Kare Oyma Ters V Yuvarlak Oyma Giriş Bulundu?acil Yardim

MMPOWER88

Kullanıcı
USTALARIM YER YÜKSEK TEPEDE ORMANLIKTA GEZERKEN TEVAFUK OLDU GÖZÜME İLİŞTİ
BİRAZ İNCELEME YAPTIĞIMDA İŞARET EMARELERİ BULDUM SİZ DEĞERLİ USTALARIM DAHA İYİ YORUMLAYACAKTIR. ARADAN GİRDİĞİMDE BİRAZ İÇERDE BİR BOŞLUK OLDUĞU BAHRİZ BELLİ BİR U ŞEKLİNDE ÇUBUK SOKTUĞUMDA SAĞA DOĞRU İLERLİYOR BOŞLUĞA AMA RESİMDEDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DIŞTAN KAPALI BİYER YUKARDAN BİYERİ KURCALADIĞIMDA RESİMDEKİ TAŞLAR SANKİ ?? ÖRÜLÜ GİBİME GELDİ BİKAÇ TAŞI ÇEKTİM YUKARDA AŞAĞIYA BOŞLUK VAR ÜSTTEN TAŞ ATTIĞIMDA DİBİN TOPRAK OLDUĞUNU HİSSETTİM BOŞLUĞA DÜŞER GİBİ BURASI NE OLABİLİR USTALARIM YARDIMCI OLURMUSUNUZ ???
karşısından görünümü

ANA KAYAYA İŞLENMİŞ GİRİŞ GİBİ GÖRÜNEN YERİN HEMEN KARŞISI

ÜST TARAFI BİRAZ KUCALADIĞIMDA ÇIKAN GÖRÜNTÜ SANKİ TAŞLARLA ÖRÜLMÜŞ GİBİ ?

ÜSTTEN BİKAÇ TAŞI ÇEKTİĞİMDE ALTTA BOŞLUK OLDUĞUNU GÖRDÜM

mustodayi

Kullanıcı
mokkem bi deve kusi bulmussun alt soldaki siyahimsi kayada mezar ve karsi gagasinin baktigi tarafada incelemen gerek magara yuvarlak girisli kuyu kimin bi yerde olabilir boslik dedigin daşlar kirilmiş zemanla toprakla karişip boşlik kimin olmusdir

MMPOWER88

Kullanıcı
mokkem bi deve kusi bulmussun alt soldaki siyahimsi kayada mezar ve karsi gagasinin baktigi tarafada incelemen gerek magara yuvarlak girisli kuyu kimin bi yerde olabilir boslik dedigin daşlar kirilmiş zemanla toprakla karişip boşlik kimin olmusdir
MUSTO DAYI MEZARIN YERİNİ BANA ÇİZEREK BELİRTEBİLİRMİSİN ACABA ??

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

bir kaç taş aldığın yer çizdiğim kısımmıdır.
ismini telaffuz etmek zor kardeşimde ,bir hatırlatmak yapmak isterim. rahatsızlığı olmayanların,hakaret kabul edildiğinden, büyük yazı tipi kullanması kurallarımıza uygun değildir. anayışla kabulleneceğini umuyorum. iyi forumlar.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
Bilgi vede cubuk kullanmasını bilen bir usta gerek buraya ustam

MMPOWER88

Kullanıcı
İkizceli ustam çizdiğin yerin 1,5 metre yan tarafı Zatn baktığımda işaretlediğin yerle diğer kaya arası fotolarda paylaştığım gibi kanımca doldurma taşlarla yığılı birde girişten içeri doğru u şeklinde bir çubuk içeri saldığımda boşluk işaretlediğin yöne doğru ilerliyor ustam

MMPOWER88

Kullanıcı
Ersan usta dediğine katılıyorum ve yorumun tam isabet fakat burası böle apaçık ortada olması beni acabaya sokuyor yada zamanla üstten çökme olabilirmi içeriye ?

MMPOWER88

Kullanıcı
Gandalf ustan ben çubuk kullanabiliyorum bilgi yönündende siz değerli ustalarımın Yönlendirmelerini istiyorum

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
çubuk kullanman çok iyi. çökme ile ilgisi yok;)
çubuk kullandığına göre yapman gereken ,sadece bu nokta ile sınırlı kalmadan kayanın sol kısmınıda dahil ederek önce önden başlangıç noktalarını tam belirlemek,sonrada kayanın üzerinden odaları ,çaplarından sayısına kadar çubuk sokarak değil, boşluk sistemiyle belirlemendir. kaya üzerindeki bulgular tek bir girişten fazlasını veriyor görünüyor. bir kaç tane hayvan betimlemesi var. dolaysıyla mezar odaları içinde ideal bir yer.
sonrada metal tespiti tavsiye ediyorum. inşaallah iyi bir kullanıcısındır. çubukla metal tespitini yapmamışsan ,arge bölümünde bir kaç konu bulabilirsin.