kaplumbağa mı?.

TRUVA

Admin
Cevap: kaplumbağa mı?.

Kardeş çevrede mezarlar var.Çevresini bir incele taş yığmalar varmı? Detay incelerseni ve daha çok resim eklerseniz biraz fazla yardımcı olabiliriz.

star21

Kullanıcı

değerli dostlarım bu kaplumbağa kafayı toprağa gömmüş..ve bence hem kaplumbağa hemde arka tarafı incelenmeli..dostlarımın yorumuna yorum yapmak adetim değildir ama bende bir katkı yapmak istedim..kusur oldu ise affola canlar

Serhat

Kullanıcı

ağa_0074 aramıza Hoş geldin sefalar getirdin..Kusur nedemek bilgilerinle aydınlattığın için biz teşekkürlerimizi sunarız bu işaret üzerinde makine olmadan çalışma yapmamız mümkün değil anlaşılan :) ..Allah(C.c) emanet ol..

KOMAGENE

Vip Üye

Öncelikle selamun aleyküm resim ilk bakışta kaplubağayı andırıyor sizlerde taktir edersinizki kablumbağa birçok medeniyet tarafından farklı anlamları çağrıştırma amacıyla kullanılmıştır ve eski olduğundan kırılmış tahrip edilmiş geriye kalan kuyruk ve ayakları kırılmış olabilir ayakları yoksa dahi geriye kalan kabuğu veyahut kuyruğu tahrip edilmiş olabilir tam manasıyla kablumbağadır veya değildir denilmez bir fikir edinebilmek için işareti çevreyle,etraftakı diğer işaret dağ tepe su kuyu ve yerleşim yerleriyle ele almak lazımdır naçizane fikrim çevreyı kontrol ediniz kaplumbağa sandığınız taş parçasını cm cinsinden ölçünüz

trmytwins

Kullanıcı

serhat usta öncelikle burda mezar var diyebilmemiz için yakın civarlarda yaşam olması gerekir.birde su kaynağı lazım bu insanların yaşayabilmesi için tabiki.hafif yükselti bir tepecik varmı (toprağı hafif eşelediğinde kiremit çanak çömlek parçaçıkları çıkar) üvecik te derler.vede dere varmı (kurumuşta olabilir).eğer bunlar mevcut ise mezar araştırması yapabilirsin.kolay gelsin...

star21

Kullanıcı

ya ben nasıl iki defa kayıt olabiliyorum aynı nick ile..bakın birtane de aşağı da var yorum yapmışım..parola 21 yazıyor :)

star21

Kullanıcı

değerli dostlarım bu kaplumbağa kafayı toprağa gömmüş..ve bence hem kaplumbağa hemde arka tarafı incelenmeli..dostlarımın yorumuna yorum yapmak adetim değildir ama bende bir katkı yapmak istedim..kusur oldu ise affola canlar

silah?:D

star21

Kullanıcı

:) biri ğ harfi biri g harfiymiş :)

star21

Kullanıcı

sıkıntı yok güzel dostum tşk.