Kaya Üzerindeki Kareler Yeni Çalişma

çaylakk

Kullanıcı
Arkadaşlar aradan cok zaman geçmesine rağmen sonunda tekrar bir çalışma yapma fırsatı buldum.Anca alan buyuk ve birden fazla kaya olduğu için grafik çizerek işrat olabilecegini düşündüğüm kayalarının resmini çektim.Her resme Alfabetik sıralama yaptım.RESİMLER LERARASINDAKİ MESAFELERİ YAKLAŞIK OLARAK YAZDIM. AMA SIRALAMALARI AYNI YERDE DİR.

ANA KAYA

ANA KAYA

RESİM A

RESİM A

RESİM A

RESİM A

RESİM B

RESİM B(KAYA SANKİ SIVA İLE YAPILMIŞ GİBİ BİR UĞRAŞLA HEMEN AYRILDI TABİ BU BAZI YERLER İÇİN GECERLİ BAZI YERLER İSE BİLDİGİN KAYA AMA YANLARINI KENARLARINI FARKLI BİR YÖNTEMLE KAPATILMIŞ GİBİ YADA DOĞADA UZUN YILLAR DURDUKTAN SONRA BÖYLE OLDU)

RESİM B

RESİM -B(TİLKİ VEYA ÇAKAL TARAFINDA OYULMUŞ KAZMA KÜREK İZİ DEGİL 30 CM KADAR ANCA DERİNLİK)

RESİM C

RESİM C

RESİM-D

RESİM-E

YA BU ŞEKİLLER DOĞANIN AŞINDIRICI ETKİSİNDEN OLDU YADA BURADA BİRDEN FAZLA BİR İŞRAET VE GEÇMİŞTE YAŞAM AKLINTILARI İLYE DOLU BİLEMEDİM BEN

wolf_52

Kullanıcı
medniyet işi mezar lar var doğaya uyrudulmuş işretler ermeni işi gibi geldi bana ustlarda bir göz atsın 1 ci resme göre söyleyeceğim aşağıda yağmur suyuyla açılan yada akan kuru deremi var yoksa patikamı var bu taşlara yakın mesfede???

çaylakk

Kullanıcı
Bölge yamaç bir bölge dere falan yok ama padika pek çok.Wolf_52 zaten önceden bü resimi tekrar göndermişitm ve ayrı yerler sanırp yukarıdkai resimlier ayrı konular halınde açtım.Dün baktıgımda öyle olmadıgnı gördüm.Ana kaya da önceki yorumlarda 2 tane v olduugnu söyldiler sevresine baktımve diger kayaları da gördüm.Sonra resim b de ise tek kadın göüsü oldugunu ve amazon kadınlarının simgesi oldgunu sölediler.Resim c ise bana gölgenın haritası mış geldi.Yanı her bir degil mezar olabilir diye düşünüyorum mesafelerını yukarıda yaklaşık oalrak yazdım yanı 5 metre karenin içinde hepsi hemen hemen.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
asi ustama ilaveten, fındıkları ya girişlere yada odalara çok yakın dikmişsin.:D
C ,yakın çevresinde bir kaç ayrı olaya haiz.
hemşerim hiç yorulmadan boşluk sistemi ile ayrı ayrı tespit etmen gerekir.
,burayı da ihmal etme.

çaylakk

Kullanıcı
Resim c Bölgenın haritası olabilirmi ? yanı bu böylgede birden fazla mezar olabilirmi.Resim a daki kaya ise lahit mezarını temsil edermi.Çok enterasan şekiller B de ise kadın göüsü var ve bu kayalar horasan sanırım bitanesini kırdık ve kayanın altına kadar devam ediyor Bu resim A ve B için geçerli

çaylakk

Kullanıcı

verdiğim noktaları araştırın olumsuz sonuç cıkarsa sarı okla belirttiğim yönde 20mt ilerde yassı bir taş bu taşta bir oyma olacak
20 metre ileride değilde hemen hemen 2 metre kadar ilerisinde yatsı kayalar mevcutr yaklaşık 8 10 kadar krokide gösterdim bu kroki deki yatsı taşlar resim c deki deliklerle denk gibi hemn hemmen.Ama resim e cok farklı geldi bana orada snaki gizli bir işçilik var gibi gören varmı bilmiyorum yardım bekliyorum