kapak kırıldı tünel çıktı | Define işaretleri ve anlamları

kapak kırıldı tünel çıktı

Osim

Kullanıcı
sevgili hacalarim bi konuda yardiminizi istiyorum 3 metrede bir kapak cikti kapak bir tünelin kapagi girdik iceri tünel saga ve sola doğru gidiyor iki ucunda yukarda kapali bir sekilde havalandirma var ama sağ tarafta ki havalandirma odasi var 2 ye 2 genişliğinde odayi temizledik once taş dolgu altında cakil dogu onun altinda 20 cm kül dolgu altında kum çıktı temizledik ve sol tarafta köşede bir kapak çıktı onuda actik icerde o kapagin altında duvarda 80 santim bir kaya sol tarafi hilal seklinde kesilmis ortadabir metre yükseklikte 60×60bir dikili taş onun saginda duvar dibinde 70×45 birdikili kaya uzerinde kapak vardi hilalkesimli kayayi cektit duvar .duvarun ardi kum ve horosan harcı horosan dolgu bir buçuk metre aşağıya yataydi temizledik heyryerde ara ara kum var cok ince ve temizsuan ortalama oniki mt derindeyiz resimleri yüklüyorum yorumlarinizi acil bekliyorum saygılar butas kül içinde çıktı

Ekli dosyalar

• IMG_20240324_145322.jpg
    IMG_20240324_145322.jpg
    949.6 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20240324_145237.jpg
    IMG_20240324_145237.jpg
    933.4 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20240324_145227.jpg
    IMG_20240324_145227.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 42
Moderatör tarafında düzenlendi:

Kader25

Admin
Genel bir bilgi:
Tünel varsa
Tünel bitimi sağa ve sola tekrar Tünel
Ve tünellerin bitiminde oda varsa
Odaya da giriş kaya kapı ile ise
Ekseriyet soldaki oda girişinde ciddi şekilde tuzak olur.
Buna çok dikkat etmeniz gerekir.

Ikincisi;
Yerin altında Tünel ve oda olması demek illa oralarda işinize yarayacak bir şeylerin olacağı manasına da asla gelmez.
Aksine %90 kadarı boş çıkar. Buda bizim bilgimiz ve tecrubemizdir.

Yapılacak her zaman şudur.
Hatta bu yazacağım definecilikte motto kabul edebilirsiniz:

ONCE TESPIT
SONRA IŞLEM.

yoksa sonuç hep hüsran hep hüsran.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Genel bir bilgi:
Tünel varsa
Tünel bitimi sağa ve sola tekrar Tünel
Ve tünellerin bitiminde oda varsa
Odaya da giriş kaya kapı ile ise
Ekseriyet soldaki oda girişinde ciddi şekilde tuzak olur.
Buna çok dikkat etmeniz gerekir.

Ikincisi;
Yerin altında Tünel ve oda olması demek illa oralarda işinize yarayacak bir şeylerin olacağı manasına da asla gelmez.
Aksine %90 kadarı boş çıkar. Buda bizim bilgimiz ve tecrubemizdir.

Yapılacak her zaman şudur.
Hatta bu yazacağım definecilikte motto kabul edebilirsiniz:

ONCE TESPIT
SONRA IŞLEM.

yoksa sonuç hep hüsran hep hüsran.

Size bu konuda katılıyorum ustam. Tespit prensib meselesi haline gelmeli aksi halde dediğiniz gibi varsa yoksa hüsran.

Konuya ek olarak ; Şayet dediğiniz gibi gerçek anlamda 12 metreye kavuştuğunuz halde hale işlem gerektirecek noktadaysanız bu sizi tatlı eğilimlere sahip ova görünümlü düzeltide olduğunuzu gösterir. Buda medeniyet farklılığını göz önüne alarak sizi daha farklı bir medeniyete götürür. Hem zaman açısından daha eski hemde tefferruat gerektiren bir alanda olduğunuzu işaret eder. Yani bu yer altı şehride olabilir, ki bu gayet normal veyahutta büyük bir deprem sonucu fay sebebiyle oluşan yarıklardan yırtılmalardan dolayı yön değiştiren nehrin akarın büyük oranda toprak taşıyarak alanı safi kapalı hale getirmesi veya nuh tufanı misali o tufanda dahil olmak üzere herhangi bir afete maruz kalarak taşıma kapanma yöntemiyle koca bir şehri altta bırakması neden mümkün olmasın.

Buna 60 metre örnekle bizzat şahit oldum. Yani sütun ve mozaikler tüm yapılar tam 60 ve 65 ci metrede gün ortaya çıktı. Bana göre sizin alanınız farklı bir tarife dayalı. Sizi buraya nasıl bir işaret getirdi veya neye dayanarak bu 12 metrelik yeri buldunuz?

Soru cevaptan ziyade görsel olarak zengin bir sunum ister. Selametle.

Osim

Kullanıcı
sevgili hacalarim bi konuda yardiminizi istiyorum 3 mt kazdik bir kapak cikti kapak bir tünelin kapagi girdik iceri tünel saga ve sola doğru gidiyor iki ucunda yukarda kapali bir sekilde havalandirma var ama sağ tarafta ki havalandirma odasi var 2 ye 2 genişliğinde odayi temizledik once taş dolgu altında cakil dogu onun altinda 20 cm kül dolgu altında kum çıktı temizledik ve sol tarafta köşede bir kapak çıktı onuda actik icerde o kapagin altında duvarda 80 santim bir kaya sol tarafi hilal seklinde kesilmis ortadabir metre yükseklikte 60×60bir dikili taş onun saginda duvar dibinde 70×45 birdikili kaya uzerinde kapak vardi hilalkesimli kayayi cektit duvar .duvarun ardi kum ve horosan harcı horosan dolgu bir buçuk metre aşağıya yataydi temizledik heyryerde ara ara kum var cok ince ve temizsuan ortalama oniki mt derindeyiz resimleri yüklüyorum yorumlarinizi acil bekliyorum saygılar butas kül içinde çıktı

O kadar şey anlatmışsın, üstüne resim atıyorum diyince beklentilerde artıyor. Ama gelen resimler beklentiyi karşılaşmamış...
resim bir türlü yuklenmedi yarin son hali ve tum resimleri yuklicem

TRUVA

Admin
Resimdeki kayanin ciktigi yerin 30m. Guney dogusunda bir kaya olmasi lazim. O kayayi bulursan malzemeye giden yer oranin altidir. Gizli giris orada

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sen birinci kattan yola inmeye üşenmektesin, bak millet neler yapıyor kardaşım?
4 katlı bina dikmişler toprak altına. :)
Truva usta evi yapana kadar herhalde bir o kadar daha inerler. Bence Truva ustam arkadaşla irtibat kurup hızlı iş yapmanın yolunu öğrensin :)