Karışık bir yer,içinden çıkamadım

Bozkurt28

Kullanıcı
İşaretlediğim fotoğrafı yukarı alamadım. Çok çarpılı fotoğraf.
Bu kayaların birisinde ufak bir meblağ olur. Dedektörle kontrol edin. Sinyal aldığınız kayanın içine bakın inşallah.

İkinci ilaretlediğim fotoğraf;
Sağ ve sol kolları uzun olan artı işaretli kaya. Bunun sağında çakma bir kaya arayın, sıkıştırılmış bir kaya. Bu kaya çıkarılınca insan giremeyecek kadar ileri doğru giden bir düzensiz kanal göreceksiniz. Bu alanın en kıymetli malı bu kanalın sonunda. Amma ulaşılması çok zor, makina ekipman lazım.
Bu artıya sırtını verdiğinde ilk dikkatini çeken dikme bir kayanın altında da biraz mal olur. Biraz dediğime bakma dertlerini çözer biiznillah.

Önemli not:
Bu şelaleye 10 metre geriden baktığında solunda tünelle ulaşılan bir mezar sağındada horasanla kapatılmış bir mezar var. Mezarın önünde 2 tane koruyucu duruyor. Tipsiz görünse de bunlar o günün aslanları. :) 3ncü yüklediğim fotoğraf.

Özetle, yer çok güzel. Ayrı dönemlerde işlem görmüşe benziyor, işaretlerden ve figürlerden anladığım bu. Lakin burası tecrübe ve yoğun emek ister. Tecrübeli bir ekip bılduktan sonra prosedürü işletmek lazım. Zira herşey kayaların içinde. O kayalarda hilti bile zorlanır iş görmez. Kayaları dağıtmak fayda yerine zarar verir. Dağıtmadan çözüm bulmak şart.
Ustam eline emeğine sağlık,değerli yorumların için teşekkürler.

Biraz yıpranmışlar.
Kafa kısmının fotosu olsaydı daha rahat anlaşılırdı.
Neticede cüsseleri iyi.
Görünüşde iyi muhafuzlık yaparlar
:)
Foto olmaz mı ustam:)
Burayla ilgili farklı zamanlarda çektiğim bir sürü foto var.Ama hepsini buraya koymamın imkanı yok.Çoğu birbirine yakın resimler.İsteğe göre yenilerini de çekerim gerekirse.en fazla 1 haftamı alır.

Muhafız dediğiniz kayaların özellikle sağ taraftaki ilgi çekici.Duruşu aslanı andırıyor.Ama kafa kısmı kertenkele,yılan gibi uzun burunlu bir hayvanı andırıyor.Fakat yanındaki diğer kaya (ya da muhafız:)) sıradan görünüyor ve birşeye benzemiyor.

P1050982c.jpg

P1050975.jpg

P1050977.jpgP1050981.jpg

Bozkurt28

Kullanıcı
Devam...

Artı işaretinin sol altında bir giriş var. Sürünerek girilebiliyor. 3-4 metre sonra rampa yapıyor ve daralıyor.İlerisi toprakla dolu olduğundan yol sonlanıyor.

P1060013c.jpg

P1060017.jpg

P1050950.jpg

P1050944.jpg

P1050945.jpg

P1060028.jpg

Kader25

Admin
Devam...

Artı işaretinin sol altında bir giriş var. Sürünerek girilebiliyor. 3-4 metre sonra rampa yapıyor ve daralıyor.İlerisi toprakla dolu olduğundan yol sonlanıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 10763

Ekli dosyayı görüntüle 10764

Ekli dosyayı görüntüle 10765

Ekli dosyayı görüntüle 10766

Ekli dosyayı görüntüle 10767

Ekli dosyayı görüntüle 10768
Kardaşım,
Anlaşıldı ki burası hakiki eşkiya yeridir. İnşallah başarılı olursunuz.
Olamazsanızda üzülmeyin, hakikaten çok zor yer.
Diğer bahsettiğim kasa ve gömülere bakın evvelen.

TRUVA

Admin
Devam...

Ekli dosyayı görüntüle 10763

Ekli dosyayı görüntüle 10764

Ekli dosyayı görüntüle 10765

Ekli dosyayı görüntüle 10766

Ekli dosyayı görüntüle 10767

Ekli dosyayı görüntüle 10768
Alt kısmından girip yukarı doğru çıkıyor dediniz. Benim işaret ettiğim yere gireceksin sanırım. Yuvarlak içine aldığım sarmaşık bölgesini incele giriş o bölgeden ve yavaş yavaş söylediğim noktaya geliyorsun.

Ekli dosyalar

• 20220226_230726.jpg
    20220226_230726.jpg
    884.4 KB · Görüntüleme: 6

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Yazı bekleyemem derseniz size doğru istikameti vereyim. Kapak kısmına bir kaç görsel ve ekstra video ile cevap verebilirim. Ama hac dediğiniz yön pusulasıdır, hazıra konan eşkiya işi. Bu sebeple asıl sahibin malına yönelmen lazım. Aşağıdaki oyuk şelalenin solunda malın yerini gösteriyor. Asıl görevi ise haç dediğiniz işaretin uzun kısmındaki mesafenin size yukarıda 1 tandır ve 1 ayak dibi emaneti olduğunu gösterir. Uzun kısmı ölç, örneğin 150 cm geldi diyelim. Yukarı doğru tam 150 metre yukarıda sol tarafta kaya alanında suya 3 ile 5 metre yükseklikte bir tandır olacak. Orayı bulup kesinlikle açın. Açması biraz zordur kapak zor açılır. Buradaki mal ne testidir ne küp nede silah. Bu tamamen tencerede saklanmış altın sikke ve özel takılar ve bir kaç adet ıstavrozdur. Dedektör var ise sağ istikamette yukarı suyun geldiği yöne arama yapın. Tandırı bulduğunuz an 7 metre çaprazında 1 toprakla kapatılmış mağara onunda 7 adım üstünde bir kapalı oda daha var. Odalarda şu bu çıkar dolu yada boş çıkar diyemem ama tandıra kesinlikle diyebilirim. Selametle İnş’ALLAH. ✋

Bozkurt28

Kullanıcı
Alt kısmından girip yukarı doğru çıkıyor dediniz. Benim işaret ettiğim yere gireceksin sanırım. Yuvarlak içine aldığım sarmaşık bölgesini incele giriş o bölgeden ve yavaş yavaş söylediğim noktaya geliyorsun.
Evet ustam,gidiş istikametine bakılırsa işaretlediğiniz doğrultuyu gösteriyor.
Yazı bekleyemem derseniz size doğru istikameti vereyim. Kapak kısmına bir kaç görsel ve ekstra video ile cevap verebilirim. Ama hac dediğiniz yön pusulasıdır, hazıra konan eşkiya işi. Bu sebeple asıl sahibin malına yönelmen lazım. Aşağıdaki oyuk şelalenin solunda malın yerini gösteriyor. Asıl görevi ise haç dediğiniz işaretin uzun kısmındaki mesafenin size yukarıda 1 tandır ve 1 ayak dibi emaneti olduğunu gösterir. Uzun kısmı ölç, örneğin 150 cm geldi diyelim. Yukarı doğru tam 150 metre yukarıda sol tarafta kaya alanında suya 3 ile 5 metre yükseklikte bir tandır olacak. Orayı bulup kesinlikle açın. Açması biraz zordur kapak zor açılır. Buradaki mal ne testidir ne küp nede silah. Bu tamamen tencerede saklanmış altın sikke ve özel takılar ve bir kaç adet ıstavrozdur. Dedektör var ise sağ istikamette yukarı suyun geldiği yöne arama yapın. Tandırı bulduğunuz an 7 metre çaprazında 1 toprakla kapatılmış mağara onunda 7 adım üstünde bir kapalı oda daha var. Odalarda şu bu çıkar dolu yada boş çıkar diyemem ama tandıra kesinlikle diyebilirim. Selametle İnş’ALLAH. ✋
Eyvallah ustam.Bu tandır dediğiniz yer dışarıdan bakınca anlaşılabilecek bir yapıda mı?
Daha önce konuya yazmayı unuttum.şelalenin alt kısmından yaklaşık 150-200 metre kadar yukarıda,yani sizin bahsettiğiniz yüksekliklerde,yine dere içinde birkaç lapyadan oluşan bir grup var.Ben lapya olduğunu düşünmüştüm.Fakat içlerinden biri çok derin.İçi kum çakıl doluydu.Elimle hepsini temizledim.En son koltuk altım
üst zemine dayandı.Yani parmaklar açık bir kol uzunluğunda ve 20 cm çapında bir oymadan bahsediyorum.Sanırım bu kadar derin bir lapya olmaz.Tandır dediğiniz buysa soyulmuş demektir.
Kapak kısmı içinde görselli yorumunuzu bekliyorum.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Eyvallah ustam.Bu tandır dediğiniz yer dışarıdan bakınca anlaşılabilecek bir yapıda mı?
Daha önce konuya yazmayı unuttum.şelalenin alt kısmından yaklaşık 150-200 metre kadar yukarıda,yani sizin bahsettiğiniz yüksekliklerde,yine dere içinde birkaç lapyadan oluşan bir grup var.Ben lapya olduğunu düşünmüştüm.Fakat içlerinden biri çok derin.İçi kum çakıl doluydu.Elimle hepsini temizledim.En son koltuk altım
üst zemine dayandı.Yani parmaklar açık bir kol uzunluğunda ve 20 cm çapında bir oymadan bahsediyorum.Sanırım bu kadar derin bir lapya olmaz.Tandır dediğiniz buysa soyulmuş demektir.
Kapak kısmı içinde görselli yorumunuzu bekliyoru
Estafirullah. Evet anlaşılabilecek bir yapıda ve çift kapak mantığına dayalı şekilde kapatılmıştır. İlk kum çakıl altında ilk kapak sonra tandır derinliğine inilir dip kısım tekrar kum toprak çakıl ve altında ana kaya gibi görünen son kapak vardır. Kaynağı gözden kaçırmamak gerek. Açık halde bulduysanız soyulma ihtimali de yüksektir. İçini görmek lazım. Kapak kısmını müsait bir anda işaretler size sunarım biizniALLAH 👍 selametle İnş’ALLAH. 🤚