Kaya Mezarlar | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Mezarlar

kayıp38

Kullanıcı
1. fotodaki giriş kısmı 60*50 gibi bir insan rahatca girebileceği içeriside 60*60 gibi bir insan oturacak kadar yani bir mezar bu kadar küçük olamaz duvarıyla zeminin yapısı çok farklı sanki zemini dökme harç gibi çok güzel işçilik verilmiş su almaması için burası eski bir şelale tahminim frig dönemine ait girişin hemen solunda oturacak bir yer var girişin üzerinde z harfi var yaklaşık 7 8 metre solunda ise V harfi oyması mevcut V harfinin 5 metre ilerisinde açılmamış bir mezar bulduk sunu nişi ve su kanalları mevcut giriş kısmı çok güzel kapatılmış çok sertti uraşmadık kırmaya açmadık sizin yardımlarınızı bekliyorum bu kadar küçük mezar gördünüzmü yoksa alt kısımları bana yapma gibi geldi aşağı tarafa doğru galeriler mezar odasına uzanan giriş olabilirmi daha önce gördüğünüz tecrübeleriniz ile yorumlarsanız sevinirim. teşekkürler

wolf_52

Kullanıcı
öncelikle hoş geldinz mekana, V mezarı temsil ediyordu açılmış dedinz,Z varsa merdiven de olması gerek, uçurum kenarlarına yakın olur, Z NİN 21 adım kuzeyinde ne var?? gerçek Z ortası hafif çukur gelir betimlenmenin tamamı dikişli olur görmüş olduğnuz Z birbirne ters 2 TANE V OLMA OLASILIĞDA VAR görseydik iyidi, zemindeki harçlı bölge için diyebileceğim altdan boşluk alabilyormusunz ? resimler çok kısıtlı...

BABACONDA

DiScOvErY
Kullanıcı
burda bişey aramana gerekyok nevarsa aşagida aşagiy adereye ve duzluk alanda incelemeler yapmalisin ozellikle duzlugun orda buyuk kaya ve asirlik buyuk agaci bul ve resimle cevresini yardimci olmaya calisalim.

kayıp38

Kullanıcı
Şelalenin döküldüğü yerde altıgen şeklinde bir oda var yanında iki tane küçük oda var şelalenin döküldüğü yerde bir büyük kaya var üzerinde bu bölgenin haritası var kaya üzerinde iki tane açılmış ve bir tane de açılmamış mezar var suyun içine neden oda yapmışlar anlamadım içine su almaz mı şelalenin döküldüğü yerde çubukla ve alan tarama ile baktık boşluk var

kayıp38

Kullanıcı
Z nin 21 adım kuzeyinde güneş figürü var yanındada açılmamış mezar girişi tespit ettim z nin bir ucu açılmış bir mezara bir ucuda açılmamış mezara denk geliyor bu mağra çok küçük ve içerisinde ters u var kapalı giriş işareti kesin kapalı bir oda var ama nasıl çözemedik kaya yapısı çok değişik yanıltıyor bizi

Mirkut

Vip Üye
Ustam zaten size o magarayi gunes veriyor. Acik olmasi yanindada kapali magara ihtimalini guclendiriyor.

Mirkut

Vip Üye
Girisi ele veren bazi emareler olmali olmasinada bu tur magarayi yapip gomusunu gomen birinin yanindakinden dinledim sakli malzemeli olan girilere isarette birakmadiklari oluyormus. Rahat magarayi bulan gider dusuncesiyle. Siz yiede vir horasan testi yapin derim. Malzemeside magaradan fazla uzak degil diye dusunuyorum. Saglicakla kalin.

ersan

Vip Üye
Z nin 21 adım kuzeyinde güneş figürü var yanındada açılmamış mezar girişi tespit ettim z nin bir ucu açılmış bir mezara bir ucuda açılmamış mezara denk geliyor bu mağra çok küçük ve içerisinde ters u var kapalı giriş işareti kesin kapalı bir oda var ama nasıl çözemedik kaya yapısı çok değişik yanıltıyor bizi
ustam ,,u,,isaretin acik azi ne tarafa bakiyor havaya bakarsa zenini kontrol et tam ,,u,,isaretin oldu yeri ve dayma 2 ci bir yasaret vardir orda az bir dikatli incele etrafi .

kayıp38

Kullanıcı
ustam ,,u,,isaretin acik azi ne tarafa bakiyor havaya bakarsa zenini kontrol et tam ,,u,,isaretin oldu yeri ve dayma 2 ci bir yasaret vardir orda az bir dikatli incele etrafi .
uişareti mağranın içinde ucu aşağı bakıyor zemin yapma horasan çok sert çokta uğraşmadım ama uğraşılsa açılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt