kapalı kapı Horasan sıvama olabilirmi ? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

kapalı kapı Horasan sıvama olabilirmi ?

tribritzi

Kullanıcı
Cevap: kapalı kapı Horasan sıvama olabilirmi ?

sen yine de şansını dene . nasipse gelir yemenden , nasip değilse ne gelir elden .
nasibini ara usta

KERASUS

Kullanıcı

usta tek bi yer yok orada devam et ...odadan odaya geçebilirsin .o odayı güzel incele .boşluklarına iyi bak..çiçek sana

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim,yazdıklarımı hafızana iyi yerleştirmeye ve iyi algılamaya çalış. ilk fotoda mezar odası veya mağara içinde kapalı bir yermi diye boşuna sormadık.yakın çekim tek fotodan bu kadarını algılayabildiysek,diğer fotoların verdiği ile seni aydınlatmaya çalışacağız.istediğimiz fotolarıda paylaşmışsın. ben görebildiklerimin ışığında olabilecekleri yazmaya gayret edecek ,sende bu fikir doğrusunda ,ne yapılması gektiğinin hesabını iyi yapmaya çalışacaksın.
ikinci bir odanın olduğu bana görede doğru bir düşünce. genelde ikinci odalar,ayni hizada ,ya arkalı önlü yada yan yana sağlı sollu olur.
burada sanıyorum açılan yerin arka kısmı ikinci bir oda için yüksek görünmüyor.
kayanın üzerindeki oymalarda kademeli bir geçiş olduğunu veriyor. buda alta doğru bir bodrum misali olmalı.
çok dik olmayan bir setten aşağı iner gibi .geçiş büyük ihtimalle bu şekilde.sonra düzleşir.
yapılması gereken,burada öncelikle bir boşluk tesbiti ile açıklığa kavuşturman gerekir. tahmin ettiğin kısımdan olabileceği gibi,zemin kısmındanda olabilir. birde horasan testiyle sağlamasını yaparsan işi kesinleştirirsin. düşündüğün kısım ise ,kalınlığı 50-60 cm kadardır. o nokta ise dahi ,düz değilde ileriye meyilli bir geçişli olacağını aklından çıkarma. resmiyettende kesinlikle ayrılma.
sağlıcakla ALLAH a emanet ol.

nizam518

Kullanıcı

En kısa zamanda dediklerin gibi ince bir çalışma yapacağım. azına yüreğine sağlık usta saygılar..