kar tutmayan zemin | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

kar tutmayan zemin

star21

Kullanıcı
Cevap: kar tutmayan zemin

birde ben bir acemi yorum yapayım..eskiden yosun ot vb şeylerin yapılan ve işlenmiş kayada çıkmaması için kayalara gaz yağı dökülüp yakılırmış..çünkü dikkat ettiyseniz zengin işaretleri hiç bir yosun yada ot çeşitleri çıkmaz işlem yaptıkları kayalarda..bu logar dediğin delikte belki bu şekilde temiz durması açısından gaz yağı ile yakılmış ve temizlenmiş olabilir.ve gaz yağının döküldüğü yerde karda kolay kolay durmuyor..saygılar ağadan..tabi acemi yorumu dikkate almayabilirsiniz.

KOMAGENE

Vip Üye

birde ben bir acemi yorum yapayım..eskiden yosun ot vb şeylerin yapılan ve işlenmiş kayada çıkmaması için kayalara gaz yağı dökülüp yakılırmış..çünkü dikkat ettiyseniz zengin işaretleri hiç bir yosun yada ot çeşitleri çıkmaz işlem yaptıkları kayalarda..bu logar dediğin delikte belki bu şekilde temiz durması açısından gaz yağı ile yakılmış ve temizlenmiş olabilir.ve gaz yağının döküldüğü yerde karda kolay kolay durmuyor..saygılar ağadan..tabi acemi yorumu dikkate almayabilirsiniz.
yorumların bizim için elbette çok değerli ağa ustam lakin dediğinize göre orda ot bitmemesi gerekir bitki durumuna baktım ot yetişiyor ama şuda varki işlem kayaya yapılmışsa zamanla üzerini örten toprağa etki etmiyorsa o başka tekrar başa dönüp düşünürsem karı eriten bir işlemse otuda yeşertmez onun için gazyağı olacağını sanmiyorum

honuslu

Kullanıcı

sa

altta mahsen mezar vb.. bosluklari engüzel tesbit edilen zamanlardan biridir kis mevsimi .. :eek:

bosluk icindeki metal ,cesetin vb. yaptigi gazlarin ve ve toprak altinin iyi bi yalitici olarak düsünürsek o bölgedeki sicaklik diger toprak ve ana kayalara göre daha sicak olur ve bunun sonucunda kar bazen altaki boslugun büyüklügü , gazin miktari ve sizintisina göre ; hic kar tutmaz yada tutsada diger yerlere göre gec tutar erken erir ..:eek::eek::eek:

sonra bagirir ben burdayim der durur :eek::eek::eek:

star21

Kullanıcı

şimdi toprağım şöyle birşey var..petrolün üzerinde bile ot biter yeterli toprak seviyesi yeterli duruma gelsin..zaten o delik hemen hemen yarıya kadar toprak dolmuş..ot değil ağaç biter :) benim bahsettiğim işlem yapılan kayanın üzerine dökülüp yakılıyor gaz yağı..toprağa dök ordada çıkmaz :)

KOMAGENE

Vip Üye

sa

altta mahsen mezar vb.. bosluklari engüzel tesbit edilen zamanlardan biridir kis mevsimi .. :eek:

bosluk icindeki metal ,cesetin vb. yaptigi gazlarin ve ve toprak altinin iyi bi yalitici olarak düsünürsek o bölgedeki sicaklik diger toprak ve ana kayalara göre daha sicak olur ve bunun sonucunda kar bazen altaki boslugun büyüklügü , gazin miktari ve sizintisina göre ; hic kar tutmaz yada tutsada diger yerlere göre gec tutar erken erir ..:eek::eek::eek:

sonra bagirir ben burdayim der durur :eek::eek::eek:
yorum için teşekkürler ustam

şimdi toprağım şöyle birşey var..petrolün üzerinde bile ot biter yeterli toprak seviyesi yeterli duruma gelsin..zaten o delik hemen hemen yarıya kadar toprak dolmuş..ot değil ağaç biter :) benim bahsettiğim işlem yapılan kayanın üzerine dökülüp yakılıyor gaz yağı..toprağa dök ordada çıkmaz :)
yanı diyorsunki eğer alttaki kayaya dökülmüşse karı eritir ama aynı zamanda üzerine toprak dolduğu içinde üzerinde bitki yetişebilir

star21

Kullanıcı

evet dostum ama ben buna gaz yağı dökülmüş demiyorum..ben sadece diğer dostlar gibi fikri beyanda bulundum kusur oldu ise affola toprağım..bu gaz da olabilir kayadaki oksit de olabilir..kayadaki demiş minerali fazla olabilir bunun yaptığı oksit de eritebilir..kayadaki maden hava sirkülasyonu kaya altındaki oda mahsen vb şeyler de etken olabilir toprağım..

TATLARLI

Kullanıcı

Merhabalar. Bahsettiğiniz yeri az çok tahmin ettim. Nokta denemek istiyorum diyorsanız. Pusula ile gidin. Kar oluşmyan bölgein üstünden kuzey-kuzeydoğuya doğru yürüyün. Duvar kayası , yer kayasıda olabilir ama büyüktür. bir kuş resmi görmelisiniz ağzında çöp olur. Eğer bu işaret varsa kuyunun hemen açılması gerekir eğer yoksa. Para kuyusu , adak kuyusu , medeniyet gömüsü olabilir. Sağ ve sol tarafı yamaçlı tepelerle kaplıysa aceleye getirilmiş çevreden saklanarak gömlmüş büyük hazine olabilir. Alttaki elementlerin sıcaklığından kaynaklanır bu kar tutmama sebebi. Tabi elementi kestirmek zor iş.

KANAS_USTA

Admin

degerlı kardesım
bahsettıgın ısaret sankı tepsı buyuklugunde bır kabartmadan ıbaret olmalı
burda vakıt kaybetmeyeceksın
yapman gereken;
buradan asagıdakı dereye bak dere omega yapar
ve orası ormanlık alandır
mıntıka burası

şimdi;
derenın omegasında egerkı bır tümsek yığıntı var ıse;
hemen sol tarafına bakacaksın bır beyaz tas gorursun

yok efendım dere kıvrımında yığıntı yok dersen;
o vakıt omeganın hemen sol tarafında kara taşı gorursun,

bunları teyit et dön geri :)...

Moderatör tarafında düzenlendi:

KOMAGENE

Vip Üye

evet dostum ama ben buna gaz yağı dökülmüş demiyorum..ben sadece diğer dostlar gibi fikri beyanda bulundum kusur oldu ise affola toprağım..bu gaz da olabilir kayadaki oksit de olabilir..kayadaki demiş minerali fazla olabilir bunun yaptığı oksit de eritebilir..kayadaki maden hava sirkülasyonu kaya altındaki oda mahsen vb şeyler de etken olabilir toprağım..
verdiğin bilgiler için teşekkürler toprağım

Merhabalar. Bahsettiğiniz yeri az çok tahmin ettim. Nokta denemek istiyorum diyorsanız. Pusula ile gidin. Kar oluşmyan bölgein üstünden kuzey-kuzeydoğuya doğru yürüyün. Duvar kayası , yer kayasıda olabilir ama büyüktür. bir kuş resmi görmelisiniz ağzında çöp olur. Eğer bu işaret varsa kuyunun hemen açılması gerekir eğer yoksa. Para kuyusu , adak kuyusu , medeniyet gömüsü olabilir. Sağ ve sol tarafı yamaçlı tepelerle kaplıysa aceleye getirilmiş çevreden saklanarak gömlmüş büyük hazine olabilir. Alttaki elementlerin sıcaklığından kaynaklanır bu kar tutmama sebebi. Tabi elementi kestirmek zor iş.
zaman ayırdığınız için teşekkürler ustam kuzey doğusunda açılmış tümülüsler var bunların bir tanesi bu ustam
http://www.definemekani.com/kaya-me...53-cift-sutunlu-magara-ve-kaya-mezarlari.html
işaret yok ustam eğer zamanında varidi ise silinmiş olma olasılığı var duvar kayası yok ama heryer yer kayası işaretin kaybolma olasılığı fazla batısı yamaç

degerlı kardesım
bahsettıgın ısaret sankı tepsı buyuklugunde bır kabartmadan ıbaret olmalı
burda vakıt kaybetmeyeceksın
yapman gereken;
buradan asagıdakı dereye bak dere omega yapar
ve orası ormanlık alandır
mıntıka burası

şimdi;
derenın omegasında egerkı bır tümsek yığıntı var ıse;
hemen sol tarafına bakacaksın bır beyaz tas gorursun

yok efendım dere kıvrımında yığıntı yok dersen;
o vakıt omeganın hemen sol tarafında kara taşı gorursun,

bunları teyit et dön geri :)...
yorumunuz için teşekkürler ustam dere yaklaşım 1 kilometre kuzeyınden akar fakat omega yapan herhangi bir yeri yok dağı bir kılıç gibi kesen yaklaşık 1.5 kilometrelık bir yarık mevcut zamanında kervan yolu olarak kullanılmış ayrıca bahsettiğim yerde yazın arkeolojik kazılar yapılıyoreğer bu yaz devam edilirse dediğim yere kazı çalışması ulaşacaktır bu bölge antik perre kentidir bu yer hakkında birçok konu açtım bunlardan birkaç tanesinin linkini vereyım
http://www.definemekani.com/kaya-me...53-cift-sutunlu-magara-ve-kaya-mezarlari.html
http://www.definemekani.com/kaya-mezarlari-rock-tombs/6656-kaya-mezarinin-uzerindeki-yazit.html
http://www.definemekani.com/kaya-me...ic-cekilmemis-resimlerle-kaya-mezarlari2.html
http://www.definemekani.com/kaya-me...nin-bulundugu-bolgedeki-firinoluler-icin.html
http://www.definemekani.com/fotogra...saret-dedigin-budurzeytin-dalikadehgunes.html

kaan5557

Kullanıcı

kar tutmayan bir yerde muhtemelen yüzeye yakın tünel magara yada derinse büyük mahsen, küçük mahsense yüzeye yakın.....bunun yanında toprak çatlaklarının sebep olduğu gaz çıkışı...fakat asla bir metal olamaz...

altın gümüş bakır vs hangi metal olursa olsun karın erimesine sebep olmaz......metaller ısı yaymazlar...yaymadıkları içinde topragı ısıtmazlar...
saygılar...