Kare oyma

abbas

Kullanıcı
:)

METİN

Kullanıcı
Cevap: Kare oyma

bu işaretlere sırtınızı döndüğünüzde
karşınıza tepe geliyormu

abbas

Kullanıcı

yok tepe deyilde dag var ustam uydusunu yüklerim

İRON

Kullanıcı

taş ocakları olan yerden iş ç.ıkmaz millet sadece ordaki malı almak için ocağı kurmuş belliki malıda alır almaz işten vaz geçer veya devam eder çakmasınlar diye..selametle.

METİN

Kullanıcı

FAKİR BABA doğruyu söylemiş
zaten işaretleriniz
giriş işareti

star21

Kullanıcı

değerli kardeşim yorumları okumadan yorum yapıyorum dostlarımın affına sığınıyorum zaten bu cektiğin işaretlerin bulunduğu yer yerleşim yani yaşam yeri...yerdeki dizili blok taşlar mevcut ve orada birede taş oyulmuş sanırım bugdayı dövmek için kullanılmış...ve orada yığmada var toplu halde taşlar var yarı kazılmış duruyor...

KANAS_USTA

Admin

bol foto guzel
ama yonler eksık
gorulmeyen yakın ve uzak cevre yok bır daha ınsallah daha dıkkatlı oluruz sız bu kadar katkıda bulunmussunuz bunu dahı yapmayanlar var eyvallah.

degerlı kardeşim;
kare oymalarda araya sıkısan bır unsur var cogu zaman hepımızın gozunden kacıyor
mısal kanal kare oymanın cogu zaman ayrılmaz bır parcasıdır bazen yanında bazen son noktada olur
kanalı baslangıc kabul edecek olursak beraberınde etrafı cevrılı duvar, taş örme unsuru gıbı bır unsur lazım zaten o da var ve genelde bu unsur batı ıstıkamette olur.
neden kesın demıyorum cunku es geclıcen bır ozellık var orda.
o da ne olur 2 adet aynı şey yahut bunu es gecıp dırek mezar manasından yola cıkacak olur ısek genel ozetle;

kanal baslangıc batısında taş örme etrafı duvarla etrafı cevrılı bır mezar odası demek en uygun cumle olur.
yanı ordakı taş örguden ayrılma. bu senın en yakın hedefın.