Kar yüzünden kısa bir inceleme. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kar yüzünden kısa bir inceleme.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Kayanın ölçülerini almışsınız usta. Boşluk değil. Eliniz ile gösterdiğiniz ve tünel bitimi buradan aldım dediğiniz çatlak kayanın bütününde devam ediyordur. Çubuklar çatlaklar arası atlama yapar. Tespit hatalı. Rast gelsin.
Ölctüğüm zemin, karla kaplı kayanın bitiminden yaklaşık 5-6 metre sonrası düz zemin. Kayanın üstünde ölçüm yapmadım Turko ustam.Tünel dediğim yer eğer doğruysa ikinci kayada gösterdiğim oymanın yani kayanın sağında çalıların içinde bitiyor. Ölçüm yapılan yerden sonra daha önce büyük ihtimalle selin oluşturduğu bir kanal var kanalın her iki yanıda toprak

Ekli dosyalar

• kroki.jpg
    kroki.jpg
    69 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Ölctüğüm zemin, karla kaplı kayanın bitiminden yaklaşık 5-6 metre sonrası düz zemin. Kayanın üstünde ölçüm yapmadım Turko ustam.Tünel dediğim yer eğer doğruysa ikinci kayada gösterdiğim oymanın yani kayanın sağında çalıların içinde bitiyor. Ölçüm yapılan yerden sonra daha önce büyük ihtimalle selin oluşturduğu bir kanal var kanalın her iki yanıda toprak
Merhaba Ustam,
Yilan gomu sisteminde tunel duz olmaz. Derinlik 10 metreden asagi olmaz. Buradaki olay baska bir sey ile alakalidir.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Merhaba Ustam,
Yilan gomu sisteminde tunel duz olmaz. Derinlik 10 metreden asagi olmaz. Buradaki olay baska bir sey ile alakali
Teşekkürler ustam. Büyük ihtimalle yanılıyorum o zaman. ufakta olsa bir ihtimal sel yatağı oldugu için yakında, belki bir boşluk oluşmuştur zemin altında, yılana benzeyen işaretle alakasıda olmayabilir. Bakalım zaman içinde belki doğrusunu görme fırsatımız olur :)
Şu ayakzleri de bahsettiğim kış uykusundan kalkan arkadaşın, büyüklüğü yaklaşık açılmış bir el kadar :)

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-03-06 at 17.57.08.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-06 at 17.57.08.jpeg
    26.6 KB · Görüntüleme: 15

Mirkut

Vip Üye
Mürkut ustam şelale yok ama güney tarafında şu an çok cılız akan bir su var Ayrıca bu yerin kuzeyinde taş ocakları var eski zamana ait. Oraya uğrayamadım. Onu da bir dahaki sefere paylaşacağım. Burası sürekli su akıntılarının olduğu bir alan. Patika yol görünmüyor. Arkamızdaki yol (güneybatı yönünde ) devletin yangına müdahale amacı ile açtığı toprak bir yol.
Benzetimlerinizi teyyid etmek için sormuştum. Sağlıklı bir cihazla noktanızı teyyid etmeden çalışmamanız yararınıza olur abi. Selametle kal

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Benzetimlerinizi teyyid etmek için sormuştum. Sağlıklı bir cihazla noktanızı teyyid etmeden çalışmamanız yararınıza olur abi. Selametle kal
Mirkut ustam Üstünde baş veya taş olan kaya içinmi söylediniz acaba. Diğer kayanın karı kalksın bakacağız ona.Selametle ustam

Son düzenleme:

R00T

Vip Üye
Eski bir nekropol alandir küçük.
Kervanyolu üzeri olsa gerek yani civarları.
Yılan başına benzettiğin kaya göbekteki bombe statülü mezarı temsil ediyor. Ya buralarda bir mağara gibi oda vardır.Yada düze mezar odası.Tünel burda olmaz.Sadece yılan olsaydı sığınak kaya içine oyulup kasa edilmiş parada olurdu.Üst düzlük de ayrıca mezarlar için uygundur orası pek kayalıklı olmaz.

Üst Alt