Kaya Mezar Mi Buldum Yoksa Doğalmi ? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Mezar Mi Buldum Yoksa Doğalmi ?

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
ters V ler ya tam altı der yada 3 adım karşısı der ve mezarı ifade eder. eğer boşluk tespiti yapabilirsen sonuca ulaşırsın kanısındayım. birde bu kayaların karşı taraf fotosu varsa konuna ekle özellikle kobra yılanı kafası gibi dediğin kayalığın 30 adım karşısında neler var mesela.

A21MEDLi

Vip Üye
arkadaşım bu kayalar bana kapatma gibi geldi,iki kaya arasında mıcır kırıntılarıda mevcuttur.işaretlerin fazla fark edilmeyecek kadar kuçuk yapılmış V ler hakkında KUKIR usta gerekeni yazmış.bunlara dayanaraktan bu resimden fazla uzaklaşma derim.yerdeki kayayıda göz ardı etme.
burda kaya mezarından ziyade daha kapsamlı odalar mevcuttur. kare içinde insan sulietimi var?.

ersan

Vip Üye
A21MEDLİ---ustamin koydu isaretyin yeri kapatilmis bir tunel yada bir mahzen giris yeri olma cok yuksek nedense ,,kusak,,isareti var ve suna da var demeki cok unemli ir yer buyle unemli olan yerler ve kusak isaretlerini sade kilseye calisanm yasa kilseye ayit olan yerler ustam buralarda detreye ve guneyinde kalan ve dere boyuna yakin bir yerde kilse yeri varmi 300 mt etrafinda.

DefineciSK2015

Kullanıcı
ters V ler ya tam altı der yada 3 adım karşısı der ve mezarı ifade eder. eğer boşluk tespiti yapabilirsen sonuca ulaşırsın kanısındayım. birde bu kayaların karşı taraf fotosu varsa konuna ekle özellikle kobra yılanı kafası gibi dediğin kayalığın 30 adım karşısında neler var mesela.

Abi o kayanin 30 adim ilerisinde tahminimce yani 30 adim saymadim ama kesme bir kaya var cekyat koltuk buyuklugunde dikdortgen bir kaya ve o kayanin uzerinde oyuk var yumruk seklinde.
Abicim birde senden ricam attigim resimlere bakarsan kocaman bir m seklinde kaya var onun anlami nedir ?

DefineciSK2015

Kullanıcı
arkadaşım bu kayalar bana kapatma gibi geldi,iki kaya arasında mıcır kırıntılarıda mevcuttur.işaretlerin fazla fark edilmeyecek kadar kuçuk yapılmış V ler hakkında KUKIR usta gerekeni yazmış.bunlara dayanaraktan bu resimden fazla uzaklaşma derim.yerdeki kayayıda göz ardı etme.
burda kaya mezarından ziyade daha kapsamlı odalar mevcuttur. kare içinde insan sulietimi var?.

Abi senin o isaretledigin yeri ben kapak olarak dusundum ilk once . Orda insan slieti goremiyorum ama asagiya dogru bakan bir yilan kafasi var gibi. Kuyrugu incecik ve sanki selaleden asagi akiyormus gibi.

DefineciSK2015

Kullanıcı
A21MEDLİ---ustamin koydu isaretyin yeri kapatilmis bir tunel yada bir mahzen giris yeri olma cok yuksek nedense ,,kusak,,isareti var ve suna da var demeki cok unemli ir yer buyle unemli olan yerler ve kusak isaretlerini sade kilseye calisanm yasa kilseye ayit olan yerler ustam buralarda detreye ve guneyinde kalan ve dere boyuna yakin bir yerde kilse yeri varmi 300 mt etrafinda.

Abi ayni sekilde bende oyle dusundum o abinin isaretledigi kayanin ustunde insan slieti var demis ama ben yilan silueti goruyorum. Abi kilise yok oranin etrafinda diye biliyorum. Fakat tam caprazinda yine ayni bu tarz kayalar var ve isaretli yerler onlarin resimlerinide aticam hemen. Ayrica bu resmini gordugun kayalar vadinin ustunde vadiye dogru inince dereye dogru yani 4 tane 100 metre arayla incir agaci var ve devasa buyuklukte. O incir agaclarininda diplerinde kesme taslar var. asiri derecede bogurtlen agaci oldugu icin oralara inemiyorum. Ayrica yilanda cok var yani oyle boyle degil :) havada asiri sicak bu aralar skinti benim oralara inmem. Ama yarin mekana gidicem istediginiz gibi resimler cekicem.

DefineciSK2015

Kullanıcı
daha once resmini attigim yorumlarinizi yaptiginiz kayallarin caprazinda dedigim kayalar bunlar. Aralarinda 500 mt falan fark var.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Keşke her resimin bir önceki resime göre konumlarını belirtseydin mesela 2.resimde elinizle tuttuğunuz kayanın duruş pozisyonu nu belirtmen lazım,1.resim önünde diyor,2.resimde duruşunu bilmediğim için tuttuğunuz bu şekilde çevresi veya sağında,3.resimde kapalı bir odadan bahsedilip mesafe verilmiş bu 2mt yada 20mt arasında denmiş kapalı oda, son resimlerin olduğu yerde çıbıklar boşluk neresi olduğunu söyleyecektir,Selametle

Üst Alt