Kaya Üzerindeki Işaretin Anlamı Nedir? | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Üzerindeki Işaretin Anlamı Nedir?

wolf81

Kullanıcı

[/SIZE]
Kayanın yönü güneye bakıyor ve dere var uzaktan beyaz ve parlak görünüyor benimde dikkatimi çeken bu oldu ustalarım. Yorumlarınızı bekliyorum

wolf81

Kullanıcı
Ustam çubuklarla bakmışsındır birkaç mezar olmalı kayadan biraz huylandım kasa olma ihtimali var gibi kolay gelsin...

Ustam hiç bakmadım tüfekle dolaşırken uzaktan dikkatimi çekti bende paylaşmak istedim herhangi bir çalışma yapılmadı birdaha gittiğimde ön hazırlık olsun istiyorum kayanın üzeri benide huylandırdı

Kader25

Admin
Ustam Merhaba,
Mevcut kayada kasa kontrolü yapılmalı.
Ayrıca tarlanın kenarındaki tepecik yığmaya benziyor, kontrol edilmeli.
Kayanın üzerinde çok belirgin işaretler olmamasına rağmen sanki yakındaki arazilerin bir kısmının haritası gibi duruyor.
Harita olarak kabul edip bir de bu gözle araziyi kontrol ediniz. Özellikle üst kısımda 2 adet tepe çıkıntısı vermiş yer var.
Böyle 2 adet tepecik varsa geri kalan arazide kayadaki ile uyuşur.
Kolay Gelsin.

ersan

Admin
hepsi siradan halk mezarlari ve hepisi de tam isaretlerinin altinda kalan mezarlar ustam .
1 -ci resimdeki mezarin girisi ordaki ,,hilal,,seklinde oyulmusun altindan ve kesinliklen mezari tasin altinda buyle mezarlar ta coku--helenestik,,roma dunemine ayit olanlar urasmaya deymez ta coku 1 sirada ve eski dere yatana yakin olur ve dayma da girisleri deyere bakar ustam.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
x9jljr.jpg

bu cepheden adeta bir hayvan betimlemesine benzetilmiş olduğu görünmekte. sırtında iki de yükü var.
ok yönünde zeminden boşluk bakılmalı.
8p3g1a.jpg

zeminden boşluk tespiti. diğer ok yönlerinde yığma olmalı.
qv0alv.jpg

ok yönünde olması kuvvetli muhtemel bir yığma daha olmalı.
sevgili Wolf81 kardeşim,
kayanın iki yönünde ve üzerinden boşluk ve maden tespiti yapabilirsin.
yığmalar,bozulmuş olabileceği gibi,doğal yapıya uyarlanmış olabilir. nasıl olabilir dersen,
yığma olduğu yüzeyden belli olmayacak nisbeten çukurumsu dere kenarı veya setli tümsekli olan arazi yapısı içindeki yerler seçilir ,odası hazırlanır ve üzeri ,arazi seviyesine getirilerek doğal görünüm verilirdi. kabartmaların olduğu yerden görülür. verdiği bakış yönü biraz çaprazlarına kayabilir o kadar. yalnız yapıtları tespit edebilirseniz maden tespitini mutlaka yapmanızı tavsiye ederim. Ersan ustamızın söylemini önemsemek gerekir. selametle kardeşim.

wolf81

Kullanıcı
Ustam Merhaba,
Mevcut kayada kasa kontrolü yapılmalı.
Ayrıca tarlanın kenarındaki tepecik yığmaya benziyor, kontrol edilmeli.
Kayanın üzerinde çok belirgin işaretler olmamasına rağmen sanki yakındaki arazilerin bir kısmının haritası gibi duruyor.
Harita olarak kabul edip bir de bu gözle araziyi kontrol ediniz. Özellikle üst kısımda 2 adet tepe çıkıntısı vermiş yer var.
Böyle 2 adet tepecik varsa geri kalan arazide kayadaki ile uyuşur.
Kolay Gelsin.
Bende arazinin haritası gibi düşündüm biraz arazinin yapısına benziyor yada bana öyle geldi

Bu yeri alttaki resim le aynı gibi sanki

wolf81

Kullanıcı
x9jljr.jpg

bu cepheden adeta bir hayvan betimlemesine benzetilmiş olduğu görünmekte. sırtında iki de yükü var.
ok yönünde zeminden boşluk bakılmalı.
8p3g1a.jpg

zeminden boşluk tespiti. diğer ok yönlerinde yığma olmalı.
qv0alv.jpg

ok yönünde olması kuvvetli muhtemel bir yığma daha olmalı.
sevgili Wolf81 kardeşim,
kayanın iki yönünde ve üzerinden boşluk ve maden tespiti yapabilirsin.
yığmalar,bozulmuş olabileceği gibi,doğal yapıya uyarlanmış olabilir. nasıl olabilir dersen,
yığma olduğu yüzeyden belli olmayacak nisbeten çukurumsu dere kenarı veya setli tümsekli olan arazi yapısı içindeki yerler seçilir ,odası hazırlanır ve üzeri ,arazi seviyesine getirilerek doğal görünüm verilirdi. kabartmaların olduğu yerden görülür. verdiği bakış yönü biraz çaprazlarına kayabilir o kadar. yalnız yapıtları tespit edebilirseniz maden tespitini mutlaka yapmanızı tavsiye ederim. Ersan ustamızın söylemini önemsemek gerekir. selametle kardeşim.
Öyle yüksek tepe yok ustam üst taraf düz biraz eğimli yerler var tekrar resim çekerim çekmeye giderim gezerken tesadüfen gördüm dediklerinizi dikkate alarak tekrar resim eklerim inşallah haftaya bi aksilik olmazsa