Kayada kabartma hayvan başı | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayada kabartma hayvan başı

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Bunun alt kısmında mı saygı değer ustam

öncelikle @TimuR964 ustanın dediğine kulak ver mühimdir.

daha sonra o 2 oymayı temizle içine yavaş yavaş su doldur bak bakalım ne yöne akar.
kare içine aldığım yerlerde acaba neyi resmettiler. çok güzelmiş aslında.
1715260219922.png

KOMAGENE

Vip Üye
1.resim duruşu itibariyle bir at
2.resim putlarla korunan 2 mezar, sunaklar hernekadar küçük ve kayanın üzerınde oyuklar yukarı baksada toprak içi mezar olmayabilir
merdivene gelince genellikle merdivenin bittiği alan mezardır
titiz bir çalışma isteyen bir yer etrafta birçok işaret iz olmalı burası yerleşim yeri değil mezar alanıdır
yerleşim yeri buraya en yakın suyun olduğu yerdedir

hcbey

Kullanıcı
1.resim duruşu itibariyle bir at
2.resim putlarla korunan 2 mezar, sunaklar hernekadar küçük ve kayanın üzerınde oyuklar yukarı baksada toprak içi mezar olmayabilir
merdivene gelince genellikle merdivenin bittiği alan mezardır
titiz bir çalışma isteyen bir yer etrafta birçok işaret iz olmalı burası yerleşim yeri değil mezar alanıdır
yerleşim yeri buraya en yakın suyun olduğu yerdedir
Çekip atacağım ustalarım

MAVRAN

Super Moderatör
Ustalarıma sonuna kadar katılıyorum uzun zaman oldu böyle güzel yer görmemiştim, bir an olsun heyecanlandım. Çok yavaş ve kare kare inceleyin ve resimleyin.
Aslan, kaplan, kedi her ne ise karşılığında aynı resimden bir tane daha olması lazım onu bulmaya çalışın.
Ben biraz farklı yorum yapacağım
İki şekil arasından içeri girin ve ilerleyin önünüze tam olarak ne çıkıyor lütfen onu anlatın.
Bir diğer sorum bu yerin arkasında tam olarak ne var.
Dağ ise dağın arkası olabilir.
Bu arada ustalarımın vurguladığı her noktayı titizlikle inceleyiniz.
Rabb'im yardımcımız olsun.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Bir aslan gibi çözümü ne olabilir
Çözümünü kuyruğu ve ayaklarını kırana sor. Sonuçta o halini en son o görmüştür. Şimdi birşey dicem olmayacak adabımı terbiyemi de bozmak istemiyorum. Yok arkadaş bu emare kırmayı hangi gerzek modaya çevirdide herkes almış başını bir işaret kırmalar. Yok hediyesi cebinde yok kuyruğunda. Yalan arkadaş hediye hiç bir zaman işlemsiz yere koyulmaz. Kabartma yapıştırma olur anlarım, ceplik işlem olur anlarım da böyle şeyi kırmak nedir.
Kim kırdı bu nu siz mi kırdınız? İnş’ALLAH kıran siz değilsiniz demek isterdim ama bu birşeyi değiştirmez geride getirmez. Sonuçta kırmışlar bir kere.

Kader25

Admin
Verilen linkten fotograflama nasıl yapılmalı? Okuyunuz buna göre fotograflama yapınız.

Burada hem pagan hemde eşkıya emareleri var.

Yer güzel.
En ince şekilde araştırmayı hak eden bir alandasiniz.

İyi bir fotograflama ve sunum işin en az %60-70 kadarının çözülmesine vesile olur.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
bütün olan bir parça kırılmış. kırmızı ile işaretli yerden matkap ile boşluk bakılmış. bu esnada alt parçayıda ayırmışlar. yeni yapılmış gibi. çok fazla uzaklaşmış olamazlar :) şaka bir yana, belkide kırılan parçalar hemen oracıklardadır. alın yapıştırın alçıyla kalekimle. ön ayak olduğu gibi duruyor. kuyruğu göremediğimiz için ön ayak istikametinede göz atmakta fayda var. karın bölgesinde birşey betimlenmiş fakat kırıldığı için oda yok. yer çok güzel, asiller...

1715322152016.png

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Çekip atacağım ustalarım
Selamün aleyküm
Arkadaşım bu hayvan figürünün arka kısmı ve ayak kısmının alt bölümleri geniş açılı fotolama yapsaniz hayvan da fotoğrafın içinde olsun iki sunak olan yerde kayalarda yan kısımlarda düzleştirilmis yer mutlaka vardir ustalarımız zaten belirtmişler bölge eski mezarlık cubuk ile boşluk ve değerli bakin bölge çok güzel kıymetini bilin teşekkür ediyorum

TRUVA

Admin
İlk işaret ettiğim resimdeki hayvan figürünün sol üst çaprazında ok ile ifade ettiğim yönde değerli bir mezar var. giriş arka taraftan. ikinci resimde çerçeve içine aldığım nokta kral ve kraliçe diyelim. öndeki oymalar iki mezar ifade eder. ok yönünde 7m gibi test yap iki mezar aynı oda içindedir. yandaki yuvarlak içine aldığım noktaya göre mezar odasına bağlı yada yanında malzeme odası olacak. araştır test et. gerekirse yeni resimler ekle

Ekli dosyalar

• IMG-20240509-WA0000 (1).jpg
    IMG-20240509-WA0000 (1).jpg
    386.3 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-20240509-WA0002.jpg
    IMG-20240509-WA0002.jpg
    317.5 KB · Görüntüleme: 12

hcbey

Kullanıcı
İlk işaret ettiğim resimdeki hayvan figürünün sol üst çaprazında ok ile ifade ettiğim yönde değerli bir mezar var. giriş arka taraftan. ikinci resimde çerçeve içine aldığım nokta kral ve kraliçe diyelim. öndeki oymalar iki mezar ifade eder. ok yönünde 7m gibi test yap iki mezar aynı oda içindedir. yandaki yuvarlak içine aldığım noktaya göre mezar odasına bağlı yada yanında malzeme odası olacak. araştır test et. gerekirse yeni resimler ekle
Tekrar gideceğim detaylı resimler atacağım değerli ustalarım