Kayada kanallı üçgen oyma.. | Sayfa 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayada kanallı üçgen oyma..

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Tespit ettiğim yer...
Selamûn Aleykûm ustam ALLAH kolaylık versin. Bu taşa bakılırsa önündeki ağaç istikametinde sağ sol 25 derecelşk açı arasında kısa düzlük olmalı. Yar,yamaç,uçurum öncesi bitişiğinde. Bu alanda bloklama mezar taraması yaparmısınız. Boşuna kazmayın şayet var ise çünkü içinde birşey yok sadece tespiti yapma imkanınıza var mı?

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Ustam üçgenden ziyade ok ucu gibi olduğu doğrudur...
Tepelik yok ustam ama istikametinde suyun etrafından dolaşarak aktığı bir kaya var.
Uzakta olsa burayı gören yapı kalıntısı varmı 🤔 bu suyun etrafından aktığı kaya bir minibüs büyüklüğündemi etrafta bir öküz başını andıran doğal görünümlü bir kaya dikkatini çekti mi

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Selamûn Aleykûm ustam ALLAH kolaylık versin. Bu taşa bakılırsa önündeki ağaç istikametinde sağ sol 25 derecelşk açı arasında kısa düzlük olmalı. Yar,yamaç,uçurum öncesi bitişiğinde. Bu alanda bloklama mezar taraması yaparmısınız. Boşuna kazmayın şayet var ise çünkü içinde birşey yok sadece tespiti yapma imkanınıza var mı?
Ustam az ileri istikameti çok dik yamaçları olan bir dere çalı çırpıdan görünmüyor gıralım abi deredeki ağacın üstünde çay içelim gözüm kesmedi civarda nevar ne yok gıral bilir konuyu okursa cevaplar inşallah...
Ama tespit ettiğim yer boş diyorsun...😰
Bahsettiğim suyun etrafından dolaşarak aktığı kaya bir minibüs büyüklüğünde var ve sag yanına doğru üçgenimsi bir kesik var yaklaşık 60cm uzunluğunda gırallada tartıştım kayadaki betimleme burayı tarif ediyor olabilir diye ama tartışmaktan resim çekmeyi unuttuk...🥺

Sağ ileride ise yukarıda gıralın açmış olduğu konudaki bu kaya mevcut...

Ekli dosyalar

• IMG_20220601_082035.jpg
    IMG_20220601_082035.jpg
    896.8 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Uzakta olsa burayı gören yapı kalıntısı varmı 🤔 bu suyun etrafından aktığı kaya bir minibüs büyüklüğündemi etrafta bir öküz başını andıran doğal görünümlü bir kaya dikkatini çekti mi
Ustam etrafta yığma taşlar çok var sanki ağıl yapılmışta erozyana uğramış kalıntılar var
Bu kayaya sırtını verip yirmibeş derece sağ ileride büyük tepenin yamacında işlem görmüş üst kısmı üçgen kesilmiş bir kaya var ama öküzü anımsatmıyor..
Bahsettiğim suyun etrafından dolaşarak aktığı kaya bir minibüs büyüklüğünde var ve sag yanına doğru üçgenimsi bir kesik var yaklaşık 60cm uzunluğunda gırallada tartıştım kayadaki betimleme burayı tarif ediyor olabilir diye ama tartışmaktan resim çekmeyi unuttuk...🥺

gıral

Vip Üye
Ustam az ileri istikameti çok dik yamaçları olan bir dere çalı çırpıdan görünmüyor gıralım abi deredeki ağacın üstünde çay içelim gözüm kesmedi civarda nevar ne yok gıral bilir konuyu okursa cevaplar inşallah...

usta bu resim başka konu
burayla alakasıyok başkayerde
senin dikkatini çektiğin kaya budeğil

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör

Hayır ustam ben hiçbir şekilde boş demiyorum demem de. Demek istediğim alanıda gözardı etmemeniz gerektiği.