Kanallarla Birbirine Bağlantılı Oymalar | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kanallarla Birbirine Bağlantılı Oymalar

ASİAVCI

Kullanıcı

TUMULUSEDE GÜNEYBATI TARAFINDAN YAKLAŞ

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Teşekkürler Ece kardeşim.
Güzel memleketim her tataftan tarih fışkırıyor. Sende bilirsinki tümülüsler kaya mezarları ya kayıtlı, yada doğal sit alanlarıdır. Buralarda herhangi bir çalışma yapılması yasak ve suçtur. Bize düşen sadece bakıp bakıp yutkunmaktır. Yada imkanı ve zamanı olanlar için bilimsel kazılarda gönüllü olarak çalışarak azda olsa bu konudaki özlemlerimizi tatmin edebiliriz. Benim İstanbul'da ilkokuldan arkadaşım arkeolog bir arkadaşım var. Bu işlere merakımı bildiği için bazı kazılara davet etti. işlerden dolayı bir türlü nasip olmadı, ama inşallah bir gun gitmeyi düşünüyorum. Allah a emanet ol.

ECE07

Kullanıcı
Komana ustam değerli düşüncelerin için teşekkür ederim. Mevcut kanunlarımız karşısında neler yapıp yapamayacağımızı iyi biliyorum. Hepimiz elimizden geldiğince kanunlara uymakla mükellefiz.
ASİAVCI ustam, Güneybatı yönü demişsiniz, bir kelime insanı nerelerden nerelere alıp götürüyor. Düşünsenize bir başka arkadaşta Güney Doğu'dan şaşma derse durum ne olur acaba! ...

karanar

Kullanıcı
Warning Ustam Tümülüs kapalı, resimin altında kırpma yapmıştım, benim hatam oldu, tahmin ettiğiniz nokta arazi genişletmesi amacıyla yakın zamanda yapıldığını biliyorum.
burası tümülüs değil bence usta, kaya mezarı olabilir ama tümülüs emareleri taşımıyor.

ersan

Vip Üye
ustam ASI ustamin cizdi yerei guzelce bir kontrol et bana sorarsan kesin ordan girisin var ve de roma kaya mezar odasi bunlari yaziyorum nedense ta coku burlarda bizim buyle roma kaya mezart odalarij girislere yakin yerlrde hem buyle mese ve kizilcik aclari vart dikilmis .ama da bilesinki en az dereinlik.2,50.

ECE07

Kullanıcı
Ersan Usta teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. ASİ usta'nın çizimine bakarken bir ayrıntı gözüme çarptı. Ağacın önünde oyma Y işareti var. Kayada da Güney Kuzey olmak üzere iki işaret vardı zaten. Y işaretini görünce resimde çizdiğim düşünce geldi aklıma. Giriş ASİ ustanın belirttiği yönden olacak, sağa ve sola olmak üzere iki ayrı Mezara ulaşılacak hissi geldi bana.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
giriş yanlış bir tespit. yerin önemininde yeterince anlaşılabildiğini düşünmüyorum.

öbür taraf apartmansa buda villa. buda bahçeli, evin girişi bu kadar yakın olurmu.

o dolgularla işiniz hiç yok. bahçe kapısını önce bulmalıki ,duvarlara dokunmadan binaya girelim. anladığını umuyorum.

tümülüslere tek yönlü giriş yanıltır. bu görüntüde ise imkansız.

ECE07

Kullanıcı
giriş yanlış bir tespit. yerin önemininde yeterince anlaşılabildiğini düşünmüyorum.

öbür taraf apartmansa buda villa. buda bahçeli, evin girişi bu kadar yakın olurmu.

o dolgularla işiniz hiç yok. bahçe kapısını önce bulmalıki ,duvarlara dokunmadan binaya girelim. anladığını umuyorum.

tümülüslere tek yönlü giriş yanıltır. bu görüntüde ise imkansız.
Üstadım Apartmanın her tuğlasının resimleri var, konu içerisinde belirttiğim üzere daha sonra paylaşmayı düşündüğüm bir nokta olduğu için ustalara birkaç yönden resimlerini sundum. (Aklıma gelmişken; Mekanı Cennet olsun yaşlı bir teyzenin sürekli rüyalarına giren bir söylenti, bu apartmanda Altın Beşik görüyormuş)
Bahçeli Villaya gelince tam hafta sonu tatili moduna girmişken beni benden aldınız. Benim de bir Kalbim var. Bu kadar da yorum yapılmaz ki ÜSTADIM.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
hataları yaparak tecrübe kazanacağız. ilerde mutlaka hatırladığında güleceksin eminim.
BOZKURT uatamıza hakkında bir iki kelam ettim. sanırım iletecektir.
ağırlamaktan onur duyacağımı da bilmeni isterim.

Üst Alt