Kaplumbağa, Yuvarlak Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Kaplumbağa, Yuvarlak Oyma

Ceyhun33

Kullanıcı
Herkese hayırlı günler arkadaşlar. Aşağıdaki fotoğraflarda bulunan yuvarlak oymalar hakkında düşünceleriniz nelerdir? Kayanın altında birde yazı gördüm ama tahminimce belirtme amaçlı sonradan içi boyanmış ve büyük oymanin olduğu kaya sanki kaplumbağa gibi görünüyor. Bu konuda fikirlerinizi bildirirseniz sevirinirim.IMG-20201221-WA0012.jpg IMG-20201221-WA0011.jpg IMG-20201221-WA0014.jpg

drapeta

Kullanıcı
selam.. evet kaplumbağa o arkadaşım.. yanlız kafasının altına gelen sarımtırak taş dikkat cekici sanki su içiyormus gibi görünmüş fotoda birde baktığı yön önemli ok işaretinin yönünün fotosu varmı?IMG-20201221-WA0011.jpg

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
1 fotonun 8 adım çevresi
Özelliklede önü önemli
Boşluk ve değerli testi yapın ustam
Altı da dikkate alınmalı

Son fotoğraf yetersiz
Rabbim emeklerini boşa vermesin

#Kaçak #Kazıdan #Uzak #Duralım

Ceyhun33

Kullanıcı
selam.. evet kaplumbağa o arkadaşım.. yanlız kafasının altına gelen sarımtırak taş dikkat cekici sanki su içiyormus gibi görünmüş fotoda birde baktığı yön önemli ok işaretinin yönünün fotosu varmı?Ekli dosyayı görüntüle 3406
Kaplumbağanın baktığı yerin fotosunu çekmemişim ama bulunduğu yer hafif bir tepe ve aşağıya doğru bir yamaç iniyor. Ve kaplumbağanın tam karşısında bölgenin en büyük dağı var. Aynı zamanda yine kaplumbağanın baktığı yönde bir şelale ve bir de büyük bir kayada haç işaretleri ve ermeni yazısı var. Yazının biraz daha gerisinde ulu bir çınar ağacı var dibinden su çıkıyor. Kayada olan yazıyı aşağıya bıraktım. Görüşlerinizi bekliyorum. IMG-20201109-WA0001.jpg Saygılar.

drapeta

Kullanıcı
kaplumbağa çogu zaman mezarı temsil eder baktığı yönde haçlar ve yazı var demişşsiniz burayla bağlantılı olma ihtimali çok yüksek. çevre fotoları olsa çok daha kolay olurdu. ne kadar mesafesi var haçlarla şelaleye.

Ceyhun33

Kullanıcı
Kaplumbağanın baktığı yerin fotosunu çekmemişim ama bulunduğu yer hafif bir tepe ve aşağıya doğru bir yamaç iniyor. Ve kaplumbağanın tam karşısında bölgenin en büyük dağı var. Aynı zamanda yine kaplumbağanın baktığı yönde bir şelale ve bir de büyük bir kayada haç işaretleri ve ermeni yazısı var. Yazının biraz daha gerisinde ulu bir çınar ağacı var dibinden su çıkıyor. Kayada olan yazıyı aşağıya bıraktım. Görüşlerinizi bekliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 3407 Saygılar.
Bununla birlikte kaplumbağa kafasının sağ tarafı yontulmamışken sol tarafı yani fotoğrafı çektiğim taraftaki bölümü güzel yontulmuş. Acaba kaplumbağa sol tarafı mı işaret ediyor diye düşündüm ve sol çaprazda 70 80 adım kadar ilerisinde havalandırma gibi bir boşluk gordum. İçerisinden sıcak hava geliyordu. İçeriye kamera sarkıttım ve kaya olduğunu gordum çapraz olarak 2 metre kadar ilerleyip sola dönüyordu daha fazla inceleyemedim. Acaba bu doğal bir yapı mıdır değil midir bilmiyorum.IMG-20201222-WA0000.jpg

Ceyhun33

Kullanıcı
kaplumbağa çogu zaman mezarı temsil eder baktığı yönde haçlar ve yazı var demişşsiniz burayla bağlantılı olma ihtimali çok yüksek. çevre fotoları olsa çok daha kolay olurdu. ne kadar mesafesi var haçlarla şelaleye.
Yürüyerek yaklaşık 30 dkk mesafede. Yani biraz uzak ama kaplumbağanın karşısında.