Kayada oyma yılan

fawori_43

Kullanıcı
Cevap: Kayada oyma yılan

8786kya_ack.jpg

fawori_43

Kullanıcı

degerli ustalar kayalar ve işarete benzettıklerımız normalmi sizce? dikkate alınacak bi yermi ona gore izin alcaz gorus ve onerilerinizi paylasmanızı rica ediyoruz ,saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

üstadım bahsettiğin cihaz çubuk ise eğer ve çubuğuna güveniyorsan o zaman bu taşı da kontrol edebilirsin. bu taştan bişey çıkarmı emin değilim. lakin bu taştan ziyade dere kenarındaki yılanlar herzaman derenin kıvrımlarına yani derenin şekline benzemek zorundadır. bu yılanın altında kalan bir Y var. resmin pikseli düşük. netleşmiyor. eğer resim beni kandırmıyorsa o alttaki Y şekli senin inceleme yapman gereken noktanın haritasıdır. yani yılanı derenin haritası farzet ve y yide haritada dere boyundaki noktaya denk getir orada ne var ? söyle bakalım orada ne 3 yapıyor yada mağaraya mahzene uygun bir alan varmı orda?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

son olarak bahsettiğin bu yılanın yanındaki çınar ağacı derenin o yönünde tekmi? diğer yakadaki çınarlar bunla bir üçgen yapıyormu? 2 yakın karşı yakada bir çınar burda gibi düşün. evetse bir incele bakalım o çınarların üzerinde ne gibi emareler var bize anlat çivi taş kesik dal ilginç olan bişey olmalı.

fawori_43

Kullanıcı

üstadım bahsettiğin cihaz çubuk ise eğer ve çubuğuna güveniyorsan o zaman bu taşı da kontrol edebilirsin. bu taştan bişey çıkarmı emin değilim. lakin bu taştan ziyade dere kenarındaki yılanlar herzaman derenin kıvrımlarına yani derenin şekline benzemek zorundadır. bu yılanın altında kalan bir Y var. resmin pikseli düşük. netleşmiyor. eğer resim beni kandırmıyorsa o alttaki Y şekli senin inceleme yapman gereken noktanın haritasıdır. yani yılanı derenin haritası farzet ve y yide haritada dere boyundaki noktaya denk getir orada ne var ? söyle bakalım orada ne 3 yapıyor yada mağaraya mahzene uygun bir alan varmı orda?

yorum için teşekkürler usta, dere yılana uyuyor ancak yılanın figurunun baktıgı yön karsıya dogru karsıda dağlar kayalıklar var kayalıklarla figür arasında mezarı andıran çakıllarla doldurulmus öbekler var, yani derenin aktıgı yada tersi istikametine dogru denk gelmiyor bu fark edermi ? yılanın kafa kısmını suyun geldıgı yone cevirdiğimizi farzedersek aynen uyuyor Y yaptıgı yerde acıkta mağara veya o tur bi şey gorunmuyor dağlar var yığma olabilirmi bilmiyorum.derenin şeklinin 3 yaptığı yerimi bulmalıyım 3 rakamını tam anlayamadım k.bakmayın,diğer kısımları tekrar arastıracam, ikinci olarak çınarın karsında 2 çınar daha var yani dedgınız gıbı bu tarfta tek karsıda 2 tane ve ucgen olusturuyor o ağaçlarıda inceleyıp gene size döneceğim yardımlarınız ıcın cok tskr .saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

ilk olarak bu resimlediğin alanda eskilerde hangi medeniyet vardı? araştırabilirmisin evveliyatında kimler yaşadığını.

ikincisi ise 3 olan derken mesela 3 ağaç mesela 3 taş özellikle dikme yada renkli taş, 3 pınar, 3 iri mezar gibi, 3 yığma gibi, 3 yakın tepelik gibi(bazen mezarlar 3 büyük olmaz 2 normalden büyük bir çocuk mezarı olur, bazende 2 taş 1 ağaç yada 2 ağaç 1 dikili taş gibi olabilir. çoğunlukla birbiri ile yine üçgen yapar. bazen ise tek sırada gibi oldukları da olur. ama 3 tane olmaları önemlidir. buna 3 leme diyoruz. buna dikkat et ve tekrar detaylıca incele. hakkında hayırlısı.

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Dere kenarındaki taşlardan bırınde ok işaretine benzer bir işaret var birde sizin bakmanızı ıstıyorum doğalmı yoksa ok işaretimi ?
2924ok_isareti.jpg

ok işaretine çok benziyor ama uzakken öyle. yani senin resimlerin netleşmemesi yani pikseli düşük şekilde resimleri olması biraz kötü. tam anlayıp yazmak belki göremediklerimizi görmek için burayı tekrar resimlesek güzel olur . işaretli kayanın yosunlarını falan temizleyip ardından pixeli yüksek net resimler alsan konuna yardımımız daha çoğalabilir. çünkü tedirgin yazıyorum senin konuya. birde yanlış yönlendirip kul hakkına girmek var. boş yere emek para ziyan ettirmekten çekiniyorum.

dereye ters de durabilir dereye uyuyorsa alttaki Y harfine benzer işareti bir değerlendir nereye denk geliyor olabilir ordaki Y.?

fawori_43

Kullanıcı

Derenin Y yaptıgı yer bi tane yılanın kafasından sonra 200-250 mt ilerde Y seklnde ayrılıyor der birde kuyugunun bıttıgı kısımda Y seklını alıyor şimdi bu ıkı kısımımı incelemeliyim yoksa kayadakı Y harfinin denk geldigi kıvrımlarımı incelemeliyim .ikinci olarak bu cıvardaki medeniyetler , hititler,frigyalılar,farslar,makedonyalılar,romalılar,ermeniler,yunanlar,osmanlı ,net resimler cekince dedğiniz noktalrı tekrar inceleyip paylaşırım sizinle yorumlar için çok tskr saygılar,

star21

Kullanıcı

okadar resim çekmişsin ama boşa çekmişsin hiç birtane bile yakın resmi ve net resmi yok hepsini uzaktan çekmişsin dostum..