Kaplumbağa, Yuvarlak Oyma | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaplumbağa, Yuvarlak Oyma

drapeta

Kullanıcı
çok uzun mesafe.. kaplumbağa büyük olsa mantık alır ama bu ufak ve oymalarıda yanında etrafında olmalı. kaplumbağada şekil olarak muntazam deyil kendi durusu bile nokta veriyor olabilir resim eksik varsa elinde etrafının resimlerini yüklermisin.

drapeta

Kullanıcı
Bununla birlikte kaplumbağa kafasının sağ tarafı yontulmamışken sol tarafı yani fotoğrafı çektiğim taraftaki bölümü güzel yontulmuş. Acaba kaplumbağa sol tarafı mı işaret ediyor diye düşündüm ve sol çaprazda 70 80 adım kadar ilerisinde havalandırma gibi bir boşluk gordum. İçerisinden sıcak hava geliyordu. İçeriye kamera sarkıttım ve kaya olduğunu gordum çapraz olarak 2 metre kadar ilerleyip sola dönüyordu daha fazla inceleyemedim. Acaba bu doğal bir yapı mıdır değil midir bilmiyorum.Ekli dosyayı görüntüle 3408
aynı şeyi düşünüyoruz dediğim gibi kaplumbağanın yapılı yüzü tarafından bu deilkten başka kayalım alan yokmu ben yerde deyilde duvarda bi mezar die düşlünüyorum oda mezar gibi

drapeta

Kullanıcı
Herkese hayırlı günler arkadaşlar. Aşağıdaki fotoğraflarda bulunan yuvarlak oymalar hakkında düşünceleriniz nelerdir? Kayanın altında birde yazı gördüm ama tahminimce belirtme amaçlı sonradan içi boyanmış ve büyük oymanin olduğu kaya sanki kaplumbağa gibi görünüyor. Bu konuda fikirlerinizi bildirirseniz sevirinirim.Ekli dosyayı görüntüle 3403 Ekli dosyayı görüntüle 3404 Ekli dosyayı görüntüle 3405
kaplumbağanın sırtındanki oymadan hariç diğer 2ci oymanın olduğu kayada bi figür olabilir onunda resimleseydin değişik açılarda bu tip yerleri yakın fotodan sonra uzakdan bir kaç acıdaha cekerseniz çok güzel olur.

Ceyhun33

Kullanıcı
aynı şeyi düşünüyoruz dediğim gibi kaplumbağanın yapılı yüzü tarafından bu deilkten başka kayalım alan yokmu ben yerde deyilde duvarda bi mezar die düşlünüyorum oda mezar gibi
Yakınlarda bir kayalık yok. Fakat bu deliğin olduğu yerde kaya var üstü zamanla toprakla ve çam yapraklarıyla dolmuş gibi.

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ceyhun33

Kullanıcı
Yakınlarda bir kayalık yok. Fakat bu deliğin olduğu yerde kaya var üstü zamanla toprakla ve çam yapraklarıyla dolmuş gibi.

Küçük havalandırma benzeri yerin başlangıçta kaya yapısı aşağı yukarı bu şekilde. Hemen ilerisinde daralıyor.
a3a7d9f0f0dcffde33aeafbfb70af479.jpg

Ceyhun33

Kullanıcı
kaplumbağanın sırtındanki oymadan hariç diğer 2ci oymanın olduğu kayada bi figür olabilir onunda resimleseydin değişik açılarda bu tip yerleri yakın fotodan sonra uzakdan bir kaç acıdaha cekerseniz çok güzel olur.
Bu da işaretlerin videosu.

özgürXdaglı

Vip Üye
şöyle etsek üç oymayı ve şelaleyi agacı su kaynagını ve hacların oldugu yeri kiyada cizermisin ve havalandırma dedigin yeri tahminide ara mesafelerini

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
bana göre kaya yazıları dediğin yerde aradığın şeyi bulmalısın. mezarda ordadır varsa parada oradadır. çınar ağacı su ve şelale zaten mezarın emarelerindendir. kaplumbağa bazen suya gider ama 1 km lik mesafe uzun geldi bana. ayrıca kolu bacağı yoksa kaplumbağanın kendi noktasında da araştırma yapman lazım.