Kayada haç... | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Değerli arkadaşlarım bir kadeşimizin resimleri benden bilgi istedi bendede bilgi nanay...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Hac işaretine sırtını versin soluna doğru yarım adım kayarak bastığı yerinde düz istikamet bir adım önüne çıkaın ve ayağının tam dibini incelesin. Kazmaya başladığında ilk etap üçleme kesik taşla karşılaşacak. Zeminde yapmanız gereken işlem

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Usdat bu kayalığı ya tam gören bir resim yada ok ile işaret ettiğim tarafının resmi lazım. Ayrıca hac işaretinin sağ alt yerinde bir yer var. Hediye var mı bi bakıverin. Aile mezarı var giriş ile mezar arasında bir mesafe var. Koridorlu olabilir ya tam cephe yada sol tarafın resmi. Birde medli ustanın söylediği yer isabetli bir yer sağ önden resimleyin
Teşekkür ederim Allah razı olsun ustam...
Hac işaretine sırtını versin soluna doğru yarım adım kayarak bastığı yerinde düz istikamet bir adım önüne çıkaın ve ayağının tam dibini incelesin. Kazmaya başladığında ilk etap üçleme kesik taşla karşılaşacak. Zeminde yapmanız gereken işlem
Teşekkür ederim ustam Allah razı olsun inşallah...

Heda

Kullanıcı
Kare içindeki alın şüpheli. İşaretler zarar verilmesine kesinlikle karşıyım bence bi su döküp beklesin bakalım horosan mı ?

Ekli dosyalar

• B353D980-E9A0-47C2-940D-CD8C63C40A28.jpeg
    B353D980-E9A0-47C2-940D-CD8C63C40A28.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 17

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ustam dediğin gibi sol yanda üç adım mesafede taşlarla çevrili olan yeri yoklamışlar...

Ekli dosyalar

• IMG_20211121_213350.jpg
    IMG_20211121_213350.jpg
    582.8 KB · Görüntüleme: 17

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Tam dediğin yarım adım sola kayıp bir adım önde kayadaki haçın uç kısımlarına benzer dört adet taş görülmüş...

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam dediğin gibi sol yanda üç adım mesafede taşlarla çevrili olan yeri yoklamışlar...
Görselleri biraz daha detaylandırabilirlerse konuya daha elverişli oluruz. Benim görselde heaapladığım 1,5-2 cm buda sırtı kayaya dönük halde L istikametinde ilk adım yarım ikinci adım tamdı. Ben görseldeki ölçüde yanıldıysam hakkınızı helal edin lütfen. O hacın resim üzerinde tüm kollarını bana ölçerek yazabilirler mi?