Kartal Yere Kapaklanmış

Mirkut

Vip Üye
resim-259.jpg
Bu resmin hemen altini cubukla yada cihazla kontrol etmenizde fayda var. Tamanlamiyla kartalin sag pencesini vermesede ben benzettim yaniliyor olsam dahi sununun mezarida uzakta olmaz hemen orda olur. Kartal olusune dahacok benziyorlar hatta birden fazla.
Bualan mezarlik alanina cok uygun zemin olarak girunuyor. Kayalardada kaya mezarlari olabilir ve kasa. Ilginc bir isaret ilk defa denk geldim kartal dediginiz resme. Ben olsam cevreyi net inceler isaret takibiyle ve cubuklarla noktalama yapmaya calisirdim. Illaki bu bolgede yardimci isaretler ve yon veren isaretler vardir iyice incelenmesi lazim. Hayirlisi olsun INSALLAH teala selametle.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Sevgilu Kardesim,
Guzel yerler buluyirsun.
İsaretleride buluyorsun amma resimleme usulun yanlis ve eksik.
Lutfen Fotograf nasul cekilmeli sitemizdeki yazilari oku ve ornek resimleri incele. Senun biran once hedefe ulasmani arzu ederiz.
Fakat bu resimleme ile olmaz.
Kisaca ben ozetleyeyim:
1- isareti tam karsisundan resimle. İsaretu ve icini gormek lazim. Bir kismi golgede kalirsa ayni sekilde karsisindan bir daha resimle.
2- sonra isareti de alacak sekilde 2-3 metre gerisinden ve 4 cepheden resimle.
Sonra 5-7 metre geriden yine isareti de icine alacak sekilde pikseli Yuksek makinan ile 4 cepheden resimle.
3- İsatetin bulundugu kayayi ortada olacak sekilde tum alanin manzara resmini yine 4 cepheden resimle.

Bu resimlerin hepsini actigin konuya yukleme. İcerisinden secim yap. Laİm oldukca ustalarimiz istedikce tek tek yuklersin.

Olayu soyle dusun;
Usta isareti gorsun
Cevresini gorsun.
Hrm isaretin ne oldugunu cozsun, cozdukten sonra da cevresine bakip nokta vermeye calissin.
Resumlerinizi bu bakis acusundan siteye yuklerseniz hedefe cabuk ulasirsiniz.

Hutmetlerimle

Her nefs ölümü tadacaktir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
mazisi hayli eskiye giden bulgular. bazıları mezar odaları verse bile bazıları kullanım amaçlı yapılmış mahzenler ....
resim-258-9d461-fe2b2.jpg

höyük benzeri bu yerde bile sayısız mahzenler çıkar.
işçiliği de ağır olan yerler. bildiğin türden malzeme verme ihtimali düşük.
en güzeli ,kartal dediğin yerde ve bu çizdiğim yerde boşluk tespiti ile odaları belirlemek. sonra da maden tespiti yaparak içlerinde değerli olup olmadığını varsa hangisinde olduğunu belirlemektir.
benzeri tür yerlerde 3-4 odalı olanları bilirim ama hiç bir değer taşımıyor. yaşadığın bölgede hititler yaşamışmı bir incele. selametle inşaallah. senin diğer konun aslında ilgilenmen gereken bir yerdi hatırladığım kadar. ne oldu bir tespitte bulunabildinmi. yoksa bir ustamı bekliyor.

efkan55

Kullanıcı
Burda bi kaç oyma ve höyük dışında hepsi doğal kartal tamamıyle benzetme zemin altı mezar odaları için müsait taş kesim izleride mevcut boşluk tespitiyle sonuca ulaşılabilir.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibabi

Kullanıcı
ustam bu bölgede hititler bizans roma ve friğler yaşamış teşekkür ediyor başka yorumlarda bekliyorum inşallah

Üst Alt