Kaya Mezarları Mı ? | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Mezarları Mı ?

DeLiCebey

Vip Üye
merhaba ustalarım bugün burayı tesadüfen buldum hic gitmedigim bir yerdi ve yanıma çubuk almadım gezme amaçlı gitmiştik.. kaya mezarlarımı bunlar

ustalarım burda üçgen işaretimiz var biraz temizledim içini..

Ümit Meydan

Kullanıcı
Muhtemelen dediğin gibi fakat makine yardımı almanızda fayda var.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Mezar kapağı gibi duruyorlar ya kapaktır yada kapak kesimi için yapılmış ama alınmamış üçüncü şık bazende bu tarz mezar steli yaptıklarıda olmuştur mezar steli olarak yapılmışsa ön tarafında mezarları vardır kolay gelsin...

keserci

Kullanıcı
Muhtemelen dediğin gibi fakat makine yardımı almanızda fayda var.
kardeşim resimler ortada yerin de olsam hiç uğraşmam. 1 inci resim ortyada 2 odan var .

vur kır aç gibi yorumlar kurallarımız dışındadır. rencide edici sözlerde. yasal olarak da suçtur. hatırlatmaya gerek yok aslında .özen göstereceğin ümüdiyle sitemize hoş geldin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

osi

Kullanıcı
bu kadar net olmaması lazım kapak gıbı gorunen en ıyısı boşluk tespıtı yapmak son resımdekı yer kesım ızı degılse kapak gorunuyor 2 resmın kapak gorunen yerın onundekı kayalıgı kontrol edın kesım ızı degılse kapak olabılır sankı o taraf kazılmıs gıbı

DeLiCebey

Vip Üye
bu kadar net olmaması lazım kapak gıbı gorunen en ıyısı boşluk tespıtı yapmak son resımdekı yer kesım ızı degılse kapak gorunuyor 2 resmın kapak gorunen yerın onundekı kayalıgı kontrol edın kesım ızı degılse kapak olabılır sankı o taraf kazılmıs gıbı
ustam orda herhangi hic bir işlem yok orası hani kimsenin gitmedigi yer diyeyim sana bizde zaten tesadüf olaraktan bulduk yanımda çubuk yoktu olsa boşluk varmı yokmu diye bakacaktım.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
b5d5fa9b3f10002ac727f22c59dcfe34.jpg

Keşke bu kısmı ıslatıp resimleseydin. İlginç şeyler çıkabilir. Kırmızının içindeki üçgen bariz.
Sanırım aile mezarı.
Not: Defineci araziye ne amaçla çıkarsa çıksın asla çubuklarını arkada bırakmaz.:);)

DeLiCebey

Vip Üye
Ustam define amaçlı gitmemiştık o bakımdan çubukları almadım birinden kaçarken öyle tesadüf buldum :)

Üst Alt