Kaya Mezari Olabilir Mi? | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Mezari Olabilir Mi?

wolf_52

Kullanıcı
Yok uzulecek bir durum degil tabiki sizlerden birseyler ogrenmek amacim bastan da dedigim gibi yeniyim ve merak sardi arastiriyorum. Guzel yorumunuz icin tesekkurler tekraradan.
forumuda vakit geçrip merak etdikleriniz arşvimzde mevcutdur, bol bol araşdırma yapmanızı tavsiye ediyorum, yer çok güzel..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
konunuzu fotoğraflı bölüme taşıyorum. bir daha resimli konu açarsanız o bölümü tercih edersiniz.
hayvan betimlemesinin başından biraz kırmışlar.acaba orada gözmü vardı. sanki ağızda açık gibi görünüyor. bence önemli bir bulgu. ön ve resme göre sol çaprazlarını incelemenizi tavsiye ediyorum.
tespit imkanı olursa o bölümlere çok dikkat ediniz.selametle.

muratbzk

Kullanıcı
konunuzu fotoğraflı bölüme taşıyorum. bir daha resimli konu açarsanız o bölümü tercih edersiniz.
hayvan betimlemesinin başından biraz kırmışlar.acaba orada gözmü vardı. sanki ağızda açık gibi görünüyor. bence önemli bir bulgu. ön ve resme göre sol çaprazlarını incelemenizi tavsiye ediyorum.
tespit imkanı olursa o bölümlere çok dikkat ediniz.selametle.
Kusura bakmayin bundan sonraki konularda dikkate alirim. O bolgeye bir daha gittigimde kaya uzerinde temizlik yaptiktan sonra on cephe ve sagi solu ne varsa bir daha resimleyip paylasimda bulunurum. Anlamam ama burda birseyler var kanisindayim.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kusur olarak algılamadım sevgili kardeşim.burada daha çok ustamızın görmesi ve konuların kendi katogoriler içinde açılmasında fayda var.
bir şey değil bir çok gizem var.ama işçilikleri ağır olur bir.
tespit edilmesi gerekir iki.
bunları başarabilirim dersen o zaman düşüncende doğru karar verdiğini söyleyebilirim.
bu noktada sana bir tavsiyede bulunmak isterim.ben kaya üzerindeki yerlerini geniş açılı göremediğim için yazıyorum.kayanın üzerinde oymalar var gibi geldi. eteğe yakın ve gövde kısımlarında da öyle gibi algıladım. kayanın duvar yani yan yüzünde olanlara sırtını verir gibi yap ve ön ve çaprazlarına doğru kayanın bitiminden belli bir mesafeye kadar incele. gördüğün tümseki kaya çukur gibi yerlere dikkatli bak.üstünde varsa kayanın üst alanına yine çaprazlar ve ön istikametlerini inceler dikkatini çeken bir işçilikli nokta görürsen onlarıda fotola.birde kayanın ön toprakla birleştiği yerleri güzel incele . etek kısımlarında ya da az üstünde olanları bir kaç m. geriden alarak toprakla birlikte görünmesini sağlarsın.birde kayanın toprak seviyesinde traşlanmış yerler olur doğal zannedersin.bir çukurumsu mihrabi ve kanalımsı yerler olursa az irdeler işçilik olduğuna kanaat getirisen fotolarsın. ben olacağı kanaatindeyim . çünkü ana kaya ile bağlantılı giriş olmalı. üçgenin içinde bir kaç ceset olan mahzeni veya ayak koyma gibi dediğin kesimlerin birde hayvan figürün bir iki tanesi kaya ile bağlantı ihtimali çok yüksek .

muratbzk

Kullanıcı
On cepheden cekemedim hem dere gecmesinden dolayi hemde dar bir alan ve onu agaclik oldugundan dolayi. Yandan bunlari goruntuleyebildim. Dikkat cekmesi acisindan bir bicak koydum.

asterix

Kullanıcı
bu kaya üzerindeki oyuğun bir anlamı olmalı ama kimse yorum yazmamış

Mirkut

Vip Üye

Becerebilirseniz sag alt tarafinin degerli ve bosluk kontrolu yapiniz. buna benzer isaretleri kilise cevresinde ve magara yanlarindada gormek mumkun. Buranin karsisini, sagini ve solunuda gorebilseydik belki dogaya aykiri birseyler gorebilirdik.

muratbzk

Kullanıcı

Becerebilirseniz sag alt tarafinin degerli ve bosluk kontrolu yapiniz. buna benzer isaretleri kilise cevresinde ve magara yanlarindada gormek mumkun. Buranin karsisini, sagini ve solunuda gorebilseydik belki dogaya aykiri birseyler gorebilirdik.
Tesekkurler ustam degerli yorumunuz icin simdi baktim cektigim resimlere ama bunun karsisi yada sagi solundan cektigim resim yok on cepheden var onuda yukarda resimlemisim. Gittigimde ceker yayinlarim.
Tesekkurler tekrardan.

Üst Alt