kare oyma - kanal - ve diğer oymalar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
s.a

bu yer daha önce başka bir işaret bulupta o işarete göre şurayada bakmalısın diyen tatarlı ustama gelsin.

tabi yorumlar herkeze açık.beni bu bölgeye sürükleyen tatrarlı ustadır.

bu sonuç alınamayan veya bırakılan yer.

bu kayanın buyuklugunu gösteren resım

küçük küçük oymalar,14 veya 16 adet.oymalrın hemen altında kanal var,

büyük ve küçük kanallı kare oyma,ortasını hilti ile delmişler 30 cm uç.sonuç yok.

bu doğalmı emin değilim.

yuvarlak oyma

geriden resmi

yan tarafı delikler hilti deliği.

tüm yorumlar için tesekkurler şimdiden.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Cevap: kare oyma - kanal - ve diğer oymalar

ustam şimdi siz bu alanda boşluk bulamadınızmı yani?

TATLARLI

Kullanıcı

Merhabalar bozkurt hocam. Bölge haber duvarı. ayrı ayrı yerler , mezarlar verilmiş.Bir yerde bebek mezarı var hiç bahsetmeyeceğim. Bakır tabak var. Farklı olarak 2. resim Kayanın büyüklüğünü gösteren resimde orada kazı yapanlar hayvan kemikleri bulmuşlarmı. Kazı yapılan yerin çevresinde kemik varmı. Şu içini hilti ile deldikleri oyma. Onun akar yönü kanallı tarafa doğrumu gidiyor. Su koyduğumuzu varsayarsak , o 17 oymanın üstünden geçmemesi lazım. Hocam başlangıç ise kanalın bittiği noktada fazla derinde olmaz bi kaç işlemeli taş çıkar onlarda değerlidir. Bir görebilsek onları gerisi çok rahat gelir , biraz açılmış olsaydı toprak ,, yine rahat birşşeyler söylerdik.Tabi dolu olanlar ile ilgili fakirleri söylemedim.. adım olarak hesaplamak zor ağaçlık yönler karışık hep ustam.

Son düzenleme:

TILSIMX1

Kullanıcı

Guzel mezar o kaya muhtesem

Alfa Romeo

Kullanıcı

Bozkurt kardeş; çok sayıda irili - ufaklı kanallı mezar oyması mevcut, kanal yönlerini takip etmelisin ama dikkatimi çeken Taş'ın oradan etrafına baktığında bir kaç yüz metre mesafede Dere (günümüzde kurumuşta olabilir) mevcut ve bu Dere çatal yapıyor, arazide orayı bulmalısın...

TILSIMX1

Kullanıcı

Kare oyma olayı bitirmis.kanal tersine kayada genıs duzlenmıs yerler mevcut.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

ustam şimdi siz bu alanda boşluk bulamadınızmı yani?

ustam elimizde bir çubuk vardı ama,Allah a emanet :p bişey anlamadık silah?

Merhabalar bozkurt hocam. Bölge haber duvarı. ayrı ayrı yerler , mezarlar verilmiş.Bir yerde bebek mezarı var hiç bahsetmeyeceğim. Bakır tabak var. Farklı olarak 2. resim Kayanın büyüklüğünü gösteren resimde orada kazı yapanlar hayvan kemikleri bulmuşlarmı. Kazı yapılan yerin çevresinde kemik varmı. Şu içini hilti ile deldikleri oyma. Onun akar yönü kanallı tarafa doğrumu gidiyor. Su koyduğumuzu varsayarsak , o 17 oymanın üstünden geçmemesi lazım. Hocam başlangıç ise kanalın bittiği noktada fazla derinde olmaz bi kaç işlemeli taş çıkar onlarda değerlidir. Bir görebilsek onları gerisi çok rahat gelir , biraz açılmış olsaydı toprak ,, yine rahat birşşeyler söylerdik.Tabi dolu olanlar ile ilgili fakirleri söylemedim.. adım olarak hesaplamak zor ağaçlık yönler karışık hep ustam.

tatrarlı üstad,yaptıgın acıklamalar aynen doğru,resme göre deliğin oldugu ve akarın gittiği yön meyilli kısma akıyor yani aşağıya doğru,kaya aşağı doğru dereye doğru yamaç yerde.
evet o 17 dediğiniz deliklere su deymıyor,resimde oyuklar yan gibi durmuş ama,aslında kayanın düz yerinde.kanal kayanın dibine doğru gidiyor,ama tam dibi inmiyor.

ben kemik görmedim,benden önce bakanlar buldu isede köpek kurt falan alıp gitmiştir.bakır tabak ve şu diğer mezarlar ile ilgili açıklamanıda 4 gözle bekliyorum.:rolleyes:
fakire yazık bi su dökerdik:p

Guzel mezar o kaya muhtesem

saolasın ustad.

Alfa Romeo

Kullanıcı

Kanal dediğin şekille, Dere'nin şeklini mukayese edersen birebir aynı olduğunu bariz görürsün kardeşim :) , ve bu Dere'de Çatal yapan yer mevcut..Kanal yerin geniş açılı fotosu varsa, eklersen yorum açısından daha iyi olur...

TATLARLI

Kullanıcı

Hocam kayalığın üstüne eşkenar üçgende olmalı otluklar içinde kalmış olabilir. Dik inen kanalı tam karşınıza aldığınızda kanalın hafif sol kısmında o ağaçlıkların olduğu yerden biraz açılmalı düzlemesine yapılmış kanal ve altında gerekli sonuç ile karşılaşılır. Yine bu kanala sırtınızı verdiğinizde gititğiniz yön güneydoğu(güneybatısıda olabilir) kısmı olmalı. Ovalleştirilmiş traşlı yarım insan boyunda bir kaya küçük ve uzun deliği olmalı . Yine bu taş ile karşılaşıldığında taşın hemen batıya bakan sivri yönü ayak kısmından başlayan bakırlı mezarı verir. Braz eğimli olur yolu. Fakir mezarları geldiğiniz yolda sağlı solluydu zaten ustam :) . Saygılar.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni

Kanal dediğin şekille, Dere'nin şeklini mukayese edersen birebir aynı olduğunu bariz görürsün kardeşim :) , ve bu Dere'de Çatal yapan yer mevcut..Kanal yerin geniş açılı fotosu varsa, eklersen yorum açısından daha iyi olur...

dere aslında evet bıraz uyuyor,sel suları dereyı oldukca genısletmıs,kıvrımları bellı degıl.su azalıncada cayır cımenden bellı olmuyor.yorumun ıcın tesekkurler.resım genış açılı bu resımler var,olanların tamamını paylaştım.

Hocam kayalığın üstüne eşkenar üçgende olmalı otluklar içinde kalmış olabilir. Dik inen kanalı tam karşınıza aldığınızda kanalın hafif sol kısmında o ağaçlıkların olduğu yerden biraz açılmalı düzlemesine yapılmış kanal ve altında gerekli sonuç ile karşılaşılır. Yine bu kanala sırtınızı verdiğinizde gititğiniz yön güneydoğu(güneybatısıda olabilir) kısmı olmalı. Ovalleştirilmiş traşlı yarım insan boyunda bir kaya küçük ve uzun deliği olmalı . Yine bu taş ile karşılaşıldığında taşın hemen batıya bakan sivri yönü ayak kısmından başlayan bakırlı mezarı verir. Braz eğimli olur yolu. Fakir mezarları geldiğiniz yolda sağlı solluydu zaten ustam :) . Saygılar.

üstünde çok belirli bir üçgen e rastlamadım ustad,lakin evet temizlik konusunda biraz sıkıntı var.:p yön tarifi uygundur ustad.
küçük ve uzun delikli kaya görmedim,burayı bulunca gözden kaçmış olabilir ustad:rolleyes: fakir mezarlarından birine rastladım,resmi diğer arkadaş çekti,fotosu bana ulaşmadı,evet bölge eğimli.

en güzel yanıda burada açılmış tek bir yerin bile olmayışı:eek:

elinize sağlık.nasip bakalım.

kaçak kazıya hayır demiştik,grup bile oluşturduk.

http://www.definemekani.com/definec...a-karsi-grubuna-davet-kacak-kaziya-hayir.html