Kaya Daki Işaretler Doğal Mı Yoksa Işaret Mi

K.Ç.

Kullanıcı
İşaretler doğal mı yoksa işaret mi
Şimdiden teşekküerler

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
Arkadaşım birinci resmin hemen üstünde oyma var resimlerin de başka bir şey göremedim ustalar bakar yorum yapar seni dediğin yerler doğal bence.

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
doğal olduğunu düşünmüyorum. ikinci fotoda ki V işareti ve kayadaki işçilik belli. 5 adım karşısında inceleme yap sonuç alamassan V nin iki kol arasını ölç tabıki kollar eşit ise ve açık ağız kısmına 1cm 1adım yada 1cm 10 adım ilerle ya ikinci bi işaret yada son noktayı bulman lazım boşluk tespiti uygulaman lazım. rast gele.

K.Ç.

Kullanıcı
Çok teşekkür ederim kare(kukır)
5 adım karşısında derken ne tarafı kastettiniz v harfinin acık uçlarına doğru mu ? Sivri tarafına doğru mu ? Boşluk tespitini bakır çubukla yapabilir miyim ?

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
5 adım açık ağız kısmına doğru bakacaksın. ilk yorumumdan sonuç alamssan eğer 3 adımda sivrı tarafında inceleme yap kardeşim. boşluğa bakır çubukla bakabilirsin ama aliminyum olması daha sağlıklı olur bakır minarele gider ve yanıltabilir en sağlıklısı aliminyum cubuk boşluk konusunda.

K.Ç.

Kullanıcı
Sizlere çok teşekkür ederim bugün tekrar gidip biraz daha fazla resim çekeceğim ben oranın kurumuş bir dere yatağı olduğunu düşünüyorum zemin direk kaya ve çok yakınında devrilen çok büyük çam ağaçları var altlarındaki toprak paslı gibi onlarıda çekip koyacağım buraya birazda kayaları temizleyip çekerim yine tarşırız üzerinde

K.Ç.

Kullanıcı
Evet abiler dün yine gittim malum kayanın başına bir kaç resim daha çektim ama elimde meşhur (!) O.N.K BAKIR ÇUBUKLARINDAN olduğu için boşluk tespiti yapamadım tam o işaretli kayanın dibinde tektekçi dedektörüm euro ace bi sinyal verdi bi demir çıktı murç gibi onunda resmini koydum galiba bir aliminyum l çubuk edeinmem gerekecek
İşte yeni çektiğim resimler