Kafkaslı

Vip Üye
Esselamualeykum
Muhabbetiniz daim olsun INŞALLAH

Maşallah size bir fıkra anlatayim
Bir alevi dervişi birde suni dervişi ve yanlarında bir sofi beraber yolculuğa çıkarlar. Yolculuk sırasında bir hana uğrarlar. Hancı üçünü de sever ve, “Bir odamız var, üçünüzde orada kalmak zorundasınız” ve alevi süni sofi beraber kalmayı kabul ederler. Akşam olunca hancı misafirlerine bir küçük tepsi tereyağlı baklava verir. Alevi dervişi baklavayı tek başına yemek istediği için arkadaşlarına; “Bu baklavayı üçümüz de yesek yetmez, onun için bu gece en güzel rüyayı kim görürse baklavayı o yesin” teklifini sunar. Bu teklif kabul edilir. Herkes gördüğü rüyayı anlatmaya başlar.

Alevi dervişi, ben rüyamda cennetde kevserin başındaydım der

Sunni“Ben de rüyamda cennetde türlu türlü yiyecektle köşteydim der

Sofi, “Baktım ki rüyadabiriniz kösde biriniz kevserde Ben de sizi rahatsız etmeyeyim dedim, oturdum baklavayı yedim” der. Meğer bizim uyanık sofi akşamdan baklavayı götürmüş
Birini 2 milyon dolar biriniz 1.5 dolar
Banada zekatinı verirsiniz her halde mübarek

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Esselamualeykum
Muhabbetiniz daim olsun INŞALLAH

Maşallah size bir fıkra anlatayim
Bir alevi dervişi birde suni dervişi ve yanlarında bir sofi beraber yolculuğa çıkarlar. Yolculuk sırasında bir hana uğrarlar. Hancı üçünü de sever ve, “Bir odamız var, üçünüzde orada kalmak zorundasınız” ve alevi süni sofi beraber kalmayı kabul ederler. Akşam olunca hancı misafirlerine bir küçük tepsi tereyağlı baklava verir. Alevi dervişi baklavayı tek başına yemek istediği için arkadaşlarına; “Bu baklavayı üçümüz de yesek yetmez, onun için bu gece en güzel rüyayı kim görürse baklavayı o yesin” teklifini sunar. Bu teklif kabul edilir. Herkes gördüğü rüyayı anlatmaya başlar.

Alevi dervişi, ben rüyamda cennetde kevserin başındaydım der

Sunni“Ben de rüyamda cennetde türlu türlü yiyecektle köşteydim der

Sofi, “Baktım ki rüyadabiriniz kösde biriniz kevserde Ben de sizi rahatsız etmeyeyim dedim, oturdum baklavayı yedim” der. Meğer bizim uyanık sofi akşamdan baklavayı götürmüş
Birini 2 milyon dolar biriniz 1.5 dolar
Banada zekatinı verirsiniz her halde mübarek
Bayram abiden yana sıkıntı yok o verecem dedi iş biti yanlız bu turko biraz sıkıntı çıkardı onuda bir şekilde yola getirdik😂 bakalım Allah sonumuzu hayretsin inşallah

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Haberi bile yok. Ben akşam üstü biraz emri vaki yaptım. Yok mok desede, emri vaki oldu biraz. Akşam olunca fark etti. Çok fazla üstüme gelmedi 😂 çay iyi gitti, elinize sağlık.
Vay be gardaş sende iyi siyaset yapıyon 😂İlk günü emrivaki yapmadınya seni tebrik ediyorum 😉 şaka bir yana olması gereken budur