Kapali Bir Kaya Mezar Kapanda Hac Isareti | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Kapali Bir Kaya Mezar Kapanda Hac Isareti

cantar

Kullanıcı
a9uvudu4.jpg

kardeşim haddim olmayarak bir fikir vereceğim haçın sağ ve sol kolları farklı tam bir haç değil sağ ve sol kollar istikametinde arasan diye düşünüyorum bana göre direk mezar işareti yer ve çevre o zamanın sıva tekniği ile kapatılmış olabilir biraz ses yaparak boşluk arasan diye düşünüyorum....Çünkü ibadet yerlerinde asla eksik işaret haç yapılmaz bunun dışında ayazma su başlarında çeşmelerde ikamet edilen evlerde hanlarda kervan sarayda eksik haç yapılmaz..

Eskap

Kullanıcı
Hocam acizane düşüncem şudur..bu işaretlere bakarak buranın çok kaliteli oldunu düşünmüyorum..mezar olabılır lakin değmez ..fakir bunlar selam ve dua ile

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Komana Ustam mahsen giriş işareti olabilirmi!Daire içinde bulunan haç mahseni,4 yada 6 adım girişini verir diye bilgi var elimde son söz senindir

ersan

Vip Üye
bizans aile putu bu aile mezarın var orada ama pekde değerli bişey çıkacağını sanmıyorum
cok haklisin ustam
bu cesit mezarlar errken roma dunemi mezarlar ama zamaninda icindeki esiyalar alinmis nedense sonradan soyulmus ,,bizanslilar,,tarafindan ve buyle hac yapilmis ,,demeki buyle mezaerlara sade tek bir bronz az sikesi birakiliyormus bu cesit mezarlar urasmaya deymez buyle mezarlar muhurli mezarlar.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Ersan ustam hakkını helâl et konuna sabotaj yapmış gibi olduk
Burayla ilgili yeni bir konu başlığı açacam inşallah yeni resimlerle birlikte Allah a emanet olun

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt