayın arkadaşlar... elektronik sigara ile ilgili bir foruma gidecekti resimler.... yeni bir tapatalk programında yanlışlıkla buraya göndermişim...

Sent from my SGH-T959V using Tapatalk 2

Sent from my SGH-T959V using Tapatalk 2

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Anladım
Ben de bu nedir diyorum ya :D

MAMİ

Kullanıcı
Cevap: kaçak kazının cezası

ustam izinsiz yapılan kazıda emeneti buldun dıyelım muzeye goturdun ızlenen yol nedır hak verırlrmı yoksa kucagımıza geldınmı derler verırlerse ne kadar verırler
S.A...Takip edebildiğim en son değişikliğe göre "nereden buldun nasıl buldun " türünden sorular formaliteden sorulup emanet resmi olarak teslim alınıyor...Yani şeytana uyup ta kaçak kazı yapmış olsan bile bu suçu itiraf eder nitelikte cevabı olan sorular sorulmuyor...
Kendimce bir tedbir almanızı tavsiye edeceğim: Ola ki kazı yaptınız birşeyler çıkardınız ve korkudan yada pişmanlıktan müzeye teslim etmeye karar verdiniz yada tarla sürerken dağda gezerken avlanırken tesadüfen buldunuz yada kaçak kazı yapan birileri sizi fark edip olay yerinden kaçtı sizde oradan malı buldunuz, vs vs vs ..........örnekler çoğaltılabilir,nasibin nereden nasıl geleceği belli olmaz ve en nihayetinde de malzemeyi müzeye teslim etmeye karar verdiniz...
Burada bence ilk ve acil olarak yapılması gereken şey "kendinizi müzeye ve kolluğa ihbar etmektir..."Ben de şöyle bir malzeme var ve 2 saat içerisinde şu şu plakalı aracımla veya şu şu plakalı Ahmet e ait araçla bu malzemeyi (mesela) Manisa Müze Müdürlüğüne teslim edeceğim...
Bunu yapmazsanız ;farzedin yolda rutin polis yada jandarma uygulamasına takıldınız,araç araması yapıldı,trafik kazası geçirdiniz...........Eğer kendinizi ihbar etmemişseniz bu saatten sonra size hiç bir kimse inanmaz ve tarihi eser kaçakçısı olarak sabıkanız işlenir...