Kaya Üzerinde Hac Işareti | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Üzerinde Hac Işareti

sanalz

Kullanıcı
Bu kayanin olduğu yere bir ermeniden alinan harita ile gelinmiş çeşitli sebeplerden dolayı bir sonuca varilamamis. 250 metre civarında bir dede mezarı bulunuyor. Dede mezarının kafa tasina göre bakıldığında Kıble istikametinde bulunmuyor.
uploadfromtaptalk1429352955818.jpg
uploadfromtaptalk1429353061666.jpg

wolf_52

Kullanıcı
dede mezarından 300olmasa 600 adım doğya git 3 gen bahçeyi bul ve fotorafla kardeş..dede mezarının üstünde veya yakında yaşlı ağaç varmı 3 leme yapan yada kaya varmı 3 leme yapan.... bunları fotoraflarsanız... ve arşdırırsanız.. daha net konuşa bilrizz...

wolf_52

Kullanıcı
mezarlık alanı.. çok mezar var sarı çarpılı yerler olması muhtmeldir.. cubuk iş yapar... lakin bu kare taşlar kesme ve koyma işlemi yapılmış burda bri yapı mevcudiyeti var sıradan birsi için yapmazlar işcilkli bir yer... cihaz yardımı alına billir, giriş tesbiti yapla bilir.....

sanalz

Kullanıcı
@ersan ve @wolf_52 ustalarım dediğiniz gibi tepenin üstünde kilise varmış zamanında. Tepenin etrafında mezarlık alanı olma ihtimali olan yerlerde var bu kayadan 300-350 metre kadar uzakta...

Son fotoğraftaki kayalar sıralı gibi sanki bilinçli yapılmış gibi. Birde son fotoğraf üzerinden düşününce sağ tarafta bir kaya daha var üçgen oluşturuyor. Onun fotosunu da en kısa zamanda yüklemeye çalışcağım inşallah..

Not: @wolf_52 ustam dediğiniz dede fotoğraflarını daha sonra yüklemeyi düşünüyorum ya da ayrı bir konu ile fotoğraf sayısı artınca yorumlar karışıyor en azından ben bir şeyler anlamak isterken daha çok karışıyorum:)
Yardımlarınız için teşekkürler...

ersan

Admin
usatma eski dere yata varmi bu kilseye yakin eyer varsa derenin akti yere doru keskin viraj yapan yer bir bak ordan guneybatisina az bir tepede bu kilsenin mahzeni olmali cok deyerli bir yer tek bosla giden,,karbon cubuklarlan,,bu basetim mahzeni bulabilirsin.

sanalz

Kullanıcı
var @ersan ustam, mahzen olarak şüphlenilen bir yer var ama çok derin olduğu söylendi. Sizce çok derinde olma ihtimali ne kadardır ve derinse tahminen ne kadar derinde olabilir?

ersan

Admin
var @ersan ustam, mahzen olarak şüphlenilen bir yer var ama çok derin olduğu söylendi. Sizce çok derinde olma ihtimali ne kadardır ve derinse tahminen ne kadar derinde olabilir?
oo basetin yerin resiml;erini cek ustam bir gurtsunler ustalarim, isaretlerin yakin resmlerini bide uzak resimlerini.bir gurelim bakalim tam ne sekilde kapamislar mahzeni.

ersan

Admin
ustam yukardan asaya 2 ci resim tam mahzene girisin var ayni basamak seklinde cok net beli oluyorki
kilse kapanmis bir yer olkdunu hem de ucleme seklinde ustam orjinal isaret budur burda bu basamak denen isaretim tam arklasinda bir bosluk olmali 70-1 mt genislikte ve 17 mt ve 20 mt arasi uzun bir tunel bulmalisin cubuklarlan ustam bana soracak olursan bu 2 ci isareti boslama