( Kare Oyma )resimli Ve Videolu Arkadaşlar Yardımlarınızı Bekliyorum

candemir

Kullanıcı
Cümleten SELAMÜN ALEYKÜM Arkadaşlar Bu Bölge ağaçlık hemen kayanın 25 adım ilerisinde bir akar su ve eskiye ait ermeni yapısı havuzlar 2 adet 4 adet çeviz ağcı ve aşırı derecede ağaçlık dölge bu karenin aşağı tarafında kaya biraz meinli duruyor ve on adım ilerisinde bir oyuk ama elle oyuk yapılmış yani topra aynı soba borusu kalınlığında bir oyuk yapılmış ve derinliği 60 cm kaya meğilli kare oyma kayanın köşesinde ve meğil aşaya doğru ceviz acı soba borusu kalınlığında 10 adım ilerisinde toprağa yapılmış yanlırı örgü taşı gibi yapılarak delik oluşturulmuş bir oyuk ve oyuğun aşasında dere yatağı halen azcık akıyor karenin arka tarafında yerde parça parça yani kırık değil ama büyük kütleye sahip kayalar var yerlerde yaşantı yeri ermeni bir türlü çözemedim videoda eştiğim yer kayanın hemen dibi iki kayayı sırt sırta vermişler bende neden iki kayayı bu kayaya dayamışlar diye merak ettim kayaları kaldırdım arkasında aynı bir kapı gibi yuvarlak yer ama aşaya doğru eştim sarı sarı sert tabaka çıkıyor bir zahmet anlayan yardımcı olsun yorumlarınızı bekliyorum
XLERPD.jpg

4bGy4A.jpg

D4y0PO.jpg
yLzrzj.jpg

ersan

Admin
ustam cubuklan bosluk testi yap basetin 2 tane dayali taslardan uzaklasma derinde bir kaya mezar odan var dolgudan ayirma kendini araziye iyi bir bak etraflarinda cukme yasa bir tumsek yasa bir yerde micir varsa bunlar cok iyi bir isaretir odaya.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ODALARIN ÜST ÇEVRELERİNDE,
kapıyı bırakmış, çatıdan eve girmeye çalışır durum yaşamışsın. resimdeki görünen kısımda ömrünü geçirsen nafile.

iki tane odan var. ok istikametinin görünmeyen ön kısmı biraz daha düşüktür.
oymanın ve gözlerin verdiği yön ve arazi yapısı bunu söyler.
giriş başlangıcı orada. binaya dış kapıdan girip koridordan sonra eve geçiş gibi düşün. evin bir odadır iki odadır vs. olması genel kuralı değiştirmediği gibi,
buradada tünelli bir geçiş var. başlangıçla ilk oda arası ama 3- ama 5 m.veya biraz üzeri olabilir.
ama mutlaka ersan ustamızın ifade ettiği gibi,senin oyalandığın üstten en az 6-7 m derinliği bulur .
boşluk tespiti ile,girişi tam olarak belirleyerek tünel den odalara geçmek zarureti vardır.
boşluk tespiti sistemi ile incelendiğinde ,tünelin uzunluğu ,odaların tam noktası ve arkalı önlümü ya da yan yanamı olduğu kolayca belirlenir. başka bir şans tanımıyorum. yaptığımız yorumlar yasal çalışmalar içindir. gayri resmi bir tasarrufu desteklemediğimi belirtmek isterim. sağlıcakla.

fatih7979

Kullanıcı
vıdeodan sonrakı resım ıcın yönun ayakkabının gosterdıgı yöndur

candemir

Kullanıcı
ALLAH Razı Olsun Ustalarım vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı yani herşeyden önemlisi boşluk tesbiti yapılmasıdır vallah benim için en önemlisi gitiğin yanındaki arkadaşındır Arkadaş gidiyoruz işe koyuluyoruz bir süre sonra geçiyor kayanın başında kola içiyor sanki dedesinin mekanıydı rahat rahat takılıyor kimse görmez ama şarstan işte gökten Kar Yağsa kafamıza tolu düşer bizim hiç insanın geçmediği yerden bizde şans oradan insan geçer :) Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı bilgiler Ustalarım Maksat içerisindenbirşey çıkması değildir sadece Açılışını yapmak ve açılımdan sonra forum sayfamızda diğer arkadaşlara bilgi amaçlı görsel sergi yapmak ALLAH nasip ederse açılırsa Siz Değerli Ustalarımıza Ve Yorumcularımıza Söz Veriyorum Yapılan Tüm İşlemleri Görsel Olarak Burada Yayınlayacağım haydi Hayırlısı Çok Teşekürler Ustalarım

kayzer1915

Kullanıcı
Ersan ustanin dediğine katiliyorum doğru demis

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi