Karadeniz bölgesi kaya üzeri işaret YARDIM!! | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Karadeniz bölgesi kaya üzeri işaret YARDIM!!

Kerasus2834

Kullanıcı
Değerli yorumlarınız için çok sağolun, eğer elimden gelirse, sonuca kavuşturana kadar burdayım. Yeterince görsel ve çevre bilgisini ekleyeceğim.
Kardeşim doğru yerdesin başka forumlarada gittim ama buradaki ilgi alakayı görmedim ustalar menfaatsiz elinden geleni yapıyorlar bu vesileyle herkese teşekkür ediyorum senden ricam konuyu çevrende fazla dallandırıp budaklandırma her önüne gelene işaretin anlamını sorma emin ol 3 ay içinde buradakiler sayesinde defineciyim diyen etrafındaki kişilerin hiç bişey bilmediğini öğreneceksin.Allah yar yardımcımız olsun.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Bu işaret 30 cm * 35 cm boyutlarında, fotoğraf çekerim tabiki, çevrede kilise yok yakınlarda, en yakın kilise 4 km.
Kaya ise 1.5 metreye 3 metre bir kaya. Fotoğraf çekimi hızlıca yapıcam.
Arkadaşım. Buranin kuzey batisinda yaklaşık 100 ile 700 metre arasi degisiklik gosterebilir eski yerleşim yeri ve orda kilise veya şabel olmali tabii kalintilari kaldiysa

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Kardeşim doğru yerdesin başka forumlarada gittim ama buradaki ilgi alakayı görmedim ustalar menfaatsiz elinden geleni yapıyorlar bu vesileyle herkese teşekkür ediyorum senden ricam konuyu çevrende fazla dallandırıp budaklandırma her önüne gelene işaretin anlamını sorma emin ol 3 ay içinde buradakiler sayesinde defineciyim diyen etrafındaki kişilerin hiç bişey bilmediğini öğreneceksin.Allah yar yardımcımız olsun.
Eyvallah arkadaşım bu sözleri ve yazılar ile övgüye Mazhar olduysak ne mutlu bize (define mekanı) ailesi olarak teşekkür ediyorum biz sizlere yol tarif ediyoruz esas yeri sizler bulacaksiniz tekrar teşekkür ediyorum

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Herkese Merhaba,
Ekte gördüğünüz işareti, uzun yıllardır üzeri yosun olan, bahçemizde bulunan kayayı temizleyince fark ettik. Doğal bir oluşum gibi durmuyor. Anlamını çözebilecek var mı?
Arkadaşım bu isaret yamaç bir yerdemi kuzeyinde dere varmidir veya yakin cevresinde

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Değerli hocam, burası köyün dışında benim kendi arazimde, yakın civarda dere var ama kuzeydemi emin değilim, onu teyit edim ben hızlıca.
Arkadaşım bölgeye siz hakimseniz yonleride bilmeniz gerekiyor zor soru sormuyoruz burda Bilgi alış veriş i yapıyoruz ne kadar cok bilgi verirseniz o kadar cok yardımcı olunacaktır sonra yazdıklarımızı dikkatlice okuyunuz anlamaya çalışın teşekkür ediyorum

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Kayanın etrafını tamamen açın.
Yan kısımları 1 karış gözüksün.
Kayayı yumuşak bir fırça ile yıkayınca.
Kurumaya başladığında sizde fotoğraflara başlayın.
Kaç dakikada kurulduğunu da tespit edin.
Kayanın yanlarına bakın.
İşaret, murç izleri vs. Var mi?
Varsa fotograflayiniz.
Bulabilirseniz beyaz tebeşir izi o izlerin üzerinden geçip tekrar fotograflayiniz.
Sonra kayayı içine alarak 4 cepheden yakın uzak manzara fotoğraflarını çekip güzel bir sunum yaparsanız belki burayı çözmek nasip olur.
Aşağıdaki konuyu okumanız konunun ilerlemesi açısından çok önemlidir.
Kolay gelsin.

Define İşaretinin Fotoğraflanması Nasıl Olmalı.?

atmaca

Kullanıcı
evin krokisi olabilir. üst orta kısım kapı gibi. sağ altta değişik çizgiler var. tünelle giriş olabilir

Üst Alt