Kaplumbağa

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
ustam burda zamanında tarla gibi ekilp sürülmüş gibi çevresi hep tarla zaten ama burası terkedilmiş ekilmiyor bu alan zaten dikkatimi çekti atıl yer değil öyle olunca size sorma ihtiyaç oldu verdiğiniz bigilerden dolayıda çok teşekür ediyorum vadinin iç kısımlarındada var ama dereye yakın olduklarından dolayı üst kısımlarda arama yaptı kablumbagaın güney istikametinde o bölgede karşıma çıkmadı taşıma olmamış diğer tarafdan tarla gibi olan yerden gelme şansı olurmu rüzgarla belki ancak taşıma rüzgarla olur diye düşünüyorum saygılar sunuyorum

Çöl fırtınası olacak bir yerede benzemiyor. Toprakta inceleme yapılmalı keza bitkilerde incelenmeli. Ama bol boşluk alınacak alan olduğu kesin. Fakat bu define anlamına gelmez. Orası bir savaş veya çarpışma noktasıda olabilir bir tür etçil geçinen mezrasıda. Buna terk edilmişlik veya bilinen gibi görünen kulaktan duyma hikayeler karar vermez. İsterseniz hobi amaçlı incelemeye alın bu alanı

Kader25

Admin
Aleyküm Selam ustam.
Net bilgi;
Kaplumbagadan en fazla 30 metre uzaklaş.
Ne varsa bu alanda olur.
Odasını bulmak kolay açması zordur.
İşçiliği çok ağırdır. Kazma kürekle olmaz. Tecrübe konuşuyor 😀
Odanın üzerinde taş olmaz.
Topraktır. Altı odadır amma ne oda.
Üst kapak/tavan taşları makinenin kovasini yamultur. Her operatörunbile harcı değildir bu kapakları kaldırmak.

Çevresindeki ufak malzemeler zaten alınmıştır. Bırakılan yer hiç görmedim. Duruyorsa odası duruyordur.

Bu alanda genelde gariban asker mezarları çok olur. Yakınlarında muharebe olmustur. Alandaki kesme ve kırma taşlar da bunu söylüyor.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Aleyküm Selam ustam.
Net bilgi;
Kaplumbagadan en fazla 30 metre uzaklaş.
Ne varsa bu alanda olur.
Odasını bulmak kolay açması zordur.
İşçiliği çok ağırdır. Kazma kürekle olmaz. Tecrübe konuşuyor 😀
Odanın üzerinde taş olmaz.
Topraktır. Altı odadır amma ne oda.
Üst kapak/tavan taşları makinenin kovasini yamultur. Her operatörunbile harcı değildir bu kapakları kaldırmak.

Çevresindeki ufak malzemeler zaten alınmıştır. Bırakılan yer hiç görmedim. Duruyorsa odası duruyordur.

Bu alanda genelde gariban asker mezarları çok olur. Yakınlarında muharebe olmustur. Alandaki kesme ve kırma taşlar da bunu söylüyor.
Eyvallah ustam alana tekrar giderim dikkatimi çeken yerler var o kisimlari fotorafliyamadim çalılar kaplamış temizlenmesi gerekiyor konuyu zenginlestirmek için Yeni fotoğraflar yüklerim bulundugu yerde taş duvar gibi yer var kuzey ve doğu kisminda agac dallarindan net gözükmüyor teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Roni ustam dördüncü fotorafta kablumbağa nın olduğu yerde biri bu senenin diğeri giden senenin iki adet mezar çiceği gözküyor fotorafları saat 4 gibi çektiğimden dolayı güneş ışıkları ters yansıma yapmış o kısım da birazda ağaç dalları var çalı türü hemen oldugu yerin yanındanda alıç ağacı büyümüş bu sene çıkanın üstüne kar yağdıgından dolayı yatık duruyor bu kısım vadinin batı yakasında zaten güney doğu yönünde çektiğim fotoraflarda belli tam vadinin ortasından gölge başlıyor bu kısmı tekrar fotoraflıyacağım ağaç dallarını temizleyip öyle okısımda üst üstte taşlar var doğala uydurulmaya çalışılmış kuru duvar gibi üç sıra kuzey doğu ve batı kısmına denk geliyor saygılar sunuyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@Roni ustam dördüncü fotorafta kablumbağa nın olduğu yerde biri bu senenin diğeri giden senenin iki adet mezar çiceği gözküyor fotorafları saat 4 gibi çektiğimden dolayı güneş ışıkları ters yansıma yapmış o kısım da birazda ağaç dalları var çalı türü hemen oldugu yerin yanındanda alıç ağacı büyümüş bu sene çıkanın üstüne kar yağdıgından dolayı yatık duruyor bu kısım vadinin batı yakasında zaten güney doğu yönünde çektiğim fotoraflarda belli tam vadinin ortasından gölge başlıyor bu kısmı tekrar fotoraflıyacağım ağaç dallarını temizleyip öyle okısımda üst üstte taşlar var doğala uydurulmaya çalışılmış kuru duvar gibi üç sıra kuzey doğu ve batı kısmına denk geliyor saygılar sunuyorum

Bu bahsettikleriniz gerçekliğe yakındır. Söz konusu bahsettiğiniz gibi ise bu alanda bir geçmiş söz konusu

Reedmann

Kullanıcı
Böyle yerlerde höyük yakında oluyor Belkide güney tarafında tepelik alanda özenle dizilmiş kayalar var tavan taşı gibi Daha önce tecrübe ettim kazık çakılmış gibidir diklemesine

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Böyle yerlerde höyük yakında oluyor Belkide güney tarafında tepelik alanda özenle dizilmiş kayalar var tavan taşı gibi Daha önce tecrübe ettim kazık çakılmış gibidir diklemesine
eyvallah gardaşımda höyük falan yok düz bir yer hafif rampamsı bol taşlıklı her biri yaklaşık 5 ile 20 kilo civarı taşlık alan sonra bazalt oan yerin üst kısımlarıda arnavut taş kesimi yapılmış biraz ilerisinde pomza madeni çıkarılıyor bimis diye de bilir siniz bundan biriket yapımında kullanılıyor

ersan

Admin
Ustam merhaba kaplumbanin oldugu noktayi bilirsen nerede oldunu o nokta kaya mezar odasi.
Kaplumba nin kafasi duruyorsa cenesinin altina bir makine tut derim mujdesi oradardir.
Kaplumbanin ana parasi baktigi yununu bilirsen 3 -5 mt arasi yunde olur bir makine tutmanda fayda var.