Kaplumbağa işareti | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaplumbağa işareti

ayhanerfah

Kullanıcı
burda bakmanız gereken 3 yer var ben önemli yeri söyleyeceğim
burda aramanız gereken üst üste konmuş 2 büyük taş
resmi incelediğim kadarıyla kaplumbağanın tepesi o taşı kldırmanız gerek

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-09-11-17-23-40-413_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-09-11-17-23-40-413_com.miui.gallery.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 20

dardanos

Vip Üye
Ben resim ve kaplumbağanın kendisinden ziyade etrafında olacak olan asıl kıymetlilere bakarım. Resimlere gelince bu resimlerde sağ göz görülüyor sol gözüde mevcutmu bu figürün.

dardanos

Vip Üye
Birde aklımda iken şunu da belirtmek isterim. Sizce sadece ülkemizde kaç adet kaplumbağ figürü vardır hiç düşündünüzmü. Şimdi belki bana kızanlarda olur farketmez canları sağ olsun varsın kızsınlar. Sevgili kardeşim artık söylemekten bende bıktım bir şeyi gizlerken herkes aynı şeyi düşünmez belki tesadüfi denk gelebilir. Şimdi tüm bu kaplumbağalar define içinmi yapıldı tabiki hayır. Bunlar binlerce yıl öncesinden süregelen tapınım amaçlı yapılan figürlerdir. Çok eski dönemlerde tek tanrıcılık yok iken insanlar için çoğu şey onun şahsi yada bazen genel olarak inancına göre tanrı idi. Kaplumbağa bunlardan biridir. Uzun yaşamı doğurganlık onu zamanın tanrılarından biri haline getirmiş ve bu figür kayalara işlenip ona tapılmıştır. Şu olabilir bu tür objeleri onlar için kutsallık arz ettiği yada hazır bir işaret olduğu için kendisine ve çevresine bir şeyler gizlenir. Bunlar arasında mezarları da mevcuttur bu kaplumbağaların.. Herkes yorumunda özgürdür bildiğini duyduğunu yazar. Benim bölgemde 20 den fazlasını gördüm yada duydum. Birde bunlara sonradan sistem eklenmiştir. Yani bu figürlerin sistemli işleri olur . Yeri gelince anlatırım.
O yüzden bazı sorular sorarımki sisteme uyuyormu diye. .konu sahipleri ister takip eder ister etmez kendileri bilirler. Bu işler öyle basit olmuyor . Ekmek yerken bile çenemiz yoruluyor.😁😁

ayhanerfah

Kullanıcı
Birde aklımda iken şunu da belirtmek isterim. Sizce sadece ülkemizde kaç adet kaplumbağ figürü vardır hiç düşündünüzmü. Şimdi belki bana kızanlarda olur farketmez canları sağ olsun varsın kızsınlar. Sevgili kardeşim artık söylemekten bende bıktım bir şeyi gizlerken herkes aynı şeyi düşünmez belki tesadüfi denk gelebilir. Şimdi tüm bu kaplumbağalar define içinmi yapıldı tabiki hayır. Bunlar binlerce yıl öncesinden süregelen tapınım amaçlı yapılan figürlerdir. Çok eski dönemlerde tek tanrıcılık yok iken insanlar için çoğu şey onun şahsi yada bazen genel olarak inancına göre tanrı idi. Kaplumbağa bunlardan biridir. Uzun yaşamı doğurganlık onu zamanın tanrılarından biri haline getirmiş ve bu figür kayalara işlenip ona tapılmıştır. Şu olabilir bu tür objeleri onlar için kutsallık arz ettiği yada hazır bir işaret olduğu için kendisine ve çevresine bir şeyler gizlenir. Bunlar arasında mezarları da mevcuttur bu kaplumbağaların.. Herkes yorumunda özgürdür bildiğini duyduğunu yazar. Benim bölgemde 20 den fazlasını gördüm yada duydum. Birde bunlara sonradan sistem eklenmiştir. Yani bu figürlerin sistemli işleri olur . Yeri gelince anlatırım.
O yüzden bazı sorular sorarımki sisteme uyuyormu diye. .konu sahipleri ister takip eder ister etmez kendileri bilirler. Bu işler öyle basit olmuyor . Ekmek yerken bile çenemiz yoruluyor.😁😁
Üstadım ben pek işareti bilmem belki kaplumbağa bile degil göz yanılmasıdır öyle görmüşümdür bu yüzden bilgi almak istedim sarı bir taş demiştiniz ama kaya yapısı zaten sarımsı tırak karşıda acılmış magralar mevcut

KOMAGENE

Kullanıcı
Selamün aleyküm
Arkadaşım kaplumbaganin duruş sekline bakarak kafasi yere bakar seklinde hemen önünde orda taslarla çevrili olan yere çubukla boşluk ve degerli testi yapın teşekkür ediyorum
evet bu doğru bir tesbittir
eğer bu define için yapılmış bir kaplumbağaysa ( @dardanos ustanında dedikleri dikkate alınmalı) kafasının önündeki miktar azdır
birinci mesajımdaki taşı söylememdeki maksad resimde başka üstüste kaya olmaması ve çoğu definede tam ölçü olmaması
örnek
kaplumbağada üstüste taş en fazla 70 metrede olur ve kot farkı olarak kaplumbağadan yukarda olmalı
başka benzeri taş yoksa kaplumbağanın sırtındaki taş zaten yukarda
taşı kaldırınca muhakkak kontrol edin x yada + varmı

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Teşekkür ederim 🙏🏻
Rica ederim @KOMAGENE ustamın dediği üst üste taş dedigi zanedersem kaplumbağa nin uzerindeki kaya gibi o kayayı kaldırın iyice temizleyiniz bakin sonra birde kaplumbağa nin arka kısmını net fotoğraflama yapın yedi veya dokuz adim gibi kaplumbağanın ustune cikin ordan fotoraf cekseniz arka kısım net degil teşekkür ediyorum

ayhanerfah

Kullanıcı
evet bu doğru bir tesbittir
eğer bu define için yapılmış bir kaplumbağaysa ( @dardanos ustanında dedikleri dikkate alınmalı) kafasının önündeki miktar azdır
birinci mesajımdaki taşı söylememdeki maksad resimde başka üstüste kaya olmaması ve çoğu definede tam ölçü olmaması
örnek
kaplumbağada üstüste taş en fazla 70 metrede olur ve kot farkı olarak kaplumbağadan yukarda olmalı
başka benzeri taş yoksa kaplumbağanın sırtındaki taş zaten yukarda
taşı kaldırınca muhakkak kontrol edin x yada + varmı
Bugün denedim kayayı kaldırmayı yerinden kıpırdamıyo ya ....... yada vinç şart gibi üstad

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt