Kalp Işareti Ve Kaplumbağa | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Kalp Işareti Ve Kaplumbağa

pınarım

Kullanıcı
Maalesef o kadar param yok:) mezarların izinli kazılmadığını bilmiyordum ciddi ciddi kazı için başvuracaktım

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Maalesef o kadar param yok:) mezarların izinli kazılmadığını bilmiyordum ciddi ciddi kazı için başvuracaktım
kazı iznini,görüntü olarak engelleyen bir durum yok. lakin doğru yere vurulduğunda ,odalar çıkmaya başlayınca maalesef durdururlar. ki burda çıkacak olan odur.
bunada türk definecilerin kaderimi çilesimi demek doğru olur bilmiyorum. sağlıcakla.

pınarım

Kullanıcı
ustalar tekrar merhaba.. ben halen burası için birşey yaoamadım mezarsa kazı izni olmuyor demiştiniz bu yüzden askıda kaldı konu..Sağlık olsun..yanlız bu resim ahlat ağacının sol yanından kaya yığıntısının bittiği yerden çekildi bu bir kapımı acaba nedir bilgilendirirseniz sevinirim

karanar

Kullanıcı
etraftaki kaya dizilimlerini de görmek lazım. tek foto yeterli değil.çoğaltmalısın. farklı noktalardan uzak yakın fotolamalısın. ayrıca keşke yeni konu olarak açsaydın.

pınarım

Kullanıcı
Ustam fotoyu kendim çekmedim bu konudaki fotoların devamı olduğu için tek resme yeni konu açmadım ama son resmin ne olduğunu çok merak ediyorum:)

karanar

Kullanıcı
tek resimle birşey demek zor. etraftaki kaya dizilimlerini, oluşumları da görmek lazım. yani mağara yada mahsen girişi de olabilir, doğalda.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Q1q7mj.jpg

Karanar Ustamın söylediği gibi burda solunu anlatan giriş işaretleri mevcut,Doğal olasılığı yok,Bakmaktan gözlerim yoruldu resmi biraz daha geniş alsanız tam yerinde ne olduğunu söyleyebiliriz,Şunu belirteyim değerli bir yer,Küçük taşlar dahi işaretlenmiş

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Doğada bu tip yerler o kadar fazlaki hepsini incelemeye kalksak başka bir işle uğraşamayız:)
Şimdi burda yapılacak en doğru iş bana göre boşluk testi, tabi bunu yapacak kişi bu işin ustası olmalı, haliyle yer mineral deposu buda fazla yanıltıcı olur. Ama işin ehli çubuk ustası verdiği tepkilerden boşluk mu mineralmi şıp diye anlar.
İşaretlediğim taşlarla kaya arasından alınacak nûmune nin horasan olup olmadığını incelemenizi öneririm, bu işlem buraya insan eli değip değmediğini bizlere anlatır. Şimdilik bu kadar yardımcı olabilirim. Kolay gelsin
c3fc00826b9a03b4b643ea491fb2ac2f.jpg

pınarım

Kullanıcı
Bu taşın üzerindeki sarılık ne olabilir? Neden olmuştur?

Üst Alt