Kasamı Bu Taş Işaretmi Var | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kasamı Bu Taş Işaretmi Var

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
ustam tas sabit bir tas deyil ordfakiler isaret se eyer en az 2000 senelik dense yalan deyildir de bu tas o seneden beri burda sabit duramaz nerden baksan 200--300 kilo bir tas
Ersan ustam burasi kurumuş üzüm bağının içinde yani doğal olarak o yıllardan beri kalabilir ama insan eliyle kırılma taşınma dersen onu bilemiyorum.400 mt yakınında ören yeri şu künkü vs var. acemi olduğum için bilemiyorum.ha ustanın dediği gibi iii çekiçe bakar ama eğer taşta bişey yoksa ve işaret olduğunu düşünürsek kırmak istemiyorum belki başka birinin işine yarar vs.

DeLiCebey

Vip Üye
Kaya yapısına. Bakarsak Horasan sıva ile yapılmış gibi duruyor tam olarak kasa diyemiyorum ama kasa da cikarsa şaşırmam :)

Düşünce Düşüneni Düşündükce Düşündürmüyorsa Düşünen Gerçek Manada Düşünmüyor Demektir.

yoksul

Kullanıcı
ALAH Aşkına asi ustam bizimle eğleniyon mu bizler seni ve tecrübeni biliyoruz senin makina neyin tutmana bie gerek yok sen elini taşın üzerine koysan bilirsin içinde ne var

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
ALAH Aşkına asi ustam bizimle eğleniyon mu bizler seni ve tecrübeni biliyoruz senin makina neyin tutmana bie gerek yok sen elini taşın üzerine koysan bilirsin içinde ne var
ustam konu benim. pc yok makina yok. :) sağolsun asi ustam konuyu açıverdi görmedi taşı diğer ustalarımdan da yorum bekliyorum.ikizceli, komana abilerimdende. olmazsa ben bi ilk denemem yapıp taşla bi ilgileneyim yorum yapan ustalarımada teşekkür ederim.

A21MEDLi

Vip Üye
ustalar gerekeni yazmışlar,ben olaya başka türlü bakıyorum.sebebide şöyleki;bu kayaya eskilerin verdiği bi isim varmı? veya bulunduğu tarlanın eski ismi varmı?
eğer bu iki sıfatta yoksa bence boş doğaldır.çünkü kasa olsa illaki bu kayaya veya bulunduğu tarlaya yüz yıllarda geçse unutulmayacak isim verilir.nasılki postacı evimiz bulmak için önce mahalleyi bulur sonra sokağı sonra bina kat daire no.
kimse malına isim koymadan,bostan korkuluğu gibi meydanda bırakmaz.
''bu yazdığım sadece bu kaya ile alakalı değil,gömülerin genelli bu şekilde saklanmış''
haa ben bu kadar uğraşamam dersen,çalkaya usta gerekeni yazmış zaten..

Yanlızefe

Çırak
Kullanıcı
ustalar gerekeni yazmışlar,ben olaya başka türlü bakıyorum.sebebide şöyleki;bu kayaya eskilerin verdiği bi isim varmı? veya bulunduğu tarlanın eski ismi varmı?
eğer bu iki sıfatta yoksa bence boş doğaldır.çünkü kasa olsa illaki bu kayaya veya bulunduğu tarlaya yüz yıllarda geçse unutulmayacak isim verilir.nasılki postacı evimiz bulmak için önce mahalleyi bulur sonra sokağı sonra bina kat daire no.
kimse malına isim koymadan,bostan korkuluğu gibi meydanda bırakmaz.
''bu yazdığım sadece bu kaya ile alakalı değil,gömülerin genelli bu şekilde saklanmış''
haa ben bu kadar uğraşamam dersen,çalkaya usta gerekeni yazmış zaten..
Sağol ustam senin yaklaşımın da çok güzel, farklı,önemli soruşturacağım.yakınlarında değirmen ören yeri var iki köyü birbirine baglayan eski patika yola 30 mt.falan o bakimdan gezerken ilgimi çekmişti.

ASİAVCI

Kullanıcı
taşı kırmana gerek yok doktorların kullandığı siteteskoptan al bitane bir tanede pilastık cekiç siteteskopu kayaya yaklaştır deydirme pilastık cekiçle her tarafına vur sesdeki farklılığı göreceksin

ASİAVCI

Kullanıcı
ustam tas sabit bir tas deyil ordfakiler isaret se eyer en az 2000 senelik dense yalan deyildir de bu tas o seneden beri burda sabit duramaz nerden baksan 200--300 kilo bir tas
ersan usta bulgarda yok ama anadaluda ben bir örneğini gördum nal işareti var ve adamın bize dediği 45mt kadar kuzeyden başlayarak doğuya doğtu bakın tarlada siyah veya sarı taş olacak bu ataşı adam tarlayı surerken görse dahi yuvarlayıp atacak şekilde olacak dedi yani sabit olmayan bir taş adamın dediği gibi bu karataş yaşlı ağacın dibine birakilmiş ve öylece duruyor içindeki 29 gemiyor

Üst Alt