Kaplumba Ve Sirtinda Da ,,x,isareti Ve Kuyusu Hepsi Bir Yerde. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaplumba Ve Sirtinda Da ,,x,isareti Ve Kuyusu Hepsi Bir Yerde.

karanar

Kullanıcı
ustalarim burda bir kuyu verdiler cubuklar.

sanmıyorum, işaretler doğal gibi :)

DRAGON-34

Kullanıcı
Ustam derinlik nasıl ölçülür, birde sizden öğrensek.
Hangi çubuklarla ve nasıl ölçülür.
Bizim anlayabileceğimiz bir şekilde anlatırmısınız?
ERSAN Güzel insan Değerli dostum ben de arama bulma sorunu kalmadı ELHAMDÜLİLLAH lakin derinliği tutturamıyorum toprak yapısından mı ne çok farklı çıkıyor bakır olsun gümüş olsun en kolay ve doğru ölçümü nasıl yaparım ben şöyle yapıyorum çubukların açıldığı yerden devam ediyorum çubuklar yana açılınca nekadarsa yarısı olarak hesaplıyorum ama çok sapıyor ustalar bakır tel koup olçmeli derler ama malum arazide 15 m bakır tel taşımak zor biliyorsun

karanar

Kullanıcı
ERSAN Güzel insan Değerli dostum ben de arama bulma sorunu kalmadı ELHAMDÜLİLLAH lakin derinliği tutturamıyorum toprak yapısından mı ne çok farklı çıkıyor bakır olsun gümüş olsun en kolay ve doğru ölçümü nasıl yaparım ben şöyle yapıyorum çubukların açıldığı yerden devam ediyorum çubuklar yana açılınca nekadarsa yarısı olarak hesaplıyorum ama çok sapıyor ustalar bakır tel koup olçmeli derler ama malum arazide 15 m bakır tel taşımak zor biliyorsun

ustam çubukların açıldığı yerden değil, kapandığı yerden itibaren derinliği sayacaksınız.2-3 saniye çarpı yapıp tekrar açıldığı yer ile kapandığı yer arasını ölçeceksiniz, ayrıca % 50 ekleme konusunda sıkıntı var. her zaman bu oran tutmuyor. diğer bir sorun da; aldığımız boşluk, odanın tavanı ile toprak yüzey arası mı?, yoksa odanın tabanı ile toprak yüzey arası mı? ölçü bu şekillerde farklılık gösterir. kuzey-güney eksenini karıştırmıyorum bile. farklı yönlerden alınan ölçüler her zaman aynı olmayabiliyor.

aslını isterseniz boşluk almada en uygun çözüm ikinci sinyaldir. çünkü birinci sinyal odanın kendi derinliğini verir. ikinci sinyal ise; yüzey ile odanın tabanı arasındaki derinliği.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Dün yaptığım bir deneyi anlatayım.
2×2 bir logar var.
Dört taraftan prinç çubuklarla ölçtüm. Her taraftan cm.sine varana kadar derinlik aynı çıktı.
Boşluğun bittiği yerden yürüyorum
Çubuklar kapalı. Çubuklar çarpı yaptı açıldı ve kapandı durdum.
Logarın başlangıcıyla durduğum yer 4.20cm.
Ilgili kişiye sordum bu logar kaç mt.
Cevap: 4.30.
Karanar ustam saolasın.

DRAGON-34

Kullanıcı
Arkadaşlar yardımlarınız için sağ olun lakin bende çubuklar boşlukta X yapıp kapanıyor boşluktan çıkınca ilk halini alıyor yürümeye devam ediyorum bu sefer de çubuklar yana açılıyorlar bu halde nasıl derinlik alırım

ersan

Vip Üye
Arkadaşlar yardımlarınız için sağ olun lakin bende çubuklar boşlukta X yapıp kapanıyor boşluktan çıkınca ilk halini alıyor yürümeye devam ediyorum bu sefer de çubuklar yana açılıyorlar bu halde nasıl derinlik alırım
ustam yuykarda tam basetin halde cubuklar asada doldu toprak oldunu bilmen lazim
eyer bosluk varsa asada ve nekadar ta asaya derinse cubuklar okadar ta cok aciyor kendini tamomuzlara dayana kadar bu halde bilesinki omuza dayanirsa cubuklar acik halde demek bir kuyu ustundesin ve asaya cok derin.

m.tç.i

Kullanıcı
X ler bilinmeyendır ve zor yerlerdir aynı matematikteki gibi bilinmeyeni bulmak gibi formülünü bilecenki çözesin x son noktayı vermez hiç bir zaman taşi kalşdırayım derken işaretı kırmayında :)

Üst Alt